На Хмельниччині підвищать тарифи на світло. Скільки коштуватиме електроенергія

На Хмельниччині підвищать тарифи на світло. Скільки коштуватиме електроенергія
Фото ілюстративне
 • Тарифи підніматимуть для юридичних осіб у 2 етапи — із червня та з липня. 

 • Розповідаємо скільки доведеться платити хмельничанам. 

Про підвищення тарифів за світло йде мова ще з минулого, 2022 року. Сьогодні, 25 травня, в Хмельницькобленерго підтвердили, що вартість електроенергії для мешканців області таки зросте. 

Терміни підвищення та вартість тарифу

Нові тарифи на послуги з розподілу електроенергії будуть для споживачів - юридичних осіб. Вони йтимуть за двома класами напруги — 1-им та 2-им. Їх підвищуватимуть у 2 етапи з різницею в місяць часу. 

На період з 1 червня по 30 червня 2023 року (включно) тариф буде такий:

На період з 1 липня по 31 грудня 2023 року (включно) його встановили на такому рівні:

Енергетики кажуть, що зростання тарифів на світло необхідне, аби мати змогу ремонтувати, модернізувати та обслуговувати електромережі, які постраждали через російську атаку. 

— Війна та атаки ворога руйнують та створюють нові неочікувані виклики електромережам та енергетикам. Надійність електричних мереж та їх здатність витримувати навантаження у осінньо-зимовий період безпосередньо залежать від спроможності здійснювати ремонти та обслуговування мереж, — додають в обленерго. 

Що входить до тарифу на світло

Енергетики зазначають, що в тарифі на електричну енергію – послуга з розподілу є лише його частиною та в середньому складає 8% у тарифі для 1 класу напруги та 30% у тарифі для 2 класу напруги. 

Окрім нього, складовими тарифу є вартість передачі електроенергії (магістральними електромережами, які належать «Укренерго»), тариф постачальника електричної енергії, фактична вартість електричної енергії на ринку. На тариф для побутових споживачів (населення) тариф на послугу з розподілу автоматичного впливу не має.  

В Хмельницькобленерго наголошують:

Додамо, що нові тарифи запровадили відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 21.12.2022 року № 1811 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «Хмельницькобленерго» із застосуванням стимулюючого регулювання» із змінами, внесеними постановою НКРЕКП №930 від 23.05.2023. 

Двооетапне підвищення тарифів на розподіл з 1 червня та з 1 липня отримали також "Вінницяобленерго", "Волиньобленерго", "ДТЕК Дніпровські електромережі", "Закарпаттяобленерго", "ДТЕК Київські електромережі", "ДТЕК Київські регіональні електромережі", "Львівобленерго", "Миколаївобленерго", "ДТЕК Одеські електромережі", "Полтаваобленерго", "Прикарпаттяобленерго", "Сумиобленерго", "Тернопільобленерго", "Харківобленерго", "Черкасиобленерго", "Чернігівобленерго", ПрАТ ПЕЕМ "ЦЕК" (та ДПЕМ ПрАТ "Атомсервіс", "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля", "Укрзалізниця", "Нафтогаз Тепло".

Таблиця із запропонованими тарифами на розподіл електроенергії з червня 2023р, грн/МВт-год (за опублікованим проєктом постанови)

Таблиця видання ExPro

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (80)
 • Андрей Гришнюк

  Правильно, правильно обленерго,ахметов ще бідні мало грошей накрали!

  А як добряче копнути,то ще й виявиться що половина коштів,як з облгазів на рашку йде!....

  От самі й спонсоруємо обстріли.....
 • IGOR

  В очередной раз всё вырастет в цене, кроме зарплаты(
 • Світлана Шинкарук

  А фізичні особи?Де роз'яснення як має бути,чому не пишуть?
 • Denis Tokarev

  В кого немає, той не плоте.

keyboard_arrow_up