“Люди не можуть жити в ресторанах”: куди у Хмельницькому планують поселяти переселенців

-
У Хмельницькому вже зупинилися понад 20 тисяч переселенців.
-
Влада має декілька варіантів забезпечення їх житлом.
Уряд розглядає декілька проєктів будівництва житла для вимушених переселенців. Про це повідомив голова Хмельницької міської ради Олександр Симчишин на брифінгу 14 квітня 2022 року. За його словами, першим проєктом є викуп квартир за державні кошти.
-
Ми подали заявку на житло, яке можна викупити в Хмельницькому. Це має бути готове житло від забудовників, щоб заселяти людей. Передусім це стосується тих, хто повністю втратили оселю - вона розгромлена або наразі це окупована територія, - сказав Олександр Симчишин.

Крім цього, розглядають фінансування будівництва нових осель.
-
Наш проєкт теж розглядається - це будівництво багатоповерхового житла економ-класу - квартир площею 35 квадратних метрів. У такий спосіб ми здатні поселити 6 тисяч осіб, - сказав Олександр Симчишин.
Ще один варіант забезпечення переселенців житлом - будівництво модульних будиночків. Однак міський голова наголосив, що їх буде проблемно розташувати на території міста. Якщо збудувати їх поза містом, виникнуть проблеми з комунікаціями - електроенергією, водопостачанням, каналізацією.
-
По модульному житлу ми поки в роздумах, - сказав міський голова.
Що планує українська влада?
Заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко в інтерв'ю Forbes заявив, що будівництво житла для переселенців є одним з їхніх пріоритетних завдань в галузі допомоги внутрішньо-переміщеним особам.
-
Ми побудуємо для них не якісь модульні тимчасові споруди, а нормальні домівки. … Це будуть саме квартири – переважно двокімнатні, але й однокімнатні та трикімнатні. Після того, як ми відновимо домівки переселенців в містах, де вони жили до війни, – вони переїдуть, а ці квартири віддамо військовим та всім, хто стояв у чергах, - сказав Кирило Тимошенко.
За його словами, перші квартири мають збудувати впродовж 3-4 місяців. Вони будуть повністю придатними для проживання, з ремонтом, меблями та побутовою технікою.
Яка ситуація в інших регіонах?
Поки питання з будівництвом постійного житла вирішують, у Львові вже розпочали зведення модульних будиночків. Це буде тимчасове житло для студентів університетів, які переїжджають на Львівщину. Про це повідомляє Львівський портал. Перші такі оселі почали зводити ще 7 квітня біля Українського католицького університету.

Будиночки Львову передав уряд Польщі. Містечко складатиметься з 88 осель, у яких можна поселити понад 350 людей (2-4 людини в одному будиночку). Їх забезпечать всім необхідним: меблями, світлом, теплом.
Містечко з модульними будиночками планують збудувати і в Чернівцях, передає Суспільне. Для першого такого поселення розглядають локацію на вулиці Карбулицького. Воно зможе прийняти 1 500 людей. Фінансування на містечко ще немає, однак гроші шукають, зокрема через гранти, приватні інвестиції, спонсорів.
Наразі в Чернівцях підбирають земельні ділянки, ведуть перемовини з виробниками, міжнародними партнерами та профільними фахівцями.
За словами Кирила Тимошенка, всього житло для переселенців планують збудувати у 10 областях України.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Любов Кисіль
Alex Gie
Новини Хмельницького на vsim.ua
‼️Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews