Із приходом новорічно-різдвяних свят кожен прагне стимуляції святкового настрою. Так вже склалось, що аромат ялинки, як ніщо інше вносить атмосферу затишку зимових свят у домівки. Тому, яка б фінансова криза в країні чи окремій сім’ї не була, до новорічних свят ялинку намагається придбати майже кожен.
В області продають не лише наші хвойні дерева, а й інших областей. Хоч в основному на Хмельниччині кожен район буде продавати власно вирощену продукцію. До прикладу, у Хмельницькому будуть хвойні дерева з Хмельницького лісомисливського господарства.
Ще в другій половині грудня розпочалася торгівля новорічними зеленими красунями на ялинкових базарах. Наші журналісти вирішили поцікавитися, які ж переважно ціни зараз на ялинкових ринках Хмельницького.
Продавець Віталій, який торгує ялинками неподалік ТЦ «Ріко» розповів, що ялинки привезли разом з друзями з Карпат, Івано-Франківської області, виписавши документи на них в лісництві. І тут вже в Хмельницькому продають другий тиждень.
- В нас найдешевша ялинка коштує 50 гривень, а найдорожча близько 1000, - каже продавець Віталій. - Щоб ялинка стояла довше необхідно її ставити у пісок з водою. На літр води кидати чайну ложку цукру, цим її підливати, і таким чином вона буде довше стояти.
Лідія Слободян – продавчиня, яка торгує хвойними красунями неподалік зупинки «Електроніка», розповіла, яку процедуру їй довелося пройти, щоб легально продавати дерева:
- В мене ялинки з Карпат, а сосни з Летичівського району. На ялинках у мене бирки є, а на соснах немає, бо вони пайові, в мене пай за селом. Все легально, на все треба мати документи. Цього року ми оформляли через міську раду: заплатили за місце продажу, отримали бирки, з податковою узгодили. Якщо ти підприємець – це все треба оформляти. Ціни в нас на сосни від 20 гривень, бо це наші. А ялинки привезені, то вони дорожчі. Найбільші ялинки продаємо по 500 гривень, вище 500 ще не продавали, – стверджує Лідія Іванівна.
Бирка свідчить про те, що ялинку заготували на плантації легальним способом і вона не являється продуктом браконьєрства.
А також додає декілька порад по догляду за ялинкою чи сосною, щоб вона довше стояла:
- Дерево треба ставити в пісок і кожен ранок доливати холодної води, бо ялинка п’є, якщо вона буде пити, то буде живитися, ця смола не пропадає і вона пахне. І так вона буде стояти, а як не доглядати – обсипиться одразу, - каже жінка.
Встановлювати новорічне дерево необхідно у пісок або ставити у воду та час від часу підливати. У воду можна додавати солодкий розчин. Тоді дерево стоятиме довше. Чим холодніше у квартирі, тим довше новорічна красуня милуватиме око.
Нагадуємо, що в Хмельницькому діє 7 ялинкових базарів, які працюватимуть до 31 грудня. Рішення організувати торгівлю ялинками прийняв виконавчий комітет міської ради. Продавати їх можна, якщо є документ про походження дерева, угода на санітарне утримання території, укладена із балансоутримувачем.
Підготувала Ольга Янча
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.