Хто може отримати виплати у разі загибелі воїна: Кабмін оновив список

Хто може отримати виплати у разі загибелі воїна: Кабмін оновив список
  • Уряд розширив список осіб, які можуть отримати одноразову допомогу за загиблого військовослужбовця.

Кабінет Міністрів України оновив порядок призначення та виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі військовослужбовців та поліцейських. Про це заявив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук

Відповідні зміни внесені у постанові Кабінету Міністрів України від 18 червня 2024 р. № 714 до постанов КМУ від 25 грудня 2013 р. № 975 і від 28 лютого 2022 р. № 168.

Зокрема Кабмін розширив перелік категорій громадян, які матимуть право отримати одноразову грошову допомогу. Окрім одного з подружжя, батьків, дітей та утриманців загиблого (померлого) захисника, отримати виплати можуть:

Відео дня
  • жінки та чоловіки, які проживали з військовослужбовцем чи військовослужбовицею без реєстрації шлюбу (факт має бути встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили)
  • онуки загиблого військовослужбовця, за умови, що їхні батьки померли 
  • діти, які народжені після загибелі військовослужбовця
  • а також діти, стосовно яких загиблу особу за її життя було позбавлено батьківських прав.

Крім того, у Кабінеті міністрів закріпили заборону на відмову від отримання грошової допомоги від імені неповнолітніх дітей, а також недієздатних людей.

Виплати в разі загибелі військовослужбовця 

Рідні військового, який загинув на війні з 24 лютого 2022 року, можуть отримати від держави одноразову виплату у розмірі 15 мільйонів гривень. Аналогічна сума передбачені у разі смерті військового протягом року після поранення, яке він отримав на фронті. 

У разі загибелі добровольця, який не був оформлений в жодній із військових структур, держава виплачує його родинам допомогу у розмірі 2 150 000 грн (750 прожиткових мінімумів) – ця сума залежить від прожиткового мінімуму, тому з року в рік може змінюватися.

Відомо, що грошову допомогу розподіляють рівними частинами між усіма членами родини загиблого бійця. Якщо один з отримувачів допомоги відмовився від своєї частини, то ця сума розподіляється порівну між іншими членами сім'ї.

Читайте також: Допомога до 3 100 гривень: хто отримає виплати до Дня Незалежності

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up