Є три надійні варіанти вкласти гроші та отримати з них дивіденди.
Що вигідніше у 2020 році розповіли працівники хмельницьких банків.
Хтось ховає заощадження під матрацом, у трилітрових банках чи за задньою стінкою домашньої шафи. Варіант ненадійний, адже завжди існує ризик втратити кошти через квартирних грабіжників. Та й дивідендів таким чином вони не принесуть. Щоб мати приємні бонуси від власних заощаджень, їх можна вдало інвестувати.
Працівники хмельницьких банків радять 3 надійні варіанти. Це: депозити, цінні папери та банківські метали.
Кожний з цих способів капіталовкладення є надійним, але має свої особливості, - каже речниця ПриватБанку в Хмельницькій області Світлана Литвин.
Так, наприклад, золото показує непоганий результат під час криз на ринках. Також золото добре росте в періоди дефляції. Тому дорогоцінні метали часто розглядають як надійний засіб заощадження.
У нашому банку клієнти можуть придбати золоті та срібні банківські метали найвищих проб та всіх номіналі. Також є варант вкласти заощадження в монети з дорогоцінних металів світових монетних дворів, - каже Світлана.
А от регіональний директор банку Південний Андрій Корбут ставить капіталовкладення в банківські метали на останнє місце. Каже, це данина минулому.
Комусь подобається взяти золотий злиток, покласти його в банківську комірку і тримати там. Але з кожним роком таких клієнтів меншає. Можу сказати, що це вигідний варіант, адже за моїми підрахунками, щороку ставка по золоту зростає на 3-5%. Єдине, що не зручно по золоту - це обмінювати його у зворотному напрямку. Банківський метал купується без проблем, а от обмінюється складніше.
Ще одним надійним способом капіталовкладень банківські працівники вважають придбання облігацій внутрішньої державної позики України. Це державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому ринку. Вони мають суттєві відсоткові ставки. Проте є і незручність. Придбати цінні папери можуть не всі. Адже коштують вони дорого. Розмір операції стартує від 40 000 доларів США (1 000 000 гривень).
ОВДП випускаються Міністерством фінансів України та є найбільш надійними цінними паперами в Україні. Наприклад, тогорічні вклади в цінні папери показали, що цей варіант перевищив по рентабельності депозити. Зараз політика уряду спрямована на зменшення ставок по кредитах, і, відповідно, ставок по ОВДП. Тому у 2020 році, я б радив класти кошти на депозит. Бо наразі ставки по них перевищують ставки по цінних паперах, - каже Андрій Корбут.
Працівники обидвох банків сходяться на одному: наразі найкращий спосіб примножити власні заощадження - це депозитні вклади.
Обираючи депозит, спеціалісти радять звернути увагу на розмір відсоткової ставки за вкладом, строк депозиту та валюту, в якій будуть зберігатися кошти. Окрім того, слід дізнатися про можливість поповнення депозиту впродовж терміну його дії.
Депозити є на 1, 3, 6, 9, 12, 13 місяців. Як в якому банку, в який період. Вкладник просто обирає термін, який йому підходить та відсоткову ставку, - каже Андрій Корбут.
Класти гроші на депозит радять у гривнях.
Отримати більший дохід клієнти можуть, заощаджуючи кошти в національній валюті. На гривневі вклади діє найвища відсоткова ставка. У валюті - це максимум 1,75 %, в гривні - 13%. Окрім того, при оформленні вкладу від 250 тисяч гривень власник може отримати додаткову надбавку 1 % річних, - каже Світлана Литвин.
Додаткова перевага депозитів - відсутність комісії за внесення та зняття коштів.
На сьогодні в ПриватБанку можна розмістити кошти у гривні, доларах та євро. Кошти у гривні в банку можна заощаджувати за ставкою до 11, 5% річних, терміном від 1 до 24 місяців. В доларах максимальна відсоткова ставка 1,75% річних, в євро - 0,01%, термін вкладу - до 12 місяців. При продовженні гривневих депозитів, клієнти гарантовано отримують надбавку 1% річних до діючої відсоткової ставки.
Також для одержувачів зарплат, пенсії та соцвиплат діє послуга “Стандарт безподатковий”. Потрібно визначити суму із зарплати чи пенсії, на яку клієнт буде отримувати додатковий дохід від банку - від 8 до 11% річних, і термін дії послуги (від 1 до 12 місяців), - розповідає Світлана Литвин.
Для всіх клієнтів працює послуга “Скарбничка” - підключивши її один раз, впродовж наступних 12 місяців з кожного надходження на картку буде перераховуватися певна сума грошей, розмір якої клієнт визначає сам. Так, каже Світлана Литвин, за рік можна непомітно заощадити кошти під 9% річних.
В банку Південний діє 12 депозитних програм. Найвища відсоткова ставка складає до 14,75 % у гривнях, до 2,25 % у доларах США та до 1,5 % в євро. Цей вклад розрахований на мінімальну суму вкладу, яка стартує від 500 тис. гривень (20 тис. дол. США/20 тис. євро). Оптимати бонуси по ній можна щомісяця або в кінці терміну дії договору.
Оптимальний варіант для депозитних вкладів у нашому банку - це вклад “Дохідний плюс”. Там немає визначеної мінімальної суми вкладу. Відсоткова ставка до 13.75 %, а термін вкладу стартує від 1 місяця.
При укладанні договору з банком фахівці радять оформити депозит з правом дострокового розірвання. До прикладу, в ПриватБанку різниця між відсотковими ставками за вкладами у варіанті без дострокового закриття та вкладами з можливістю закрити вклад достроково складає: 2% річних у гривні, 0,5% річних у доларах.
Ми проаналізували депозитні вклади в усіх банках Хмельницького. Річні відсоткові ставки в різних валютах, дивіться в інфографіці (ставки розраховані на 12 місячний депозит).
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Чи може ви очікували від них чого іншого???
Але не слід на цьому зупинятися — вмикайте авторизацію на всі новини.