На Хмельниччині продають права на видобуток корисних копалин: де та за скільки

-
Родовища розташовані у Віньковецькій та Жванецькій громадах.
-
Там мають видобувати гіпс, вапняк, глину та суглинок.
Два родовища корисних копалин на Хмельниччині вирішили віддати в користування приватним компаніям. Щодо одного вже уклали договір, щодо іншого очікується рішення. Процедури з продажу права використання родовищ оголосила Державна служба геології та надр через систему електронних торгів «Prozorro. Продажі». Згідно з умовами, термін користування обома родовищами складає 20 років. Далі детальніше про кожен об’єкт.
Родовище «Кудринецьке II»
Розташоване за три кілометри на північний схід від села Кудринці — це Жванецька громада Кам’янець-Подільського району. Поряд із родовищем тече річка Збруч та пролягає межа між Хмельницькою та Тернопільською областями. Площа ділянки складає 9,1 гектара. Корисною копалиною родовища є гіпс, його запаси оцінюються у 1 959 000 тонн.
Переможцем аукціону, де продавали дозвіл на користування родовищем, стало Кам’янець-Подільське акціонерне товариство «Гіпсовик». Пропозиція компанії склала 5 427 806 гривень без ПДВ. Це приблизно на 105 тисяч більше від стартової ціни. Інформації про укладання договору з товариством наразі немає.
Кам’янець-Подільське акціонерне товариство «Гіпсовик» зареєстроване у Кам’янці-Подільському в листопаді 1996 року. Його основним видом діяльності є виробництво вапна та гіпсових сумішей, статутний капітал складає 1 427 180 гривень. Керівником компанії вказаний кам’янчанин Володимир Постовий, він же є кінцевим власником.
Найбільше акцій товариства мають:
- ТОВ «Спільне підприємство „Supraten Plus“» (Молдова) — 28,8%
- Володимир Постовий — 25,59%
- Анатолій Пазгалов — 14,06%
- Сергій Термікан — 12,91%
- Наталія Постова — 5,45%
Таким чином зазначені особи володіють 86,81% акцій компанії. Такі дані є в аналітичній системі «YouControl».
Родовище «Балківське»
Розташоване за 600 метрів на схід від села Балки — це Віньковецька громада Хмельницького району. Площа ділянки складає 14,36 гектара. Корисними копалинами родовища є вапняк, глина та суглинок. Запаси вапняку оцінюються у 1 259 000 тонн, глини у 466 000 кубічних метрів, суглинку у 65 000 кубічних метрів.
Переможцем аукціону, де продавали дозвіл на користування родовищем, стало ТОВ «Скарби Яснозір’я». Пропозиція компанії склала 940 000 гривень без ПДВ. Це більш як на 22 тисячі більше від стартової ціни. З компанією вже уклали договір.
ТОВ «Скарби Яснозір’я» зареєстроване в липні 2009 року у селі Яснозір’я теперішньої Віньковецької громади. У березні 2023 року фірму перереєстрували у Харкові, а у квітні 2023 року — у Львові. Основним видом діяльності компанії є добування піску, гравію, глин і каоліну, статутний капітал складає 31 500 гривень. Керівником товариства вказаний віньківчанин Василь Прокоф’єв, він же є власником та засновником разом з одеситом Андрієм Шарубою.
Читайте також:
- Продають майно ліквідованого «Облпалива». Стартова ціна — 4,3 мільйона
- На Хмельниччині хочуть збудувати завод з виробництва соєвої олії
- Хто володіє найбільшими мережами аптек Хмельницького
- Хто володіє найбільшими мережами супермаркетів Хмельницького
- Завод «Темп» хоче віддати під торгівлю свою найбільшу земельну ділянку
- Кому належать хмельницькі автостанції
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Volodymyr K1