Смертельна ДТП в Полонному: водій переконував суд, що не був пʼяним

Смертельна ДТП в Полонному: водій переконував суд, що не був пʼяним
  • Чоловік після святкування дня народження поїхав на риболовлю.
  • По дорозі спричинив ДТП, в результаті якого загинув 77-річний чоловік.
  • Винуватець хотів меншого покарання ніж 7 років увʼязнення, які йому призначили.

Пʼяний водій влаштував смертельну ДТП і поїхав з місця аварії. В іншому авто лежали вже мертвий водій і травмована пасажирка. За скоєне винуватець отримав вирок — 7 років увʼязнення. Із ним він не погодився і просив суд зменшити йому строк. Розповідаємо детальніше.

Обставини ДТП і вирок суду

Близько 5:30 ранку 13 серпня 2023 року в Полонному Хмельницької області 26-річний водій автомобіля Mazda, виїжджаючи з другорядної дороги на перехрестя з головною, порушив правила дорожнього руху й на зустрічній смузі зіткнувся з автомобілем Daewoo Lanos. Далі поїхав з місця аварії.. Від отриманих травм 77-річний водій Daewoo загинув на місці, а його 45-річну пасажирку госпіталізували до лікарні.

Суд визнав водія Mazda винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 Кримінального кодексу України), та призначив йому покарання – 7 років ув’язнення з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 7 років. Про це повідомляє Хмельницький апеляційний суд.

Відео дня

Скарга винуватця

В апеляційній скарзі адвокат обвинуваченого просив вирок суду змінити й перекваліфікувати дії його підзахисного на статтю 286 частину 2 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого. Відповідно, пом’якшити покарання до 3 років позбавлення волі зі звільненням від його відбування на іспитовий строк.

Головний аргумент сторони захисту – у справі немає доказів того, що водій Mazda на момент ДТП керував автомобілем напідпитку.

Обвинувачений заперечував, що був за кермом у стані сп’яніння. За його словами, він вживав алкоголь 12 серпня на свій день народження в Києві. Уночі вони разом з другом повернулися додому в Полонне. А в 5 ранку 13 серпня поїхали на рибалку. Сказав, що при виїзді з другорядної дороги не впорався з керуванням та зіткнувся з автомобілем Daewoo Lanos. Потім викликав швидку й залишив місце ДТП. Прийшов до тями в полі. Невдовзі його затримала поліція. Він пройшов тест на стан сп’яніння, проте з його результатами не згоден.

Вирок суду

Відеозапис з нагрудної камери поліцейського показує, що при затриманні водій проходить огляд на стан сп`яніння за допомогою Drager Alkotest та зі словами «це вчорашнє» погоджується з отриманим результатом тесту у 0,65 проміле.

Встановлені обставини в сукупності, на думку Хмельницького АС, свідчать про перебування водія Mazda під час ДТП у стані алкогольного сп`яніння. В підсумку суд відхилив апеляційну скаргу й залишив вирок першої інстанції в силі — 7 років увʼязнення

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач05
    Інтересно ? Які, сняться сни Скримському (міський голова м. Полонне) після наїзду на велосипедиста, який помер відразу  ?  Скільки "бабла" заплатив родині загиблого ?    А, також - прокурорам, суддям, адвокатам, експертам ?

keyboard_arrow_up