Через підвищення мінімалки з 1 січня підвищаться і податки, які стягуються з підприємців. Найбільше постраждають платники 2 групи, адже їм доведеться платити вдвічі більше. Вчора, 27 грудня, президент підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.
Вже з нового року підприємці другої та третьої груп будуть змушені платити єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку. Раніше підприємець сплачував податок та ЄСВ лише тоді, коли був рух коштів. Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки. При цьому перша група спрощенців має можливість сплачувати половину мінімального страхового внеску у розмірі 352 гривні на місяць.
- Зараз ми таки всіма силами добиваємось, аби другу групу залишили на рівні з першою. Першу ми вибороли, але у ній нема тих видів діяльності, на котрих сьогодні сидить більша частина підприємництва. А допоки в державі не буде створено рівних умов для ведення бізнесу, то другу групу треба залишати на тому рівні, на якому вона була, - розповідає член Громадської ради при ДФС України Наталія Потапова.
Такі нововведення вже призвели до масового закриття ФОПів. Люди, які використовували їх не постійно, шикуються у черги, щоб встигнути закрити ФОП до 1 січня і не платити 704 гривні соцвнеску.
- Так, зараз дійсно ФОПи кинулись закривати їх до1 січня. Але хто на це реагує? Чи їх хоч хтось запитав, що їм потрібно для того, щоб не закриватись? Вони про це задумаються, коли бюджет січня бахне. Тоді вони побачать, що він втратив колосальні суми надходження. Але і це їх може не злякати, бо вони отримують колосальні субвенції зверху, - каже Наталія Потапова.
Жінка пояснює, що влада бере на себе забагато повноважень стосовно легального бізнесу і хоче тиснути на нього. Натомість жодного законодавчого акту по нелегальному підприємництву досі нема.
- Вони додушують середній і малий бізнес. Я думаю, що в кінцевому результаті ми прийдемо до створення загонів самооборони. Бізнес ніхто вже віддавати не буде, тому що людям потрібен кусок хліба. Замість того, щоб боротися з тінню, вони борються з легальним бізнесом. А єдине, що можна прийняти по нелегальному бізнесу, це повернути статтю за кримінальну відповідальність за нелегальне ведення бізнесу, - зазначає Наталія Потапова.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.