Будівництво Крупи в парку Чекмана продовжується. Що відомо

Будівництво Крупи в парку Чекмана продовжується. Що відомо
Фото «Суспільного»
  • Будівля ресторану «Зоряна ніч» має перетворитися на готельно-ресторанний комплекс.

  • Арештовувати нерухомість антикорупційний суд не став.

  • Роботи планують закінчити до кінця цього року.

У парку Чекмана триває будівництво готельно-ресторанного комплексу. За документами це вважається реконструкцією, а замовником є Олександр Крупа. Він є сином керівниці обласної МСЕК Тетяни Крупи. Остання нині перебуває під арештом, а сам Олександр Крупа у жовтні цього року звільнився з посади начальника обласного управління пенсійного фонду.

Вперше про будівництво у парку Чекмана ми розповідали вам у липні 2023 року. Відомо, що раніше там був ресторан «Зоряна ніч». Згідно з паспортом об’єкта, приміщення вирішили переробити під готельно-ресторанний комплекс. Будівля повинна мати три поверхи та площу приміщень у майже 2723 квадратних метри. Генеральним підрядником є ТОВ «Поділля-Інвест Сіті».

Вигляд готельно-ресторанного комплексу після будівництва

Земельна ділянка, де триває будівництво, перебуває у комунальній власності Хмельницької міської ради. Її площа складає 1214 квадратних метрів. 2021 року міськрада здала ділянку в оренду Олександру Крупі на 10 років. За даними сайту kadastr.live, цільове призначення землі — для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення, категорія — землі рекреаційного призначення.

Відео дня

Тим часом більша частина парку Чекмана виділена в іншу земельну ділянку, яка має площу майже 55,3 гектара. Її цільове призначення — для збереження та використання регіональних ландшафтних парків, категорія — землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення.

Об’єкт будівництва згадувався у повідомленнях правоохоронців щодо справи Тетяни Крупи. За даними слідства, незавершене будівництво є одним з тих об’єктів нерухомості, які Тетяна Крупа не внесла до своєї декларації.

Нині роботи в парку Чекмана продовжуються. Про це повідомляє «Суспільне». За даними медіа, Вищий антикорупційний суд не арештував об’єкт, а тільки окреме майно з нього — журнали вхідного контролю якості надходження матеріалів, конструкцій та виробів із записами, журнал виконаних бетонних робіт, робочі проєкти, записники та ноутбук. Про це «Суспільному» розповіла керівниця відділу комунікацій ВАКС Олеся Чемерис.

Те, що у випадку з приміщенням у парку Чекмана йдеться саме про будівництво, а не реконструкцію, «Суспільному» підтвердив член національної спілки архітекторів України Сергій Козак. Він розповів, що наприкінці 1990-х розташоване там дитяче автомістечко перетворилося на комерційний об’єкт. Замість того, щоб усунути помилку, влада ускладнила ситуацію, уклавши договір оренди.

За словами Сергія Козака (які підтверджуються кадастровою картою), навколо ділянки з будівництвом розташована земля природно-заповідного фонду. Згідно із законом, вони мають охоронну зону в 15-50 метрів. Місце розташування об’єкта будівництва потрапляє у цю зону, тому проводити роботи там не можна. Згідно з паспортом об’єкта, завершити все мають до кінця цього року. Додамо, що у випадку реєстрації права власності на об’єкт нерухомості власник автоматично отримує право викупити землю під ним. Це передбачено законом.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (25)
  • Димон

    Цікаво, чи будуть хмельничани організовувати якісь пікети, протести проти цього будівництва? Чи як завжди, побубонять в інеті на владу і все?
  • Анатолій

    Хай крупа добудовує а потім відати нашим хлопцям для лікування і реабілітації вони це заслужили

    Микола Соболь reply Анатолій

    Вже є Арден Палац у Сатанові, військових там нема, одні зализані держморди з простітутками качиними губами
  • Лєна

    Дурні закони. Нічого для простого люду.
  • nina kolomiyets

    Ворон воронові око не виклює

keyboard_arrow_up