Євро, долари чи гривні: експерт розповів, в якій валюті зараз краще зберігати гроші

- Дізнавайтеся, яку валюту вигідніше нині продати, а в якій слід тримати заощадження.
Цієї осені відбулося рекордне за останні 20 років ослаблення євро і посилення долара. У зв'язку з цим українці мають переглянути способи заощадження, щоб не втратити своїх грошей через такі зміни.
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак розповів «PRO гроші», у якій валюті тепер варто тримати гроші.
Євро слабнутиме і далі
Тепер євро дешевший за долар. І це помітно, зокрема - й в Україні. Наприклад, на чорному ринку курс наприкінці вересня становить близько 42 грн за долар та 40 грн за євро. І тепер, за словами аналітика, посилення долара буде ще більшим, а отже євро як валюта для заощадження приноситиме збитки.
«Такого раніше не було, але тепер динаміка не зміниться. Євро як валюта перебуватиме під тиском незалежно від того, що відбувається з гривнею. Тому накопичення в євро зараз будуть танути, тож їх варто частково позбутися на користь самої гривні та долара США», – порадив Орищак.
Що ж до курсу долара, то в українських банках він утримується на рівні 41-42 грн (купівля-продаж), у той час, як офіційний курс залишається зафіксованим на рівні 36,56 грн.

Що буде з доларом в Україні
Раніше у Нацбанку заявляли, що планів змінювати курси наразі немає. Там зазначили, що ситуація на міжбанківському валютному ринку значно стійкіша, ніж у червні-липні. Цього вдалося досягти завдяки коригуванню офіційного курсу в липні, а також калібруванню валютних обмежень та відкриттю «зернового коридору». Крім того, вплив мала і міжнародна фінансова допомога.
Крім того, за словами аналітиків, до кінця цього року кардинальних змін в українській економіці не буде. Гривня поступово девальвуватиме, але стримати це може міжнародна фінансова допомога. Якщо з якоїсь причини вона загальмує, можуть бути серйозні проблеми.
За скільки в Хмельницьокму й області доступна для купівлі та продажу валюта у банках – повідомляє «Мінфін».
Читайте також:
- Валюти різко здешевшали. Курси в обмінниках Хмельницького (КАРТА)
- Продовольча криза та зростання цін: до чого готуватись хмельничанам
- Російські та білоруські зв'язки у компаніях Хмельниччини (СПИСОК)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.