Порушники-рекордсмени і оскарження штрафів. Як працюють у Хмельницькому інспектори з паркування

- Інспектори з паркування працюють у Хмельницькому четвертий рік.
- Цього року вони виписали штрафів на 2,5 мільйона гривень.
- Що і де порушують хмельничани, які штрафи і як працює інспекція?
Інспекторів з паркування можна побачити переважно у центрі міста. «Озброєні» планшетом у руках, за день вони можуть виписати близько 30-40 постанов на порушників.
Староміська, Грушевського, Соборна, Проскурівського підпілля та Свободи. На цих та інших вулицях – найбільша концентрація автомобілів і тут пролягають маршрути громадського транспорту. Вистачає на цих ділянках і порушників правил паркування. Інспектори кажуть, є навіть водії-«рекордсмени», які мають 14 постанов. Як працюють інспектори, що частіше порушують хмельничани і скільки вже штрафів виписали? Детальніше – далі.
«Працюють в дві зміни»
Інспекція з паркування почала працювати у Хмельницькому в 2021-му. Нагадаємо, її створили на базі управління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради. Як і раніше, у штаті є п’ятеро інспекторів. Двоє – в управлінні, троє виявляють порушення на вулицях міста. Останні працюють у дві зміни: у центрі та на платній парковці по Львівському шосе. Про це vsim.ua розповідає головний спеціаліст – інспектор з паркування управління транспорту та зв’язку Олександр Йорданов.
– Троє дівчат працюють "на лінії", двоє працівників займаються оформленням тут, в управлінні. Звичайно, такої кількості інспекторів недостатньо. Зараз вирішується питання про можливе збільшення штату, – каже головний спеціаліст.
За словами Олександра Йорданова, інспектори самостійно виявляють порушників, а також можуть реагувати на звернення хмельничан – за телефоном чи на електронну адресу. А після цього виїжджати на виклики, якщо є така можливість.
«10 днів на добровільну сплату штрафу»
Що хмельничани порушують найчастіше? Інспектори кажуть: правила про виїзд з прилеглої території, залишають авто під знаками «Зупинка заборонена», а також неправильно паркуються на Грушевського, неподалік «Цукерні».
Всі порушення інспектори фіксують за допомогою планшетів, тоді – оформлюють. На лобовому склі водієві залишають повідомлення про притягнення до адмінвідповідальності. Штрафи – від 340 до 680 гривень.
– На підставі цього повідомлення порушник має десять днів на добровільну сплату штрафу. Для водіїв передбачена також пільга: якщо він сплачує в перші десять днів, то сума штрафу буде 50%. Тобто, не 340, а 170 гривень. Щоправда, не всі користуються такою можливістю, але більшість, – каже інспектор з паркування.
Якщо порушник не сплачує за цей час – на адресу реєстрації транспортного засобу направляють повідомлення з постановою про притягнення до адміністративної відповідальності. У порушника є місячний термін, щоб сплатити. Якщо ні – рішення направляють до виконавчої служби, а штраф подвоюється.
Оскарження штрафів і наїзд на інспектора
В управлінні транспорту кажуть: не обходиться без конфліктних ситуацій. Деякі водії агресивно реагують на роботу інспекторів. Бувають випадки, коли порушники не погоджуються визнати правопорушення і сплатити штраф, а намагаються оскаржити рішення у суді.
Як розповідає Олександр Йорданов, з початку створення інспекції таких випадків було 9. Рішення ухвалювали на користь інспекції. За словами головного спеціаліста, зараз у суді перебуває ще 4 справи на оскарження.
А от на вулиці Вайсера порушник наїхав на інспектора з паркування. Сталося це під час оформлення адмінматеріалів.
– На місце викликали поліцію і «швидку». Порушника розшукали і притягнули до відповідальності. Матеріали вже направлені до суду. Окрім штрафу, буде вирішуватись питання про позбавлення його права керування транспортним засобом, – каже головний спеціаліст.
Скільки виписали штрафів за неправильне паркування?
В управлінні транспорту та зв’язку журналістці надали інформацію про кількість постанов. До прикладу, з початку цього року інспектори вже виписали 6 698 постанов на 2,5 мільйона гривень.
Найбільшою ця сума була в 2023 році – понад 5 мільйонів.
Яка кількість постанов?
- 2021 рік – 2 600
- 2022 рік – 13 000
- 2023 рік – 11 900
- 2024 рік – 10 660
- 2025 рік (станом на 22.05) – 6 698.
На які суми виписали штрафів?
- 2021 рік – 589 799 грн
- 2022 рік – 4 234 477 грн
- 2023 рік – 5 198 208 грн
- 2024 рік – 4 504 373 грн
- 2025 (станом на 22.05) – 2 506 333 грн.
Попри недостатню кількість інспекторів та чимало порушень на вулицях містах, поки вакансій немає. Наразі планують внести зміни в положення, аби збільшити кількість працівників.
Читайте також:
Штраф за паркування можна перевірити онлайн: як це працює у Хмельницькому
Смертельна ДТП на Хмельниччині: п’яний водій збив двох людей та втік
Покинуті автомобілі та арештмайданчик: як вирішують проблему в Хмельницькому та інших містах
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Має бути ще штраф за перехід зебри з притуленим до вуха телефоном-500 грн,повторний випадок 2500грн.
Має бути штраф за проїзд без глушника чи його модифікацію для збільшення шуму-5000грн і теж по мото,повтор транспорт іде для ЗСУ.
Тоді міська скарбниця буде наповненна!
1) хто буде заміряти рівень шуму у децибелах?
2) І другий момент ми тоді залишимося без сміттєвозів, тролейбусів бо ці дві категорії злісні порушники і були преициденти і не раз.
3) і третій момент міська скарбниця ще втратить бо закон однаковий і до BMW на вихлопі , і сміттєвоза Kamaza коли він кидається баками .
Ось такий Цей закон і треба його потихеньку виконувати ми ж Європа.