Три причини, чому хмельничанам не варто купувати смартфони в Китаї (Новини компаній)

Три причини, чому хмельничанам не варто купувати смартфони в Китаї (Новини компаній)

Сьогодні багато людей із Хмельницького наважуються замовити смартфон за кордоном, через різні торговельні сайти й фірми-посередники. Так вдається заощадити до 20% вартості гаджета, хоча доставку доведеться чекати 14-20 днів. Варто відзначити, що покупець отримує оригінальний телефон, а не дешеву копію. Однак тут є свої особливості.

Фахівці фірмового інтернет-магазину «Київстар» розповіли, що купуючи гаджет із Китаю, де ціни на смартфони помітно нижчі за українські, ви завдаєте шкоди вітчизняному ринку смартфонів, і в майбутньому можете бути заблоковані своїм оператором. Давайте розберемо цю ситуацію детальніше.

Податки й офіційна реєстрація

Купуючи будь-який товар на іноземному сайті, ви виводите гроші з української економіки. Фактично, це «сірий» імпорт, за продаж якого ви будете нести адміністративну, навіть кримінальну, відповідальність. Складність відстеження покупки створює ілюзію того, що подібна операція є цілком законною.

Другий мінус – можливе відключення смартфона з «сірим» IMEI від мобільної мережі. Якщо ви пам'ятаєте, до 2014 року в Україні діяв закон про обов'язкову реєстрацію всіх імпортних мобільних телефонів в «Укрчастотнагляді». П'ять років тому норму скасували, але постійно ведуться дискусії про її повернення задля радикальної боротьби з сірим імпортом. Якщо приймуть новий закон, одного чудового дня всі «сірі» девайси, інформації про які в реєстрі не знайдеться, буде відключено від мережі.

Версії прошивки і сервіси під локальний ринок

Ще одна причина не купувати смартфон безпосередньо з Піднебесної – «крива» прошивка. Найнижчу ціну на світовому ринку мають пристрої з прошивкою під китайський ринок. Для продажу в інші країни умільці ставлять спеціальні прошивки і встановлюють потрібну мову інтерфейсу. При першому огляді такого смартфона здається, що все нормально, але тут є ряд підводних каменів:

  • можуть не працювати сервіси від Google, який в Китаї під забороною;

  • прошивка може істотно гальмувати пристрій;

  • є ризик того, що додатки і сама система Android працюватимуть нестабільно.

Ситуацію може виправити глобальна прошивка. Але за це доведеться доплатити. Плюс, якщо програмне забезпечення встановиться з помилкою, вас чекає дуже дорогий ремонт. У підсумку ви не економите, а переплачуєте.

Гарантія на пристрій

І найважливіше – офіційна гарантія. Багато людей цьому параметру не приділяють належної уваги. Однак щойно пристрій зламається, одразу біжать до сервісу. Якщо ваш телефон було ввезено в Україну нелегально, ви втрачаєте ряд переваг:

  • обов'язкову гарантію від виробника, зазвичай 12 місяців;

  • гарантійний ремонт в офіційному сервісі;

  • безкоштовне усунення заводських дефектів.

У разі поломки, навіть через день після покупки, все доведеться ремонтувати за власні кошти. Це потрібно запам'ятати й розраховувати на такі ризики, обираючи гаджети з Китаю.

Купуйте офіційну техніку в Україні та користуйтеся тільки ліцензійним товаром. Тоді ваші права споживача будуть повністю захищені державою, і в разі суперечок, останні вирішуватимуться на вашу користь. Вдалої купівлі!

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up