Кабмін схвалив законопроєкт про добудову Хмельницької АЕС

- Планують збудувати ще два блоки на додачу до двох працюючих.
Кабінет міністрів погодив законопроєкт, який стосується будівництво двох нових блоків Хмельницької АЕС. Про це повідомили на сайті уряду. Документ має назву «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції». Надалі законопроєкт розглядатимуть у парламенті.
Документ визначає розташування блоків, кількість реакторів, їхні типи та загальні характеристики, а також загальні вимоги до проєктування та будівництва. В уряді зазначають, що атомна генерація дає понад половину електроенергії в Україні. Будівництво нових блоків Хмельницької АЕС збільшить виробництво електрики на понад 16,2 мільярда кВт-год на рік, а відпуск — на понад 15,4 мільярда кВт-год на рік. Фінансуватиме будівництво блоків «Енергоатом» з залученням кредитних грошей.
Нагадаємо, що будівництво третього та четвертого блоків ХАЕС почали за радянських часів, але так і не закінчили. Влада планує не тільки добудувати, спорудивши реактори типу ВВЕР-1000. Це той же тип, що і в діючих блоках.
Також хочуть будувати ще два блоки — п'ятий та шостий. При цьому мають використати американські реактори AP-1000. Внаслідок цього ХАЕС має стати найпотужнішою у Європі. Її потужність складатиме до 6400 мегаватів. До російського вторгнення найпотужнішою була Запорізька АЕС з шістьма блоками загальною потужністю 6000 мегаватів.
Читайте також: Добудова енергоблоків на Хмельницькій АЕС: для чого це потрібно і що каже експерт
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Константин
Group reply Константин
Є вибори
Там люди обирають владу
І тим самим наділяють її приймати такі рішення
Тому Вас вже питали
Bogdan reply Group
Але до чого це я веду. Терміни в 5 років це дуууже багато. Особливо для нашої держави, коли реформи у всіх галузях і боротьба з корупцією прям вже перезріли. Потрібно максимум на один рік вибирати керманичів, бо за рік буде видно, чи щось покращилось для народу при новій владі, чи все по старому. А новим керівникам завжди буде стимул для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Бо за пять років всі вже і забувають, що вони наобіцювали, щоб їх вибрали. А так півроку пройшло - публічний звіт скільки виконано, якщо не виконано, то чому і на якому етапі виконання. Через ще півроку знову звіт і вибори. І для влади цей звіт кожні півроку буде дуже хорошим стимулом дійсно дотримуватись своїх конкретних передвиборчих програм. А виьори кожного року змусять дійсно працювати, а не тільки займатись видимістю роботи. От тоді і можна буде казати, що типу люди самі винні, бо самі вибрали такого лідера і значить все їм подобається.
Тетяна reply Bogdan
Bogdan reply Тетяна
Втрати коштів від того, що політики і влада неефективно керують протягом п'яти років набагато більші, ніж ті кошти, які держава витратить на вибори щороку.
Urum reply Bogdan
Bogdan reply Urum
Urum reply Bogdan
Bogdan reply Urum
Urum reply Bogdan
Bogdan reply Urum
Раиса reply Bogdan
Санитар
Alex Varmint