Розробили стандарт вигляду для зупинок Хмельницького. Якими вони мають бути

- Запропоновані норми дещо різняться залежно від того, чи є на зупинці торгова точка.
У Хмельницькому вирішили запровадити єдиний стандарт для павільйонів очікування громадського транспорту. Відповідний проєкт рішення опублікували на сайті Хмельницької міської ради. Його ще мають затвердити на засіданні виконавчого комітету.
Зараз майже павільйони для очікування транспорту в місті є різними. Серед виключень можна згадати хіба ті, які встановлювало ТОВ «Дозор Україна» протягом останніх років. Їх вирізняє, зокрема, однаковий вигляд та наявність табло, де відображається час прибуття громадського транспорту. Встановлені такі павільйони на зупинках «Проспект Миру», «Електроніка», «Ощадбанк», «Філармонія» та «Поліклініка №1».
Встановлювати павільйони у Хмельницькому різні установи — як комунальні та державні, так і приватні. При цьому попередньо вони мають отримати на це дозвіл виконкому.
Які саме вимоги пропонуються на затвердження виконавчим комітетом? Проєкт рішення передбачає, що зупинка без торгової точки повинна мати площу 15-25 квадратних метрів.
Якщо є торгова точка, то 40-60 квадратних метрів, що включає павільйон для очікування транспорту площею 15-25 квадратних метрів та 25-35 квадратних метрів для самої торгової точки. Площа залежить від пасажиропотоку та кількості транспортних засобів, які стають на зупинці одночасно. Крім того, якщо зупинка має торговий павільйон, то для отримання дозволу на його встановлення потрібно мати й дозвіл на підприємницьку діяльність.
Тепер пропонуємо ознайомитися з вимогами, які мають діяти незалежно від того, чи є торговий павільйон. Має бути таке:
-
облаштована паралельна смуга з тактильною плиткою вздовж усієї довжини зупинки
-
встановлені дорожні знаки та розмітка
-
встановлене освітлення
-
опори дорожніх знаків, освітлення та рекламних конструкцій не повинні встановлюватися на шляху руху пасажирів, у тому числі на тактильній плитці
-
встановлені табличка з назвою зупинки, передбачене місце для інформації про маршрути, напрямки та графіки руху транспорту, службових та тимчасових оголошень
-
якщо зупинка має великий пасажиропотік, то ній повинне бути встановлене електронне табло з графіком прибуття транспорту
-
встановлений Wi-Fi-роутер
-
якщо є потреба встановлювати перильне огородження, воно повинне бути інтегроване в конструкцію зупинки та не мати гострих країв
-
елементи зупинки повинні бути вандалостійкими, а конструкція легкодоступною для прибирання
-
використання у конструкції зупинки тільки загартованого скла
-
прозорі панелі повинні мати елементи дизайну, які роблять їх більш видимими
-
рекламні конструкції не повинні перекривати вигляд на громадський транспорт, який наближається до зупинки
-
влаштована суцільна лавка для сидіння вздовж усієї зупинки
-
встановлена урна для сміття об’ємом 40 літрів (якщо кількість транспортних засобів перевищує 30 одиниць на годину, то двох)
-
урни розміщуються на початку та в кінці зупинки таким чином, щоб вони не заважали руху пасажирів
-
проєкт зупинки погоджується з управлінням транспорту міськради, отримується дозвіл на її встановлення
Читайте також: Оновили назви зупинок Хмельницького. Що змінилося
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
❗️Оперативно слідкуйте за новинами в нашому Telegram-каналі▶ https://t.me/vsimnews