Чи треба міняти документи й таблички, якщо перейменували вулицю

Чи треба міняти документи й таблички, якщо перейменували вулицю
Ілюстративне зображення, depositphotos.com
  • У Хмельницькому хочуть перейменувати Трудову, Мельникова і не тільки.

  • Розповідаємо, чи пов’язано це з витратами.

У Хмельницькому продовжується процес перейменування вулиць. Це пов’язано — прямо чи опосередковано — з російсько-українською війною, яка триває понад 11 років. Зокрема, перейменування є, серед іншого, виконанням закону про декомунізацію, який почав діяти 2016 року.

Протягом 2014-2025 років у міськраді ухвалили близько 40 рішень щодо назв вулиць. Сюди включені і ті, що пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією, і ті, що пов’язані з іншими причинами. 2024 року перейменували чотири вулиці, серед яких Гарнізонна в Раковому та Будівельників у Ближніх Гречанах. 2023 року рішень щодо назв вулиць не було. Такі дані є на сайті міської ради.

Протягом останнього тижня на сайті міської ради опублікували проєкти рішень, якими пропонується перейменувати три вулиці:

Відео дня
  • вулицю Трудову на вулицю Героя України Дмитра Крамара
  • провулок Йосипа Лапушкіна на провулок Підкам’янецький
  • вулицю Мельникова на вулицю Джохара Дудаєва

Крім того, планується назвати безіменний провулок на Озерній провулком Січових стрільців. Додамо, що у Хмельницькому є ще принаймні одна вулиця, яку хотіли перейменувати, але все ще не зробили цього. Йдеться про вулицю Майборського у Раковому.

В обговореннях новин про перейменування частина читачів нашого сайту висловлювала незадоволення, зокрема тим, що такий процес пов’язаний з витратами. Раніше ми вже цікавилися цим питанням у міськраді. Там розповідали, що перейменування не зобов’язує громадян та установи змінювати документи — вони всі залишаються чинними.

Заміна табличок також не є обов’язковою. Законодавство вимагає лише, щоб вони були на будинку, і ця норма у Хмельницькому виконується майже завжди. Комунальні й державні установи та підприємства зазвичай замовляють адресні таблички для своїх приміщень. До прикладу, обласне управління поліції охорони в лютому цього року купувало таблички по 100 гривень за штуку, а університет управління та права у січні по 582 гривні за штуку.

Замовити адресні таблички для свого будинку чи іншого приміщення можна через Інтернет. Ми проаналізували вартість табличок на сайті, який пропонує їхнє виготовлення. Ціни залежать від виду і станом на момент підготовки цього матеріалу вони такі:

  • пластикові — від 290 до 595 гривень
  • металеві — від 595 до 1580 гривень
  • світлові — від 750 до 1765 гривень
  • емальовані — від 260 до 270 гривень

Вартість вказана для табличок формату «назва вулиці + номер будинку». Таблички, де є тільки номер будинку, до уваги не бралися.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Ira Moon

    Цікаво, що Джохар Дудаєв зробив такого для України, щоб його ім'ям називати вулицю в Хмельницькому? Всі роки я чула головним аргументом перейменування вулиць - в нас є наші герої. Я розумію, виходячи з цієї логіки, Дудаєв вже наш герой?
  • Читач84

    Трудову не так принципово, а вот постать з коміністичної пропаганди Майборського треба прибрати
  • Tereshenko

    Я не розумію шо вулиця Трудова має до декомунізації? А в незалежній Україні що Труд не в пошані? А яким чином як не працею на життя заробляти?

    Ira Moon reply Tereshenko

    Звичайно ні, в Україні людей тримають за рабів і праця - це не пошана, а само собою зрозуміле, нажаль....

    Tereshenko reply Ira Moon

    Кошмар, як прикро... І це перейменування вулиці Трудової підтверджує ваші слова.

    Ira Moon reply Tereshenko

    Коли з хворої голову на здорову перекладають, то завжди так виходить( Ми маємо пиштися робочим класом, на нас і нашій невдячній, низькооплачуваній праці фактично все тримається в цій країні, але нас в черговий раз змішали з відходами життєдіяльності. Дуже, дуже прикро.

keyboard_arrow_up