«Засипали ями піском?»: дорожники пояснили роботи в напрямку Старокостянтинова
- Відео із ямковим «ремонтом» дорогою до Старокостянтинова опублікували очевидці.
- Хто проводив роботи і як ситуацію пояснюють у Службі відновлення та розвитку інфраструктури?
Після зими на Хмельниччині місцями почали ремонтувати дороги. І якщо капітальні ремонти з війною відійшли на другий план, то поточні роботи продовжують виконувати.
У мережі з’явилось відео ділянки дороги з Хмельницького в напрямку Старокостянтинова. Його знімають з вікна автомобіля.
За кадром чутно, як люди обговорюють те, що дорожники «піском позасипали ями».
Як виявилось, мова йде про автодорогу Н-03 «Житомир – Чернівці».
Журналісти vsim.ua звернулись за коментарем до Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Хмельницькій області. Там підтвердили, що вказані аварійні роботи виконував один з їхніх підрядників. Що пояснюють?
Мова йде про ділянку дороги орієнтовно в межах 155-163 кілометра, тобто поблизу села Веселівка на території Красилівської громади.
Речниця Служби відновлення та розвитку інфраструктури Юлія Манзяк пояснює, на опублікованому відео – не ремонт, а тимчасові вимушені заходи для забезпечення проїзного стану. Самі ж ями дорожники засипали не «піском» чи «глиною», а піщано-щебеневою сумішшю.
– На знятому відео зафіксовано аварійні роботи щебенево-піщаною сумішшю виключно для тимчасового забезпечення проїзду у тих місцях, де ямковість досягла критичного рівня. Це вимушений тимчасовий захід, допоки погодні умови не дозволяють здійснювати ліквідацію аварійної ямковості гарячим асфальтобетоном, аби водії не били собі ходову. Тобто, це були вимушені заходи, які можливі в тих погодних умовах і за наявності такого фінансового ресурсу, – каже речниця Служби відновлення та розвитку інфраструктури.
За словами Юлії Манзяк, вказана ділянка не зазнала капітального ремонту. Хоча тендер був проведений і укладений договір. Однак з початком повномасштабної війни і запровадженням воєнного стану, всі капітальні ремонти стали на паузу.
– Коли суспільство вимагало спрямування коштів з інфраструктури на військо, потрібно було розуміти, що стан ділянок, які не встигли повноцінно відремонтувати до повномасштабного вторгнення, суттєво погіршиться після такої зими, - кажуть у Службі відновлення.
Окрім цього, додають, що наразі дорожники працюють четвертий місяць без потрібного фінансування.
Читайте також:
- В’їзд лише через блок-пости запроваджують в місті на Шепетівщині
- Їм було всього по 16. Що відомо про хлопця і дівчину, які розбились на мотоциклі в Старокостянтинові
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Валентин Захарчук
Ця суміш вже за 24 години вилетить з тих ям прямо нам в фари, вітрове скло і т.д. А що ж робити через 5-7 днів коли від суміші у ямах і сліду не залишиться?
Лесовой К. reply Валентин Захарчук
Читач56 reply Лесовой К.
Валентин
Чого ми не розуміємо?
Яка логіка такого ремонту?
Просто дно.
Та ще й тим щебенем побємо собі лобові вікна, фари і т.д. Клас
Олександр
Оксана
Читач95 reply Оксана