Наступного року мінімальна зарплатня в Україні має зрости до 3200 гривень. Експерти кажуть, що таке рішення вдарить по бізнесу, а на субсидію буде претендувати набагато менше хмельничан. Збільшаться і відрахування із зарплати. На руки отримуватимуть лише 2500 гривень.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що мінімальна зарплата в Україні може зрости вдвічі - до 3200 гривень. Зараз українці отримують мінімалку у 1450 гривень, а в грудні вона підвищиться ще на 150 гривень. Експерти у подвійному зростанні мінімальної зарплати бачать чимало підводних каменів, адже тоді у багатьох можуть зменшитись субсидії. Окрім того, це призведе до збільшення податкового навантаження. Що чекає на хмельничан, якщо уряд збільшить «мінімалку», дізнавались журналісти «ВСІМ».
Скільки отримуватимуть на руки
З кожної зарплати хмельничанам треба заплатити 41,5% податків. Це військовий збір, податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок. Відповідно, якщо люди отримували зарплату у 1450 гривень, то ці відрахування були меншими. Після підвищення «мінімалки» податків побільшає.
- Військовий збір складає 1,5%, податок на доходи фізосіб – 18% і єдиний соціальний внесок – 22%. Від своєї зарплати найманий працівник втрачає 19,5%. Єдиний соціальний внесок за працівника сплачує роботодавець. І якщо хтось думає, що підприємство зможе переоформити працівника на пів ставки і платити менше за нього, то це не так. Відрахування на єдиний соцвнесок робляться з мінімальної заробітної плати, навіть якщо людина отримуватиме лише 1000 гривень, - розповідає «ВСІМ» головний державний ревізор-інспектор управління податків і зборів з фізосіб Головного управління ДФС у Хмельницькій області Сергій Капітула.
Таким чином, на руки хмельничани будуть отримували лише 2576 гривень.
Середня зарплата за 5 років зросла
Якщо підніметься "мінімалка", зросте і середня заробітна плата по області. Зараз вона складає 4078 гривень. Її обраховують в управлінні статистики. Щомісяця підприємства подають туди свою звітність.
- Інформацію про заробітну плату ми отримуємо з щомісячної форми «Звіт з праці», яку нам надають підприємства, установи та організації області, чисельність яких більше 50 працівників. На вибіркові основі подають і ті, у яких працює від 10 до 50 осіб. Цей «Звіт з праці» містить дані щодо фонду оплати праці та кількості найманих працівників на підприємстві. Поділивши загальний фонд на кількість працівників ми отримаємо середню заробітну плату. Але ця зарплата не є остаточною, адже з неї ще йдуть відрахування на військовий збір та податок на доходи фізосіб, - пояснює начальник відділу публікації та інформаційно-аналітичної роботи Головного управління статистики у Хмельницькій області Леся Лісова.
Якщо ж мінімальну зарплату таки піднімуть, то теоретично має зрости і середня зарплата по області. Однак деякі підприємства можуть переоформити частину працівників на пів ставки, а ще пів ставки доплачувати «у конверті».
Субсидії можуть зменшитись
Розмір заробітної плати напряму впливає і на розмір субсидії, адже доходи мешканців беруться до уваги при її розрахунку. Таким чином, чим більшою буде зарплата, тим меншу субсидію отримають хмельничани. А деякі і взагалі можуть її не отримати.
- Звісно, що якщо зростуть доходи населення, то це напряму вплине на нарахування субсидій. Не можна стверджувати, що всі ті, хто отримують мінімальну зарплату, одразу позбудуться субсидій. Але сума нарахованої державної допомоги може скоротитися. Якщо зараз люди, які отримують "мінімалку", сплачують 8,5% на комуналку по субсидії, то зі зростанням будуть платити 17%, - каже заступник начальника управління праці та соціального захисту Хмельницької міської ради Євгенія Мельничук.
Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).
Наталія Потапова, член Громадської Ради при ДФС України:
- Підняття заробітної плати - це недоцільно, не на часі і це вб’є економіку і малий та середній бізнес. Перш за все, потрібно міняти дуже багато законів і законодавчих актів, тому що у нас дуже багато речей прив’язані до мінімальної заробітної платні. По-друге, якщо ми піднімаємо мінімальну зарплату до 3200 гривень, то автоматично виростає єдиний соціальний внесок. І він виростає не лише в частині малого та середнього бізнесу, а і як додаткове навантаження на фонд оплати праці.
Якщо на великих підприємствах це 0,5% або навіть 2%, то на малих підприємствах цей показник доходить і до 10% від обігу. Для бізнесу це істотне підвищення оподаткування, тому їм залишається або закриватись, або повністю виходити у тінь. Однозначно це вдарить і по пенсіонерах, тому що пенсії піднімаються всього на 10%. Підуть інфляційні процеси, з якими вони просто не зможуть впоратись і це буде геноцид всього народу. Коли піднімають мінімальну заробітну платню, тоді потрібно підтягувати тіньову економіку, а зараз не йдеться про жодні зміни до законодавства стосовно цієї сфери.
Тому навантаження лягає лише на працюючі підприємства, в тому числі і по перевірках, і по податках, і по підвищенню мінімальної зарплати. Дірку в бюджеті намагаються закрити за рахунок легально працюючого бізнесу, а він вже не потягне такого оподаткування. З нового року буде підніматись і нормативно-грошова оцінка землі, по Хмельницькій області це десь 600 гривень за квадратний метр.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Для розвитку економіки потрібно податки зменьшувати для малого та середньго бізнесу, а не "мінімалки" підвищувати!
А з приводу націнки , то в мене вона від 5% до 10%.
При тому я даю роботу 12 найманим працівникам, сплачую їм достойну заробітну платню (звичайно за виконану роботу), сплачую податки та збори.на утримання таких як Ви трутнів-держслужбовців.
Я вклав в свій бізнес гроші, а зараз вкладаю свою працю та час, щоб зароботи своїй сім"ї, та дати заробити своїм працівникам!
А Ви і такі як Ви тільки сидите і чекаєте, що б держава обдерла мене ще більше і віддала те що здерла з мене Вам!
Я првільно Вас зрозумів????
Шановний: по перше:
Я Вас не ображав!
По друге :
З Вас такий же підприємець ,як з мене балерина!
Бо, якби були підприємцем, то знали б що:
Податок на прибуток 18%
Податок на доходи фізичних осіб 18%
Єдиний соціальний внесок 22%
ПДВ 20%
І того 78% (78 коп. з заробленої гривні)
http://www.epravda.com.ua/publications/2016/01/11/575819/
А крім цих податків є ще орендна плата,плата за землю, амортизаційні витрати, заробітна плата працівників і т.д.
А щодо того який з мене підприємець, то з мене нормальний підприємець, а вот з тебе підприємець такий самий як і математик. Всі ці доходи вираховуються не з однієї статті доходів, а різних. Одні більші, другі після вирахування інших менші і т.д. і тому сума оподаткування виходить від загального доходу (виручки) 30-40%, а не так як ти тут пишеш, що 78%. Не бреши і все. Було б тобі так погано давно б все покинув, а то тут такий страждалець знайшовся у крутій іномарці сам і родичі, і у хаті кількаповерховій.
Це називаєтся барижнічество , а не бізнес!