Нові тролейбуси придбали у корпорації «Богдан».
Їх отримають на умовах лізингу.
Гроші виплачуватимуть п’ять років.
Коли хмельничани зможуть проїхатися новими тролейбусами, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Депутати Хмельницької міської ради дозволили комунальному підприємству «Електротранс» придбати 10 нових тролейбусів та 10 автобусів. Відповідне рішення прийняли 14 грудня 2018 року. Ним передбачили, що транспорт купуватимуть на умовах лізингу.
Зокрема запланували придбати 10 нових тролейбусів, половина яких зможе їздити автономно на відстань до 20 кілометрів. На це піде загалом 74,22 мільйона гривень з міського бюджету. Договір лізингу мали укладати через «ПриватБанк» на термін п’ять років з правом дострокового погашення. Відсоткову ставку передбачили на рівні 16% річних у гривні.
Також мали придбати 10 нових автобусів з місткістю понад 100 пасажирів. На це передбачили 40,6 мільйона гривень з міського бюджету. Виплачувати гроші планували протягом п’яти років через «Укргазбанк» з відсотковою ставкою у 15,5% річних у гривні. Також міська рада можуть скористатися правом дострокового погашення.
Вчора, 27 травня, на сайті корпорації «Богдан» з’явилося повідомлення про укладення договору постачання нових тролейбусів та автобусів «Електротрансу». Зазначено, що для хмельницького підприємства виготовлять 10 тролейбусів «Богдан Т70117» та 10 автобусів «Богдан А70132». У повідомленні вказано, що сума контракту становить майже 100 мільйонів гривень. Також нагадують, що хмельничан вже возять понад 20 тролейбусів, виготовлених на заводі «Богдан».
На сайті корпорації наводять деякі технічні характеристики замовленого транспорту. Так, тролейбуси «Богдан Т70117» мають довжину 12 метрів та здатні перевозити до 105 пасажирів. «Рогаті» мають низьку підлогу та зручності для людей з інвалідністю. У повідомленні зазначається, що тролейбуси можуть обладнати кондиціонерами в салоні та кабіні водія, а також камерами відеоспостереження. П’ять із замовленої кількості зможуть їхати без контактної мережі на відстань до 20 кілометрів.
Автобуси «Богдан А70132» також мають довжину 12 метрів. Вони можуть перевозити до 106 пасажирів. В автобусах низька підлога та зручності для людей з інвалідністю.
За інформацією щодо постачання транспортних засобів ми звернулися до заступника міського голови Хмельницького Андрія Бондаренка. Він пояснив, що в повідомленні корпорації «Богдан» йдеться лише про тролейбуси. Договору про постачання автобусів ще немає, оскільки відсутнє рішення кредитного комітету банку. А воно буде лише після того, як виробнику перерахують аванс у розмірі 14,8 мільйона гривень.
Андрій Бондаренко розповів, що один звичайний тролейбус обійдеться міському бюджету в 6,2 мільйона гривень. А за кожен тролейбус на автономному ходу викладуть 8,5 мільйона гривень.
Вже у червні «Електротранс» отримає перші два тролейбуси, решта вісім будуть у місті до вересня. Де використовуватимуть тролейбуси на автономному ходу, ще не вирішили. Розглядають різні варіанти на тих вулицях, де немає контактної мережі, але досить великий пасажиропотік.
Читайте також: Що відомо про впровадження «Електронного квитка» у Хмельницькому
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
про ціни потрібна ясність. По 2 млн.грн на штуці накручено якби.
https://transport.sumy.ua/2018/02/07/trolley_tender/