"Укрзалізниця" хоче перетворити залізничний вокзал у Хмельницькому на ТРЦ

"Укрзалізниця" хоче перетворити залізничний вокзал у Хмельницькому на ТРЦ
 • Амбітний проєкт Укрзалізниці щодо швидкісного руху поїздів передбачає передачу вокзалів у концесію.
 • Це дозволить перетворити  вокзали на великі торгові центри, і це вже не будуть просто зали для очікування поїздів, наголошують в УЗ. 
 

Для впровадження швидкісного руху поїздів в Україні потрібен інвестор, зацікавлений у концесійному підході. Про це голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак повідомив у ефірі телепрограми "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24", інформують у пресслужбі УЗ.

Жмак заявив, що в УЗ є великий проєкт щодо швидкісного руху поїздів сполученнях Київ – Львів, Київ – Харків, Київ – Одеса. Він наразі обговорюється.  

Як наголосив очільник УЗ, для впровадження швидкісного сполучення до 350 км/год, Укрзалізниці потрібні інвестиції, "тому потрібен інвестор, який зацікавлений у концесійному підході".

Наразі в УЗ говорять про 7 вокзалів, які готові передати у "приватні руки", що і передбачає концесія. Це дозволить перетворити залізничні вокзали на великі торгові центри, і це вже не будуть просто зали для очікування поїздів, наголосили в УЗ.

 • "Для пасажирів і для Укрзалізниці на вокзалі потрібна колія, зала очікування і два офіси для продажу квитків. Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди, як у торговий центр", – резюмував Володимир Жмак. 

Нагадаємо, залізничний вокзал Хмельницького також у списку тих, які хочуть передати у концесію. Тривалість концесії становитиме 20 років.

Довідка:

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності у тимчасове користування приватним підприємствам.

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (165)
 • Владимир Ровенец

  ЗРОБlТЬ ПОЇЗД.ЛЬВІВ-ХАРКІВ.КОЖЕН ДЕНЬ.
 • Лисун Наталія

  В   дитячих садочках групи переповненні дітьми, в школах   класи переповненні учнями - це призводить до порушення санітарних норм та додаткового психологічного навантаження на дітей та педагогів.   В місті не вистачає дитячих садочків та шкіл !!!  Громада має сказати "Укрзалізниці" - НІ, НІ, НІ ! Треба вирішувати проблеми, а не створювати нові...
 • Читач79

  Давай Дизель-шоу на вокзалі.
 • Віталій Українець

  концесія може вирівняти дохід для такої структури!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up