На грошову допомогу хмельничанам виділили 11 мільйонів: хто може отримати і як

На грошову допомогу хмельничанам виділили 11 мільйонів: хто може отримати і як
 • Хмельничани можуть претендувати на одноразову грошову допомогу від міської ради. 
 • Отримати можна 500 чи 1 000 гривень за заявою до заступників мера і депутатів. 
 • Можуть виділити і більше. Щоправда, лише після рішення сесії міської ради. 
 • Дізнавались, на скільки грошей хмельничани можуть розраховувати від мерії.

Хмельничани можуть розраховувати на матеріальну допомогу з міського бюджету. Щоправда, одноразову. Виплата може складати 500 гривень, а може й 5 000 чи 7 000 гривень. Щороку таких звернень стає все більше. До прикладу, за минулий рік гроші від “мерії” отримали 20 220 осіб. Загальна сума - понад 21 мільйон гривень. Кошти виділяють переважно на лікування хмельничан, в тому числі й учасників війни. 

Цього року на одноразову грошову допомогу з бюджету міста передбачили 11 мільйонів 25 тисяч гривень. 

Аби дізнатись, хто з хмельничан може претендувати на матеріальну допомогу і які це суми, журналіст “ВСІМ” звернулась з інформаційним запитом до Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради. 

Відео дня

Хто може претендувати на виплату?

На 2022 рік кошторисом передбачено понад 11 мільйонів гривень для надання одноразової грошової допомоги для тих, хто “гостро її потребує”. Так повідомляють в управлінні соцзахису.  

Кошти можуть отримати особи, які зареєстровані та проживають на території Хмельницької міської тергромади. Про це йдеться у рішення виконавчого комітету міськради від 24.01.2019 року. Отож, кому надається одноразова грошова допомога:

 • громадянам, що зареєстровані та проживають на території Хмельницької міської територіальної громади, які її гостро потребують (тривала хвороба, оперативне лікування, пожежа, стихійне лихо, внаслідок яких завдано збитків житлу, майну особи або її здоров`ю),
 • громадянам, що через певні обставини опинились в скрутному та безвихідному матеріальному стані на території міської територіальної громади,
 • громадянам, які залишили місця проживання внаслідок тимчасової окупації Криму або у зв’язку з проведенням операції Об`єднаних Сил на території України, учасникам операції ОС.

На яку суму можуть розраховувати хмельничани?

Грошова допомога хмельничанам і жителям ТГ видається відповідно до розпорядження управління праці та соціального захисту населення в межах видатків, затверджених бюджетом міста. Які це суми:

 • до 500 грн. включно за заявою на ім’я заступників міського голови;
 • до 1000 грн. включно за заявою до депутатів міської ради;
 • до 1000 грн. включно за заявою на ім’я мера та секретаря міської ради.

Є можливість отримати і більші суми. Щоправда, процедура буде іншою. Якщо матеріальна допомога перевищує 1 000 гривень, то вона надається лише на підставі рішення виконкому. Грошову допомогу понад 7 000 гривень можна отримати після відповідного рішення сесії міської ради. Для цього особа має подати заяву на ім’я міського голови.

Як отримати матеріальну допомогу: покрокова інструкція

Хмельничани мають пройти кілька етапів для того, щоб отримати виплату. 
Перший етап: 
Слід почати з подачі заяви на ім’я заступників міського голови, до депутатів міської ради, на ім`я мера та секретаря міської ради. У міській раді зазначають, що  заява особи або її законного представника є підставою для отримання грошової допомоги. До заяви ви надаєте повний пакет таких документів:

 •    копія паспорта (1, 2 сторінки та  сторінка з реєстрацією) або копія ID-паспорта та копія довідки про місця реєстрації проживання особи;
 •   копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта з відміткою про відмову від прийняття такого номера; 
 •  документи, що підтверджують обґрунтованість звернення: виписні епікризи зі стаціонарного лікування, консультативні висновки спеціалістів-онкологів, термін дії яких не перевищує шести місяців з дати видачі; для осіб з інвалідністю I групи – довідка МСЕК;  опікунам (піклувальникам) недієздатних (обмежено дієздатних) осіб – довідка з лікувального закладу, термін дії якої не перевищує шести місяців з дати видачі; батькам (опікунам), які виховують дитину з інвалідністю – медичний висновок (заключення); особам, які постраждали внаслідок пожежі, стихійного лиха – акти, довідки відповідних установ про пожежу, стихійне лихо та інші документи, які підтверджують настання збитків, завданих житлу, майну особи або її здоров`ю внаслідок пожежі, стихійного лиха, термін дії яких не перевищує шести місяців з дати видачі; учасникам  ООС (АТО) – копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни; членам сімей загиблих (померлих) учасників ООС (АТО) – свідоцтво про смерть та документи, що підтверджують родинний зв’язок з померлим.

Другий етап:
Заяву і пакет документів для отримання допомоги необхідно подати до відділу роботи із зверненнями громадян Хмельницької міської ради. Далі слід чекати. Ваше звернення мають право розглядати протягом 30 календарних днів. 

Третій етап:
Виплату допомоги здійснюють відповідно до виплатних відомостей на поштових відділеннях зв’язку за місцем проживання або ж можуть перерахувати на особистий рахунок заявника.

В управлінні соціального захисту додають, що виплата матеріальної допомоги здійснюється відповідно до місячних кошторисних призначень при надходженні фінансування.

До слова, з початку цього року вже 2 760 мешканців звернулись із заявами щодо надання одноразової грошової допомоги. Всі звернення наразі перебувають на опрацюванні в управлінні соціального захисту. 

Читайте також:

Автопарк Хмельницької міськради: на чому їздять чиновники

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
 • Ольга Мацідон

  Тільки вмерти можуть допомогти....Коли на опирацію в лікарні йде 40 тисяч гривень, а вони допомогу виплачують 600--800 гривень ВИЛІКУЄТЕСЬ
 • Новини Хмельницького на vsim.ua

  ❗ Коротко про головне - долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews

keyboard_arrow_up