Вже півтора роки українці сплачують за газ по 6,96 гривні за кубічний метр. З цієї суми близько 71% отримує НАК «Нафтогаз України». Регіональні газові компанії залишають собі лише близько 7%. У середньому це 51 копійка з кожного кубічного метра. Для Хмельниччини ця цифра дещо більша — близько 70 копійок. Називають це тарифом на розподіл. За рахунок нього обслуговують мережі, закуповують обладнання, покривають транспортні витрати та платять зарплату працівникам.
У «Хмельницькгазі» кажуть, що цей тариф є занадто низьким. Керівництво компанії вже неодноразово зверталось у НКРЕКП, але жодної відповіді так і не отримало. Пояснюють, що через це їм не вистачає коштів на обслуговування газових мереж і на зарплати працівників. Тільки з початку року «Хмельницькгаз» залишили 322 працівника. Зарплата в 5000 гривень змушує людей звільнятися, а нових робітників залучити важко.
До того ж, газорозподільчі мережі вже давно потребують ремонту. Щороку на обслуговування та модернізацію потрібно близько 127 мільйонів гривень. А держава ж виділяє лише 20. Погіршує ситуацію також заборгованість населення за спожитий газ. Жителі області вже заборгували майже 300 мільйонів гривень, з яких 170 — отримувачі субсидій.
— Це може призвести до того, що одного чудового дня ви відчуєте у під’їзді витік газу, подзвоните сюди, а ми вам скажемо: «Вибачте, але немає на чому виїхати, немає кому виїхати»… Не залишиться людей і у підприємства будуть великі борги перед тим же самим Укртрансгазом, які воно вчасно не зможе погасити. Коли вже побачать, що все, можливо, тоді будуть здійснювати якісь кроки. Ми просимо не доводити наше підприємство, і не тільки наше, до такої ситуації, — пояснює фінансовий директор «Хмельницькгазу» Олександр Храпицький.
Вихід із ситуації бачать у підвищенні тарифу на розподіл до орієнтовно 1 гривні 50 копійок. Та переконують, що не просять підвищувати вартість газу загалом, а лише збільшити їхню частку за рахунок коштів, які отримує з кожного кубометра «Нафтогаз». Якщо минулого року головне газове підприємство країни отримало 39 мільярдів гривень прибутку, то «Хмельницькгаз» мав збиток у 24 мільйони. А вже у цьому році він може стати ще більшим — близько 134 мільйонів. Якщо ж ситуація не зміниться, то газівники не виключають, що будуть виходити на мітинги.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
в5000тыс им мало.Вот,когда люди выйдут на митинг то по морде били чайником, самоваром и паяльником..Суки