П’яний військовий без прав скоїв смертельну ДТП: деталі справи та вирок

П’яний військовий без прав скоїв смертельну ДТП: деталі справи та вирок
Фото з місця аварії
  • Будучи нетверезим, чоловік сів за кермо мікроавтобуса.

  • Їдучи в бік Хмельницького, він виїхав на зустрічну смугу.

  • Там машина лоб у лоб зіткнулася з легковиком.

У Хмельницькому отримав вирок військовий, який п’яним спричинив смертельну аварію. На той момент він був ще й позбавлений прав за водіння авто в нетверезому стані. Рішення щодо чоловіка виніс Хмельницький міськрайонний суд. Розповідаємо деталі цієї справи за даними реєстру судових рішень.

Що відомо про підсудного

Головним фігурантом справи є Андрій Романюк. Він родом з Кам’янець-Подільського району, має професійно-технічну освіту, одружений, є малолітня дитина (до 14 років), на момент аварії служив водієм в інженерно-саперному підрозділі однієї з військових частин ЗСУ. Як ідеться у рішенні суду, там його характеризували вкрай негативно.

Раніше він судимий не був, але його принаймні двічі ловили на водінні транспорту у нетверезому стані за місцем проживання. У серпні 2022 року суд оштрафував його та позбавив прав на рік, а у березні 2023 року суд оштрафував його знову та позбавив прав на три роки. На момент ДТП йому було 24 роки.

Відео дня

Як сталася аварія

У суді Андрій Романюк розповів, що перед аварією був вдома через тимчасову непрацездатність. З вечора 11 січня цього року він відзначав отримання відзнаки на службі. Тоді він разом з іншою людиною випили близько 0,7 літра самогону на двох.

За словами підсудного, вранці 12 січня він почувався добре та поїхав на службу. Не маючи прав, він сів за кермо мікроавтобуса «Volkswagen Transporter». Він не зважив на відсутність прав, бо у зоні бойових дій це не має значення.

ДТП за участі військового сталася 12 січня близько 16:00. Тоді чоловік їхав у напрямку Хмельницького повз село Чабани Гвардійської громади зі швидкістю близько 70 кілометрів на годину. Там він попри суцільну розділювальну лінію виїхав на зустрічну смугу. Після цього мікроавтобус військового лоб у лоб зіткнувся з «ВАЗом», який їхав назустріч. Швидкість останнього була приблизно такою ж.

В результаті аварії 28-річна пасажирка «ВАЗа», дружина водія, отримала численні травми. Це, зокрема, переломи грудини та ребер, крововиливи в різних частинах тіла, забій легень, повний розрив аорти, масивна крововтрата, струс мозку, синці та садна. Жінка померла того ж дня о 23:30 у Хмельницькій обласній лікарні.

26-річний водій «ВАЗа» також отримав травми. У нього були травма грудної клітки, переломи, черепно-мозкова травма зі струсом, забійні та рвані рани, травматичний шок. Загалом стан потерпілого мав середню тяжкість, аварія спричинила йому тривалий розлад здоров’я. За його словами, він переніс чотири операції на нозі.

Згідно з інформацією поліції, травми отримав і винуватець ДТП. Але у рішенні суду про них не йдеться. У вироку також сказано, що він мав 1,17 проміле алкоголю в крові, а це у 5,85 раза перевищує норму. У салоні мікроавтобуса знайшли дві порожні банки від слабоалкогольних напоїв. Гальмівна система машини була несправною. Військового взяли під варту 9 квітня.

Що вирішив суд

У суді Андрій Романюк свою провину визнав. Сказав, що причиною вживання алкоголю було пережите на війні. Розповів, що причиною ДТП була несправність гальмівної системи, яка могла виникнути під час руху. Водій «ВАЗа» (чоловік загиблої) сказав, що перед аварією йому назустріч різко виїхав мікроавтобус, а потім він отямився вже у «швидкій». І чоловік, і батько загиблої просили для підсудного найсуворішого покарання.

Виносячи вирок, суд врахував, що підсудний є військовим молодого віку, раніше не судимий, має відзнаку міністра оборони, шкодує про вчинене. Також у рішенні зауважується, що за місцем служби його характеризують вкрай негативно. Чоловіка неодноразово ловили на п’яному водінні і жодних висновків після цього він не зробив. Також він не намагався відшкодувати потерпілим завдану шкоду.

Батько загиблої жінки подав позов про стягнення моральної шкоди. У рішенні суду йдеться:

— Батько [загиблої] переживає постійні душевні страждання після смерті доньки, втратив душевний спокій, весь час перебуває у стані постійного напруження та стресу, було суттєво порушено його нормальні життєві зв’язки, [він] змушений докладати значних зусиль для організації свого життя. Втрата рідної людини є найвищою немайновою втратою, яка не підлягає відновленню, позивач позбавлений можливості матеріальної та моральної підтримки доньки у подальшому своєму житті та в старості, відновити попередній стан життя позивача неможливо.

Зрештою суд визнав Андрія Романюка винуватим у порушенні ПДР, яке спричинило смерть потерпілого (частина 3 статті 286-1 Кримінального кодексу), та у невиконанні рішення суду (частина 1 статті 382 Кримінального кодексу). Військовому призначили:

  • позбавлення волі на 8 років
  • позбавлення прав на 10 років
  • стягнення 800 000 гривень компенсації моральної шкоди на користь батька загиблої
  • стягнення 13 631 гривні процесуальних витрат на користь держави

Вирок ухвалив Хмельницький міськрайонний суд 30 вересня, подати апеляцію на нього можна до кінця цього місяця, 30 жовтня.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Iren Moj

    Де такий сніг вже лежить?

    Elenka Bevz reply Iren Moj

    Iren Moj варто повністю відкрити текст,тоді все зрозумієте. Сніг "не свіжий",якщо що...

    Читач98 reply Iren Moj

    Аварія сталася 12 січня. Це тільки вирок присудили майже за рік.
  • Игорь Степанов

    П'яний за кермом - це навмисний вбивця! Треба найсуровіше покарання!!!

    Buzhok reply Игорь Степанов

    Треба повернути смертну кару?
  • Сергей Подлесний

    Характеризувався негативно але обмивав відзнаку,тут кабінетні криси не причому!

keyboard_arrow_up