Як нові технології революціонізують індустрію вантажних перевезень? (новини компаній)
Галузь вантажних перевезень – стара та буквально просякнута традиціями. Досвідчених ветеранів галузі цінують та поважають.
Однак, останні досягнення нових технологій можуть поставити цей традиційний світ з ніг на голову. Останні інновації можуть цілком революціонізувати роботу цього виду транспорту.
Розглянемо хоча б деякі з цих інновацій, що так стрімко з’являються за останні роки. Кожна з них може суттєво вплинути на роботу автомобільного транспорту. Вони дійсно мають великий потенціал підвищення ефективності, економії часу, покращення процесів планування та прийняття рішень тощо.
Хоча до повного впровадження деяких із цих технологій попереду ще роки (якщо не десятиліття), деякі з них працюють вже зараз. У сукупності вони можуть означати значні зміни у вантажоперевезеннях протягом наступних п’яти-десяти років.
Безпілотні вантажівки
Повністю автономні транспортні засоби – футуристична технологія, яку вже втілюють у реальність. Останні досягнення наближають всю галузь до майбутнього, у якому вантажівки зможуть самостійно добиратися до місця призначення.
Но навіть якщо ви є користувачем сучасного, поки що “пілотованого людиною” вантажного авто, ви, мабуть, вже використовуєте деякі з високотехнологічних винаходів, що наближають нас до епохи авто, що будуть повністю беспілотними.
Зараз багато споживчих транспортних засобів оснащені автоматичними системами безпеки, які є частиною майбутніх технологій автономних автомобілів.
Наприклад, сучасні транспортні засоби мають функцію попередження про зіткнення з нерухомими об’єктами, що знаходяться попереду та позаду. Ці системи, наприклад, роблять більш безпечним паркування автомобілів. А деякі, такі як Volvo Active Driver Assist, вже є стандартною частиною комплектації найбільш сучасних вантажівок.
Ця технологія попереджає водія вантажівки перед можливим зіткненням з об’єктом, що з’явився попереду під час руху, а також активує екстрене гальмування, якщо водій не реагує достатньо швидко, щоб уникнути зіткнення.
Вже існують технології допомоги утримання в смузі руху. Деякі навіть перенаправляють кермо, щоби автомобіль залишався на своїй смузі.
Вже існують системи, що забезпечують рух за лідером, чим автоматизують рух вантажівок у колонні.
Першою вантажівкою керує людина-водій. Наступні авто просто слідують за першим, використовуючи датчики та зв’язок через “хмару”, щоб підтримувати належну дистанцію.
В ідеалі таким чином один водій може керувати декількома фурами. Також використання цієї технології призводить до економії палива, оскільки наступні вантажівки долають менший опір повітря і, отже, споживають менше палива.
Іншими словами, добре це чи погано, але безпілотні вантажівки ближче, ніж багато хто з нас думає. Перші зразки вже проходять польові випробування. І повністю автоматизована доставка вантажів незабаром може стати куди більш поширеною.
Інтернет речей
Пристрої, підключені до інтернету речей можуть багато чого запропонувати галузі вантажних перевезень. Вони здатні передавати дані, які допоможуть оптимізувати ланцюги постачання, дізнаватись про точне місцезнаходження вантажу, його статус, про доступний вантажний простір у причепі.
Використовуючи точне відстеження місцезнаходження, можна не тільки інформувати клієнтів про рух вантажу, можна навіть змінювати маршрути вантажівок за потреби, що допоможе зменшити кількість запізнілих доставок.
Допоможе інтернет речей і стежити за станом автомобіля та своєчасно нагадувати про необхідність технічного обслуговування, і навіть автоматично замовляти та організовувати його.
Зокрема Volvo зі своєю системою дистанційної діагностики давно вже є лідером на цій арені. Датчики на їхніх вантажівках передають кілька показників, зокрема стан двигуна та трансмісії, до мережі. У разі виявлення проблем водії мають змогу підключитись до Volvo Uptime Center, щоб обговорити варіанти вирішення проблем. Виробники повідомляють, що ця програма скоротила середній час ремонту на 24% і середній час діагностики на 71%. Навіть якщо ці цифри дещо збільшені з рекламними цілями, це вражає.
Продажі та обслуговування через інтернет
І хоча ідея інтернету речей поки що реалізована не так широко, але сам інтернет все ж значно змінив багато чого у галузі. Наприклад, замовлення та отримання необхідних високоякісних запчастин для вашої вантажівки. Усі ці інтернет-магазини та служби доставки, до яких усі так швидко звикли, є справжнім проривом у порівнянні з тим, що ми знали та мали у минулому.
Шукати та знаходити, замовляти та отримувати необхідне стало куди простіше. Можна знайти буквально усе, від нових елементів облицювання кабіни до електрики та запчастин, від корисних аксесуарів на кшталт автономного обігрівача кабіни, до комплектуючих до причепів, від сонцезахисних штор до протитуманних фар.
Коротше кажучи, стало куди легше знаходити та купувати як важливі дорогі запчастини, так і усі ті важливі речі та корисні дрібниці, що роблять роботу та життя у дорозі більш ефективними, безпечними та навіть комфортними.
Інтернет надає можливість легко знаходити, вибирати та замовляти якісні запчастини та аксесуари і при цьому легко бути на зв’язку з продавцем та поштовою службою, своєчасно дізнаватись про акції скидки та особливості технічного обслуговування. Все це можна робити буквально не виходячи із своєї вантажівки!
Якщо замислитись, це справжнє чудо! Але, повторимо, як швидко ми до нього звикли!
Що чекає на галузь вантажних перевезень у майбутньому?
Незважаючи на те, що багато з згаданих інновацій вже впроваджені, інші ще знаходяться лише на стадії тестування.
Однак, оскільки технології продовжують розвиватися, стає зрозуміло, що автотранспортні компанії, окремі власники вантажних автомобілів, вантажовідправники та споживачі продовжуватимуть шукати вигоду від підвищення прозорості та ефективності, які з’являються в результаті впровадження широкого використання нових технологій. Тому, ради ми цьому чи ні, лякає це нас чи, навпаки, радує, галузь перевезення вантажів продовжить свій стрімкий розвиток.
Джерело - https://trucker-boss.com