З Новим роком і новим сайтом "20 хвилин"! Перейти

Не заробляєш, але плати: як «вдарили» нові податки по підприємцям Хмельницького

17
4068 переглядів

 • У новий рік –  з новими податками. З 1 січня ринкарі Хмельницького почали згортати свій бізнес.
 • Підприємці, які не хотіли платити обов’язковий соцвнесок у 704 гривні, мали лише три дні, аби закрити ФОП або змінити групу.
 • ФОПів, які торгують на місцевих ринках, з кожним роком потрохи меншає. 

Через підвищення мінімалки з 1 січня зросли і податки для підприємців. Найбільше постраждали платники другої групи. Їм доведеться платити вдвічі більше. Відповідні зміни до законодавства щодо роботи ФОПів Президент підписав 27 грудня. Окремі підприємці одразу ж почали перескакувати із однієї групи на іншу, аби сплачувати менший податок. 

- Щойно Верховна Рада прийняла закон про соцвнески, деякі ФОПи змінили групи, - зазначає завідувач сектору комунікацій ДФС у Хмельницькій області Віктор Чиж. - Приватні підприємці, які не мають доходів, щоб покривати суму ЄСВ та єдиного податку, почали переводитися з однієї групи на іншу. На це вони мали три дні. Але такий перехід відбувався не масово.

«Сильніші – платять, а слабші – закриваються»

Відтепер підприємці другої та третьої групи змушені сплачувати єдиний соцвнесок у розмірі 704 гривні на місяць. Перша група спрощенців має можливість платити половину мінімального страхового внеску у розмірі 352 гривні. Сплачувати податки треба буде і тим підприємцям, які не отримують прибутків.

Такі нововедення призвели до того, що ФОПи почали масово закриватися. У грудні 1684 хмельничанина припинили займатися підприємницькою діяльністю. Чимало з них закрились якраз тоді, коли офіційно оприлюднили нові податки, тобто за 3 дні до Нового року.

- Ситуація зараз склалась не дуже добра. Підприємці у нас розшарувалися: сильніші платять і мовчать, а слабші поздавали патенти, бо іншого виходу у них нема. Міська рада пішла назустріч другій групі і знизила на 5% єдиний податок для них. А для першої податок прив’язали до мінімального прожиткового мінімуму, - розповідає vsim.ua голова ради профспілки захисту підприємництва міста Хмельницького Надія Кнець.

Кіоски на речовому ринку пустуютьПокупців стає менше

Зміни торкнулись і підприємців, які торгують на речовому ринку. Їхні прибутки суттєво знизилися. Журналісти vsim.ua поцікавились у ФОПів, що вони думають про нові податки. Говорити на камеру базарники не хочуть, але поза цим розповідають, що торгувати стає дедалі важче. Постійні стрибки долара, низький попит і нові податки – не повний перелік того, що заважає підприємцям нормально заробляти.

Старий ринок закритий приблизно на 50%. Закупитись на Новому ринку можна лише 2-3 дні на тиждень. У решту днів більшість кіосків пустує. А от оптові ринки, такі як «Бартер-сервіс» та «Пако», працюють лише у вівторок, середу та п’ятницю, оскільки саме у цей час приїжджають оптові покупці.

- Зараз ще трохи ворушаться ринки оптовиків, а решта просто очікують, що буде після змін. Рівень купівельної спроможності у покупців набагато впав і підприємці це розуміють. Кожен виживає і пристосовується як може. Бажання проводити акції протесту у підприємців немає. Пропозиції до податкового кодексу ми давали, дещо таки врахували. Зараз всі завмерли і чогось чекають, - пояснює Надія Кнець.

Базарники кажуть, що працюють собі у збиток. Але поки іншого виходу не бачать. Скаржаться і на те, що раніше у зимові місяці могли не платити податки, адже не мали доходів. Зараз же сплачувати ЄСВ та єдиний податок доведеться незалежно від прибутків.

"Речовий ринок звужується, а товари продають в інтернеті"

Юрій Ярина, член секретаріату регіональної ради підприємців Хмельницької області

- Ситуація на ринку складна. В зимовий період за товаром приїжджають мало. І взагалі перестали скуплятись білоруси через те, що інфляція сильно підскочила. Не їздять із Західної України. Зараз спад дуже серйозний. Велика кількість ринків наполовину закриті. І хоча ринок розрісся до 21 тисячі точок, там числиться лише 4000 підприємців першої групи та 7200 -  другої групи. Тому зараз він починає звужуватись ближче до Старого та Нового ринку. Зменшився попит через те, що багато товару продається в інтернеті. З 1 січня зросли податки.

Обов’язковим став єдиний соцвнесок, навіть якщо нема прибутків. Але у «мертвий» сезон платити важко. А в старі часи, коли тільки з’являвся ринок, взагалі нічого не платили, торгували з машин і лотків. Тоді рахували, що добре, що людина сама себе забезпечує. Всі ризики люди брали на себе. Для підприємців, які торгують на ринку, зросла орендна плата за земельну ділянку. Електрична енергія колись коштувала трохи більше однієї гривні, а тепер доходить до 2,5 гривень.

Охорона кіосків теж покладається на підприємця. Мінімалка зросла і охоронна служба підняла ставку з 20 гривень з одного кіоску до 40 гривень. Раніше були обороти, тому люди тримали ціну, а зараз через те, що зростає навантаження, підприємець збільшує вартість товару.

Велика кількість товару йде по імпорту, там треба платити митний збір, а він в доларах. Якщо навіть люди шиють самі, то матеріали закупляють за кордоном, це або Турція, або Китай. Також зараз Польща забрала велику кількість підприємців до себе. Умови для праці там більш чіткі, аніж у нас.

Підприємець може все прорахувати на перспективу. Туди він і товар привозить або і шиють вже там. Тобто все, що було у Хмельницькому, вони використовують там. А у нас що? Сьогодні намалювали одну перспективу, а завтра ввели мінімалку, а післязавтра вже введуть перевірки, а потім ще касові апарати. Нема гарантій, що буде за півроку, чи знову не буде змін у податковому кодексі. 

Місто
Гроші
АТО
Інші статті по темі: Хмельницький, Гроші, новости Хмельницкого
Читайте актуальну інформацію та залишайте свої відгуки про автошколи на сайті 20.ua . Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому на 20.ua
Читають зараз: 1
(17)
Коментарі
img
img
Artem Moroz 12.01.2017 00:25
з України

Абсолютно очікувана ситуація, наш Хмельницький базар це реальне відображення економіки країни. Повинні бути вдячними за те, що і скільки він дав нашому місту, практично увесь бізнес вийшов звідти. Питання в тому, що робити далі, якщо єдиним корінним доходом нашого міста є ринок?

img
Мастер Автополив 12.01.2017 09:04
з України

Валить в Польшу и к агрессору на заработки.

img
Anonymous 12.01.2017 11:44
з України

именно так! Если своими же попрыгушками в кастрюлях по майдану эти имбицилы развалили в хлам свою собственную страну, и поднимать её не собираются, и вообще никак не видят себя здесь (в своей стране) в будущем - то да, нужно сваливать. Вот только нужно было сваливать сразу, а не прыгать, разваливая то что есть, и сваливать. Зачем нужно было разрушать страну и подсырать жизнь тем, кто не хочет ни в какую гейропку и хочет жить здесь - не понятно!Так что суки и мрази вы, майданные кастрюлеголовые попрыгушки! Надеюсь, что вам воздастся и подыхать вы будете в муках, ибо что-то разрушать - это дело кармическое. Так что вам таки прилетит, ждите!

img
Мастер Автополив 12.01.2017 18:09
з України

Зато как все было братерньо и побратымньо на Майдани п л я х а м у х а

img
толік 13.01.2017 11:00
з України

У вас очень странный комментарий. Страну развалили не люди, которые прыгали на Майдане, это бред. Эти люди хотят лучшей жизни и ненавидеть их за это может дествительно настоящий имбецил! СТРАНУ РАЗВАЛИЛИ И ПРОДОЛЖАЮТ РАЗВАЛИВАТЬ ЯНУКОВИЧ И МЕДВЕДЧУК!!!! И не втирайте нам свои бредни! Янукович и Медведчук создали бандитскую сеть в Украине! Это все знают! Вы служите им?

img
Мастер Автополив 13.01.2017 17:15
з України

И до сих пор вывозят из НБУ наличку? И Приват они тоже грохнули. Свидораст, ну если б ваша влада пришла вчера, а тут три года уже Жиддя по-новому. что ты нам втираешь?

img
myname 13.01.2017 17:47
з України

Так це ж просто. Люди чомусь бояться визнати, що всі розвалювали країну, весь час.

Корупція не вчора появилась, взятки та порушення дорожнього руху теж не вчора, сміття після ремонту залишали і раніше. Всі тянули з країни, що могли і дплі роблять. Крадуть всі, як працівник заводу деталі так  директор гроші. Просто в кого до чого и дотянулись.

Це як футболіст наркоман,  який гробив здоров'я все життя, а  вдарив по м'ячу і зламав ногу, то кричить  "ааа.  Який м'яч поганий, я через нього ногу зламав".

img
Мирослав Федирчик 14.01.2017 22:34
з України

До цього І група 980 грн. в квартал соц. внесок. 450 грн. патент. Зараз 2112 грн. соц. і 500 грн.патент в квартал. Різниця в 394 грн. в місяць за все разом!!!. Чи є проблемою закрити приватну справу за 394 грн. в місяць. Проблема звісно не в цьому, а тільки причина для критики, проблема в тому що потрібно сплачувати обовязково навіть при 0 декларації 704 грн. в місяць жителям Отрадного та іншим підприємцям малогабаритних будинків. РЕКОМЕНДУЮ для економії 394 грн. їздити на базар тролейбусом, а не Тойотою 5,0 літра. Тоді ви навіть в + вийдете.

img
Дмитро 12.01.2017 17:41
з України

Так это все специально сделано:люди будут платить не налоги,а взятки налоговикам ,а наш глава налоговой будет везти в Киев не один чемодан денег,а пять...

img
толік 13.01.2017 11:02
з України

Придет момент и все захотят пенсию Надо платить

img
Леонид Наседкин 12.01.2017 22:29
з України

За что боролись,на то и напоролись!

img
толік 13.01.2017 11:03
з України

Вы еще не рашке? странно....

img
рекорд надоев 13.01.2017 14:30
з України

А як тоді уряд, прокурори, менти, судді і др. наволоч підніме собі зарплату??? Тільки за рахунок таких як ми усі.

img
рекорд надоев 13.01.2017 14:30
з України

А як тоді  уряд, прокурори, менти, судді і др. наволоч підніме собі зарплату??? Тільки за рахунок таких як ми усі.

img
Діана Граділь 13.01.2017 23:58
з України

З січня місяця цього року підприємці 2 групи мають платити єдиний податок-480грн, та пенсійний-704грн, це нормально?! Куди підуть ці баснословні суми, у бюджет?! Не дивно, що тисячі підприємців позакривали свою підприємницьку діяльність і пішли у тінь.що розумного зробив уряд!? Хочуть задавити малий бізнес, залишити людей без роботи!? На Україні мають зилишитись тільки гіпермаркети:Епіцентри, Сільпо,Таврії!?!?

img
Христя Лиса 14.01.2017 20:20
з України

да, ринок погибає вже

img
Мастер Автополив 16.01.2017 16:08
з України

И хрен с ним! Прийдет инвестор и йеной, долларом, фунтом... ))

Слухайте пана Президента, он не обманет

img
Мирослав Федирчик 14.01.2017 22:26
з України

До цього І група 980 грн. в квартал соц. внесок. 450 грн. патент. Зараз 2112 грн. соц. і 500 грн.патент в квартал. Різниця в 394 грн. в місяць за все разом!!!. Чи є проблемою закрити приватну справу за 394 грн. в місяць. Проблема звісно не в цьому, а тільки причина для критики, проблема в тому що потрібно сплачувати обовязково навіть при 0 декларації 704 грн. в місяць жителям Отрадного та іншим підприємцям малогабаритних будинків. РЕКОМЕНДУЮ для економії 394 грн. їздити на базар тролейбусом, а не Тойотою 5,0 літра. Тоді ви навіть в + вийдете.

img

Найчастіше коментують

Гумові капці, недопалки та розкиданий одяг: пляж не прибрали після святкування Водохреща
...

Сергій Якубенко

бикота вона і в африці бикота

Хмельничани можуть взяти розстрочку і платити за тепло влітку
...

Мастер Автополив

Еще можно продать почку. Спеціально, для патріотів - для того щоб розрахуватися за єврокоммуналку можно продати нирку.

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
...

Alex Star

Ви граєтесь зі здоров'ям...

Хмельничани, щоб скупатись в ополонці, відпрошуються з роботи (ФОТО)
...

Ігор Васильев

та мене б ні за які гроші не заставили пірнути в ту крижану воду. Але похвально, хмельничани молодці

Найчастіше читають

Для хмельничан відкрилась оновлена міська лазня № 1
2 дні тому
2
 • Комунальна лазня "Чайка" у Хмельницькому не працювала більше двох років. Її ремонт розпочали восени минулого року.
 • За три місяці будівельники облаштували чоловічий та жіночий зали. Поки не закінчать всі роботи, лазня працюватиме у тестовому режимі. 
 • Аби "попаритись" в бані доведеться викласти 45 гривень за 2 години. Але вже з лютого вартість піднімуть.
Хмельничани, щоб скупатись в ополонці, відпрошуються з роботи (ФОТО)
3 дні тому
2
 • Зранку на пляжі вишикувалась черга з тих, хто збирається окунутись в ополонку і тих, хто зацікавлено спостерігає за дійством.
 • Містяни приходять купатись цілими сім’ями, з друзями та навіть дітьми.
 • Щоправда, відважитись зануритись у крижану воду наважуються не всі.

 

У Хмельницькому закрився ще один "Вопак"
2 дні тому
2
 • "Вопак" на Курчатова більше не працює.Звідти вивозять товари та обладнання.
 • Це вже друга торгова точка цієї мережі. Минулого року закрився "Вопак" на Кам'янецькій. 
 • У центральному офісі мережі кажуть, що закриття може бути пов'язане із закінченням орендних строків.
В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
вчора 19:35
2
 • Любителі кросфіту організували благодійну акцію.
 • На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли більше 30 хмельничан.
 • Під час акції збирали кошти на лікування 8-річного хлопчика.
Як купаються хмельничани на Водохреще: огляд соцмереж
3 дні тому
 • Хмельничани вже встигли зануритись у крижану воду.
 • Чимало людей зробили це ще вночі.
 • Своїми світлинами вже поділилися у соціальних мережах. 

Читайте також

Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)
сьогодні 13:22
Для хмельницьких автолюбителів провели курс екстремального водіння. Близько 40 водіїв випробували свої... Читати далі
Хмельницьке «Поділля» двічі перемогло «Ниву»
сьогодні 11:31
Єдиний професійний футбольний клуб області провів перші матчі у 2017 році. Читати далі
У Лезневому згорів будинок
сьогодні 10:21
Пожежа в житловому будинку виникла в суботу, 21 січня. Читати далі
Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості
сьогодні 09:19
Серед зіркових бомонду знайшлося місце Надії Мейхер, Олександру Пономарьову і Олександру Педану. Читати далі
День Соборності України відзначають 22 січня
сьогодні 08:08
В цей день 1919 відбулося підписання акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української... Читати далі
У Хмельницькому 22 січня можливий сніг
сьогодні 07:07
У місті очікується хмарна погода і незначне похолодання. Читати далі
В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge...
вчора 19:35
2
Любителі кросфіту організували благодійну акцію. На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли... Читати далі
Віджимайтесь! Хмельницькі патрульні долучилися до світового флешмобу
вчора 16:03
Поліцейські прийняли спортивну естафету #22Pushupchallenge. Флешмоб запустили британські зірки. Сhallenge... Читати далі
Хмельницький «Новатор» невдало зіграв у Харкові
вчора 14:21
Волейболісти нашого міста несподівано програли один матч «Юридичній академії». Читати далі
«Розсміши коміка» у Хмельницькому: жартували про депутатів, проституток...
вчора 13:10
1
У місті пройшов кастинг на популярне телешоу. На відбір прийшли 13 учасників. Найбільше було гумористів... Читати далі

Від Читачів

Дивитись всі >

БЛОГИ

Всі блоги >

Відеогалерея

Чи безпечно вам жити у Хмельницькому?
 • Почуваюсь безпечно у рідному місті
 • Зможу себе захистити в разі чого
 • Страшно виходити на вулицю
 • Я безстрашний (-а)
Голосувати
Чи безпечно вам жити у Хмельницькому?
Почуваюсь безпечно у рідному місті
44.90%
 
Зможу себе захистити в разі чого
18.73%
 
Страшно виходити на вулицю
26.45%
 
Я безстрашний (-а)
9.92%
 
Всього голосів: 363

Розсилка новин

Події

Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)

Хмельницькі водії катались в режимі «екстрим» (ВІДЕО)
Для хмельницьких автолюбителів провели курс екстремального водіння. Близько 40 водіїв випробували свої авто в складних умовах. Мета навчань –...

У Лезневому згорів будинок

У Лезневому згорів будинок
Пожежа в житловому будинку виникла в суботу, 21 січня.

Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості

Премія «Viva! Найкрасивіші»: номінантами стали три хмельницькі знаменитості
Серед зіркових бомонду знайшлося місце Надії Мейхер, Олександру Пономарьову і Олександру Педану.

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)

В купальниках на снігу: у Хмельницькому організували масовий #iceburpeechallenge (ВІДЕО)
Любителі кросфіту організували благодійну акцію. На «холодний» флешмоб в купальниках прийшли більше 30 хмельничан. Під час акції збирали...

Ми у соц. мережах