(Не)посипані тротуари. У Хмельницькому за добу травмувались 45 хмельничан

- Через опади й мороз дороги і тротуари перетворюються у ковзанку.
- За минулу добу 45 хмельничан упали на вулиці й звернулись до травмпункту.
- Скільки всього постраждалих, які переломи фіксують лікарі і хто має посипати дороги у Хмельницькому?
Майже тиждень, як у Хмельницькому засніжило. До кінця 27 листопада і наступного дня попереджають про сильний туман та ожеледицю.
Снігове покриття, на яке падає дощ, перетворюється у справжню ковзанку. Хмельничани вже відчули на собі всі наслідки такої погоди.
Хмельничанка Галина – пенсіонерка. Зранку жінка прямувала до поліклініки, що у Південно-Західному мікрорайоні. Розповідає: на сходах та доріжках у дворах були помітні ще залишки піску. А от далі від будинків – майже не посипано. Неподалік зупинки жінка посковзнулась і впала.
– Мені пощастило, що я приземлилась так, що не пошкодила собі ні руки, ні ноги. Так би зараз йшла не в поліклініку, а в травмпункт. Дороги сьогодні – це справжній жах, – каже хмельничанка.
У Telegram-каналі журналісти vsim.ua провели опитування серед хмельничан на тему «Чи влаштовує вас те, як прибирають від снігу та посипають вулиці в Хмельницькому?». Більшість з хмельничан відповіли негативно. Результати загалом такі:
- «Так» відповіли 11% опитаних
- «Ні» – 70%
- «50 на 50» – 20% хмельничан.
Найчастіше – переломи стопи і передпліччя
Як тільки тротуари і дороги покриваються льодом, у міському травмпункті – справжній ажіотаж. Кількість пацієнтів збільшується в рази. Лише за минулу добу сюди звернулись 77 людей, з яких на вулиці травмувались 45. Про це журналістці vsim.ua розповідає завідувач травмпункту Хмельницької міської лікарні Руслан Колєсніков. Найчастіше звертаються із переломами.
– За минулу добу до нас звернулось 77 людей. Травмувались на вулиці 45 людей, з них із переломами – 31 пацієнт, – каже Руслан Колєсніков.
За словами лікаря, у постраждалих переважно діагностують переломи верхніх і нижніх кінцівок. Зокрема, часто травмують променеву кістку – це найпоширеніше пошкодження передпліччя. Особливо, коли людина падає на витягнуту руку. Також є переломи в ділянці гомілково-ступневого суглобу або зовнішньої кісточки.
За словами Руслана Колєснікова, більшість пацієнтів – літні люди.
Загалом від суботи до міського травмпункту звернулись 287 людей:
- 25 листопада – 69 пацієнтів
- 24 листопада – 75 пацієнтів
- 23 листопада – 66 пацієнтів.
Хто відповідає за те, щоб не було слизько?
Комунальна техніка на дорогах Хмельницького почала працювати ще з п’ятниці, 22 листопада. Саме тоді сильно засніжило. Традиційно комунальники почали розчищати дороги, а також посипати проїзні частини та тротуари соляно-піщаною сумішшю. Ми вже розповідали на нашому сайті, що за чистоту доріг відповідає комунальне підприємство «БРЕД». У коментарі нашим журналістам там повідомляли, що коли засніжило, на дороги виїжджало 10 одиниць техніки. Загалом на балансі підприємства є 11 одиниць техніки, а в запасах – 6 200 тонн піщано-соляної суміші та 2 280 тонн солі. Разом це – майже 8,5 тонн посипного матеріалу.
Додамо, що по місту стоять жовті контейнери, які заповнені цією сумішшю, аби посипати дороги. Загалом таких 380 ящиків.
На прибудинкових територіях – біля під’їздів, східці посипають працівники управляючих компаній (колишні ЖЕКи).
Нагадаємо, також, що у Хмельницькому діють правила благоустрою, за якими підприємці повинні очищати від снігу, а також посипати протиожеледними засобами тротуари, пішохідні доріжки і сходинки. За неприбрану прилеглу територію передбачена адміністративна відповідальність.
Друзі, а який стан доріг та вулиць у вашому мікрорайоні? Чи слизько на тротуарах біля ваших будинків чи роботи? Діліться у коментарях.
Читайте також:
На Хмельниччині сніжитиме: прогноз погоди на 27 листопада
Ремонти дворів у Хмельницькому на шість мільйонів: список та вартість
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Має бути пісок і якись не шкідливий реагент.