Теробороні потрібні швабри: як цей запит прокоментували хмельницькі військові

-
Військові частини міста фінансують переважно з державного бюджету, частково — з місцевого.
-
Тим часом армійці просять у волонтерів господарські товари.
-
Дізналися, чому так відбувається.
Швабри, віники та матраци — ці та інші господарські речі командир однієї з військових частин територіальної оборони Хмельниччини просив у волонтерів. Відповідні листи за 17-18 березня є в розпорядженні редакції vsim.ua. Серед необхідних речей також перелічені совки, засоби для миття, порошки для чистки, губки, відра, рукавички, сміттєві пакети та спальні мішки.
Оприлюднив ці документи й хмельницький блогер. У своєму дописі Андрій Попик цікавиться питанням — чому за три тижні повномасштабної війни ці потреби не закриті коштом місцевих бюджетів? І, відповідно, чому командири частини змушені писати листи волонтерам, а ті — шукати й купувати ці речі?
Військові частини, зокрема й територіальної оборони, фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Так, 9 березня депутати Хмельницької міськради схвалили Програму заходів національного спротиву. Згідно з документом, на зміцнення обороноздатності планується витратити 85 мільйонів гривень до кінця 2022 року.
Програмою передбачені такі витрати:
-
придбання продуктів харчування, медикаментів, лікарських засобів, перев’язувальних матеріалів, засобів радіозв’язку, основних засобів, предметів та матеріалів для підрозділів територіальної оборони, добровольчих формувань територіальної оборони, сил опору, внутрішньо переміщених осіб та населення, в тому числі створення запасів — 30 мільйонів гривень
-
перевезення особового складу підрозділів територіальної оборони, добровольчих формувань територіальної оборони, сил опору, резервістів, військових, поліції, працівників критичної інфраструктури до місць виконання практичних дій, в тому числі придбання паливно-мастильних матеріалів та оплата електроенергії — 25 мільйонів гривень
-
забезпечення освітлення для нічного патрулювання територіальною обороною та поліцією (оплата електроенергії) — 10,5 мільйона гривень
-
виконання першочергових заходів підготовки території Хмельницької ОТГ до оборони в особливий період — 8 мільйонів гривень
-
придбання військового спорядження (касок, бронежилетів, розгрузочних жилетів тощо) для потреб територіальної оборони, добровольчих формувань територіальної оборони, сил опору — 6 мільйонів гривень
-
придбання предметів та матеріалів для облаштування об’єктів для підрозділів територіальної оборони, добровольчих формувань територіальної оборони, сил опору у пунктах дислокації, блок-постів, функціонування об’єктів критичної інфраструктури, захисних споруд, вогневих позицій — 3,5 мільйона гривень
-
придбання вживаних транспортних засобів для потреб територіальної оборони, добровольчих формувань територіальної оборони, сил опору — 2 мільйони гривень.
Крім того, ще грошей на оборону додали на засіданні виконавчого комітету 22 березня. Йдеться про такі витрати:
-
матеріально-технічне забезпечення військових частин міста за їхніми заявками — 2 мільйони гривень, а також придбання:
-
бронежилетів — 2 мільйони гривень
-
розвантажувальних систем — 0,6 мільйона гривень
-
одягу — 0,4 мільйона гривень
-
індивідуальних медичних аптечок — 0,36 мільйона гривень
-
індивідуальних розгрузок — 0,29 мільйона гривень
-
гарячого харчування — 0,1 мільйона гривень
Разом це 5,75 мільйона гривень.
І все це, нагадаємо, тільки приклад того, скільки грошей і на що виділяється. Чому ж тоді військові через волонтерів просять речі на зразок засобів для миття?
Основне фінансування військових частини, в тому числі територіальної оборони, йде з державного бюджету. Про це журналісту vsim.ua розповів начальник пресслужби Хмельницького обласного військового комісаріату Олександр Севастьянов.
Втім, через тривалу процедуру виділення бюджетних — державних та місцевих — грошей чимало потреб вдається закривати з допомогою волонтерів:
— Не так швидко провертається державна машина, не все відразу закривається. Можливо, з часом все налагодиться, але поки не надійшли якісь державні чи місцеві кошти, то волонтери швидше закривають деякі питання, — розповів військовий.
Щодо територіальної оборони, то на Хмельниччині вона фактично почала формуватися тільки цього року. До 1 січня у військовій частині було кілька десятків військових. З початком вторгнення Росії 24 лютого їх стало кілька сотень. Тому, як пояснив Олександр Севастьянов, швидко забезпечити всіх необхідним було важко, тому в цьому питанні допомогли волонтери.
— Не могло бути все ідеально і правильно зроблено. І добре те, що нам допомагають всі, в тому числі організації, міська влада, обласна влада. Звичайно, не все робиться так, як воно робилося правильно за мирного часу, — розповів начальник пресслужби військкомату.
У випадку, якщо з державного чи місцевих бюджетів надходять кошти на потреби, які раніше були забезпечені волонтерами, ними покривають інші витрати, наявні на той момент.
Читайте також:
-
Допомога малозабезпеченим та бізнесу: рішення виконкому Хмельницького
-
Хмельницьке товариство ухилялось від сплати податків. Гроші підуть ЗСУ
-
В порушників на Хмельниччині відібрали 50 авто. Їх вже передали ЗСУ
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
❗️ Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews