Хмельницькі підприємці відновлюють роботу: чотири приклади

- Підприємців Західної України попросили повернутися до роботи.
- Дізналися, як працюють під час війни хмельничани.
- Поспілкувалися з представниками різних сфер.
Війна поставила на паузу життя багатьох хмельничан. Хтось тимчасово залишив своє місце роботи, припинилося надання багатьох послуг й зникнув попит на них. Після 20 днів війни чимало підприємців все ж відновили роботу. Приступити до праці мешканців Західної України закликав і прем’єр-міністр.
-
Звертаюся до бізнесу. І до тих, хто працює, і хто в ці дні евакуювався до інших регіонів. До вас прохання, якщо немає небезпеки, збирайте своїх працівників та відновлюйте виробництво. Ваша допомога сьогодні як ніколи потрібна державі, - зазначив Денис Шмигаль.
Так, у Хмельницькому відновилася діяльність речового ринку на Львівському шосе. Якою була ситуація в перший день роботи, дізнавайтеся в матеріалі Репортаж з хмельницького речового ринку, який почав роботу під час війни (ВІДЕО).
Підприємці ринку не єдині, хто взявся до роботи. У центрі Хмельницького вже запрацювали магазини в торгових центрах і навіть деякі заклади харчування. Приймають клієнтів представники б’юті-сфери та представники інших діяльностей.
Підприємці Хмельницького розповіли журналістці vsim.ua, як працюють під час війни. Деякі називають сьогоднішнє функціонування бізнесу окремим видом волонтерства. Адже наразі прибуток залишається для них далеко не пріоритетним питанням. Кажуть: відновили роботу заради економіки країни.
Юлія, власниця магазину піжам та одягу для відпочинку HOCHU
-
З першого дня війни ми припинили роботу і пішли всією командою у волонтерство. Дуже багато наших швачок поїхали в Польщу. Врешті ми вирішили відновити роботу, аби мати змогу платити працівникам зарплату, допомагати коштами й матеріалами для пошиття розгрузок та жилетів нашій армії. Тому з перших чисел березня магазин почав працювати. Розуміємо що зараз західна Україна - це економіка країни. І навіть такий маленький бізнес, як ми, допоможе зберегти робочі місця, забезпечити фінансову підтримку ЗСУ та економіки в цілому, - говорить Юлія.
-
Звісно, про прибутки зараз взагалі мова не йде. Це як вид волонтерства. Робота зараз - це більше соціальна місія. Сьогодні чимало людей йде нам на зустріч. Наприклад, не беруть кошти або зменшують ціну за оренду торгових приміщень. Однак є і ті, хто спекулює на ситуації.
-
Наші центри продажу тканини - це Хмельницький, Харків та Одеса. Зараз з матеріалами важко. Фактично всі склади в Харкові й Одесі не мають можливості доставки. Всі тканини закуповуються у валюті, яку зараз можна придбати тільки в неофіційних обмінниках по невигідному курсу. Ми намагаємося зараз робити все на максимум. Для нас зараз рулон тканини - це вже краще, ніж нічого.
-
Сьогодні саме час закликати всіх підтримувати українське виробництво. До того ж з таким сильним тилом, я на 1000% впевнена в нашій перемозі.
Катерина, працює в б’юті-сфері
-
Я майстер перманентного макіяжу, майстер-бровіст, а також займаюсь лазерним видаленням неякісного макіяжу. Моя спеціальність завжди має попит, бо наші жінки люблять бути доглянутими. Війна на якийсь час призупинила мою роботу. Та від 10 березня я частково відновила діяльність. Зараз працюю за графіком неповного робочого дня. Ведеться запис клієнток на першу половину дня. Загалом на тиждень маю 2-3 робочих дні, - каже Катерина.
-
У сфері моєї роботи до підприємців ставляться лояльно. Наприклад, у питаннях оплати оренди йдуть на зустріч. Разом із тим, я маю платити податок. До того ж матеріали, з якими я працюю, мають термін придатності. Вони можуть зіпсуватися і мені доведеться все викинути. Тож я вважаю, треба братися за роботу. Адже ми знаходимося в західній частині України. Бойові дії у нас не ведуться. Зараз вся країна триматиметься лише на нас. Саме тому, необхідно відновлювати роботу й сплачувати податки.
Анастасія, власниця кавового кіоску
-
Я власниця МАФу. У нас в продажі є напої - чай, кава, а також їжа - хот-доги й шаурма. Я відновила роботу декілька днів тому. Якщо порівнювати ситуацію із продажами до війни, то зараз кількість покупців не зменшилась. Постачання необхідних продуктів реалізується у звичному режимі. Вважаю, що відновлювати роботу обов'язково потрібно. Все для того, щоб підприємці нашого краю змогли вчасно оплатити податок, чим підвищити економіку в країні в цей нелегкий час. До того ж стає психологічно легше, коли відволікаєшся від безперервного читання новин. Поряд із нашим кіоском є житлові будинки, де є найпростіші укриття. Тож в разі сигналу тривоги, неподалік є безпечне місце.
Катерина, дерматовенеролог-косметолог
-
Я веду прийом дерматологічних та косметологічних пацієнтів. Відновили свою діяльність ще із 2 березня. Зараз мій графік роботи відрізняється від того, який був до війни. Я почала виділяти більше часу на кожного пацієнта. Повернувшись до роботи під час війни, я була здивована. Адже багато моїх пацієнтів чекали на це і з задоволенням прийшли на прийом. Наразі працюю на запасах деяких матеріалів. Оскільки є певні проблеми з постачанням. Проте я надіюся, що невдовзі поставки відновлять.
-
Вся наша Україна зараз переживає важкі часи. Страшно включати телевізор й брати до рук телефон після нічних сирен по всі країні. Дякуючи Богу та ЗСУ, ми в тилу і в нас спокійно. Тому наше завдання допомагати. Хто чим може. Ми повинні працювати й підтримувати нашу економіку. Погляд на багато речей у житті тепер змінився. Тому зараз я отримую задоволення від своєї роботи ще більше. Разом - ми сила. Слава Україні!
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.