Насосна станція: принцип роботи, особливості конструкції (Новини компаній)

Компактні установки, які складаються з насоса, гідроакумулятора та реле тиску — це насосні станції. Це надійні, компактні агрегати для резервного автономного водопостачання. Використовуються власниками приватних будинків, дач, котеджів і всюди, де є потреба у постійному забезпеченні водою. Агрегат повністю готовий до використання. Універсальний, підходить для ділянок із колодязем або свердловиною. Швидко встановлюється та легко від’єднується за необхідності.
Подивитись асортимент хмельничанам, ознайомитись із характеристиками насосних станцій можна в інтернет-магазині 220 Volt за посиланням: https://220volt.com.ua/nasos/nasosi-dlya-vodosnabzheniya/nasosnie-ustanovki.htm. Для компенсації зниження тиску в трубах призначений гідропневматичний бак. Залежно від об’єму він використовується як накопичувач для води, коли її подача з якихось причин переривається. Для подовження робочого ресурсу та оптимізації насосної станції треба використовувати водяний акумулятор.

Особливості конструкції
Пристрій являє собою цілий комплект, де кожна складова має своє призначення. У склад входять:
- гідроакумуляторний бак;
- поверхневий електричний насос;
- пристрій для відстежування та контролю тиску;
- шланг, за допомогою якого насос об’єднують із баком під час підключення;
- кабель електроживлення.
На установках є велика кількість додаткових пристроїв для більшої функціональності. Встановлюються зворотні клапани, водяні фільтри, манометри. Автоматична насосна станція запускається тоді, коли користувач відкриває кран. На автоблоках реле тиску може поєднуватись із захистом від сухого запуску.
Як це працює
Гідроакумуляторний, або гідропневматичний бак установки розділений на дві камери. В одній перебуває вода, в іншій — стиснуте повітря. Коли користувач відкриває кран, починається подача води з гідроакумулятора. Це відбувається шляхом натискання мембрани під силою повітря чи азоту.
Коли тиск у контурі зменшується, реле замикає ланцюжок. Далі вмикається електричний двигун насосної станції. Пневматичний клапан регулює показники тиску в баку. У великих гідроакумуляторах збільшеної ємності мембрана встановлюється з обох боків. Додатково можна монтувати також кран або клапан.
Як правильно обрати
Першочергово варто визначити, настільки потужною має бути насосна станція. Одним користувачам потрібна велика кількість води завжди, іншим — достатньо час від часу посилювати напор, коли тиск падає. Ці чинники прямо впливають на необхідний об’єм баку гідроакумулятора. Від цього показника залежить вартість насосної станції.
Для більшої зручності найкраще придбати модель, оснащену функцією регулювання тиску. Ця опція дасть можливість налаштувати роботу установки згідно з реальними потребами. Варто також враховувати, чи можна частково керувати кількістю води в баку, до вичерпання якої електронасос не буде запускатися.