“Десятка” будинків в Хмельницькому, які найбільше заборгували за воду в липні (СПИСОК)

“Десятка” будинків в Хмельницькому, які найбільше заборгували за воду в липні (СПИСОК)
Колаж vsim.ua
  • На підприємстві щомісяця оновлюють рейтинг тих, хто винен за водопостачання найбільшу суму коштів.

  • У списку є адреси з Озерної, Центру, Виставки та Гречан. 

  • Дізнавайтесь, хто потрапив до "рейтингу боржників" цього місяця. 

Ось уже рік, як у водоканалі Хмельницького почали публікувати списки боржників, які затримують оплату за послуги водопостачання. У списках водоканалу зазвичай 10 адрес. Змінюється сума чи кількість квартир, та досить часто можна зустріти одні і ті ж будинки. 

— Ми звичайні працівники комунальної сфери, яким необхідно підтримувати водопровідне та каналізаційне господарство міста у робочому стані і цілодобово надавати послуги з централізованого водопостачання і водовідведення. Однак цьому заважають борги, які накопичило населення, — пишуть на сайті Хмельницькводоканалу

Саме через борги хмельничан з кожним днем підприємству стає щораз важче працювати. Адже єдиним джерелом фінансування діяльності водоканалу є платежі від населення та бізнесу. 

Відео дня

Так, за даними водоканалу у липні лише 31% споживачів води вчасно заплатив за неї. Це — 38 314 абонентів. Натомість 3 396 абонентів не платили за воду понад рік. 

Хто потрапив у “десятку” у липні

Цього місяця у список потрапили адреси з різних мікрорайонів міста. Загальний борг лише з 10 цих будинків становить майже 3 мільйони 650 тисяч гривень.

Вже рік лідирує багатоповерхівка на Львівському шосе. Мешканці 132 квартир цього будинку винні за воду майже 591 тисячу гривень. 

Замикає список цього разу багатоквартирний будинок на Гонгадзе, 13/1. Жителі 191 квартири з будинку заборгували більше 276 тисяч гривень. 

Всього у списку 1130 квартир з боргом. А середній відсоток боржників у всіх цих будинках дещо зменшився і становить 64%. Нагадаємо, минулого разу він був 50%. 

Повний список рейтингу боржників станом на 15 серпня виглядає так:

Дані надані Хмельницькводоканалом для vsim.ua

У Хмельницькводоканалі стверджують, з неплатниками комуналки вдіяти нічого не можуть. Наразі мають право лише проводити роз’яснювальну роботу. Відключати від водопостачання під час воєнного стану заборонено. Але й оплату комунальних ніхто не відміняв. 

Найбільше, кажуть у прес-службі, дістається мешканцям, які не мають індивідуального лічильника на воду, але в домі є загальнобудинковий. В такому випадку, якщо будинок по лічильнику використав якусь кількість кубів, а загальнобудинковий показує іншу, то всю різницю повинен заплатити той, в кого лічильника немає. 

Є й випадки коли містяни не подають показників, але мають лічильник. Тоді програма автоматично нараховує їм щомісячну оплату по нормі. Але запевняють, щойно людина подає реальні показники — попередні, нараховані системою, анульовуються. 

А ви заплатили цього місяця комуналку?

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • ЧитачЧитачів

keyboard_arrow_up