Ціна на хліб може зрости: що кажуть виробники і яка ситуація з посівною

- На початку війни деякі підприємства збільшували обсяг виробництва хлібу через чималий попит.
- Яка ситуація на виробництвах тепер, що буде з цінами і чи є запаси сировини?
У перший день війни у хмельницьких магазинах швидко спустошувалися деякі полиці. Розбирали крупи, макарони, страви швидкого приготування та консерви. Особливий попит мав хліб. Тоді деякі підприємства навіть збільшили обсяг виробництва, оскільки продукцію швидко розбирали.
Наразі ситуація у магазинах із хлібобулочними виробами покращилася. У супермаркетах і маленьких магазинах завжди можна придбати буханку білого, батон чи бородинський.
Станом на 4 квітня, у супермаркеті “Сільпо” на Тернопільській можна знайти нарізні батони різних фірм, хліб з висівками, льоном та буханки білого і чорного. На полицях продукція рівненського, черкаського, вінницького, тернопільського та хмельницьких виробників.
За звичайну буханку білого треба заплатити 15.89, за буханку чорного - 14.59. На батони та інші види хлібу ціни у “Сільпо” наступні:
-
Батон упакований “Агробізнес” (Хмельниччина) - 15.89 грн.
-
Батон вищого гатунку “Агробізнес” (Хмельниччина) - 15.99 грн.
-
Хліб “Агробізнес” білий з маком (Хмельниччина) - 20.99 грн.
-
Хліб “Агробізнес” житньо-пшеничний (Хмельниччина) - 22.99 грн.
-
Батон нарізаний “Вінницяхліб” (Вінниця) - 16.89 грн.
-
Батон нарізаний “Надзбруччя хліб” (Тернопільщина) - 32.99 грн.
-
Батон “Рум’янець” багет (Рівне) - 18.39 грн.
-
Батон “Хмельницькхліб” ранковий (Хмельницький) - 9.79 грн.
-
Батон “Формула смаку” нарізаний (Черкаси) - 9.04 грн.
-
Хліб “Рум’янець” з льоном (Рівне) - 29.29 грн.
-
Хліб “Рум’янець” бородинський” (Рівне) - 27.39 грн.
-
Хліб “Рум’янець” для тостів (Рівне) - 26.99 грн.
У маркеті "Bulka" вибір хлібу менший. На вітринах також є продукція різних виробників. Буханка білого та чорного тут коштує 17.99. Ціни на іншу продукцію наступні:
-
Батон нарізаний “Агробізнес” (Хмельниччина) - 18.99 грн.
-
Хліб “Агробізнес” білий з маком (Хмельниччина) - 20.99 грн.
-
Хліб “Агробізнес” житньо-пшеничний (Хмельниччина) - 22.99 грн.
-
Хліб “Агробізнес” Слов’янський (Хмельниччина) - 18.99 грн.
-
Хліб “Panem” Козацький (Тернопільщина) - 17.99 грн.
-
Батон “Стіомі” нарізний (Хмельницький) - 17.99 грн.
Що про ціни та запаси кажуть місцеві виробники
На Хмельниччині є близько 20 підприємств, де випікають хлібобулочні вироби й реалізовують їх по області та за її межами. Всі вони мають різну потужність виготовлення. Деякі розповідають, що наразі обсяг продукції, що виготовляють, зменшився. А от піком особливого попиту на неї називають перші дні війни. Мовляв, тоді до підприємств надходило найбільше заявок на вироби.
Наразі ситуація стабілізувалася. Підприємства працюють у звичному режимі. Що вони кажуть про запаси сировини для виробництва та який прогноз щодо вартості?
Валентин Романенко, директор ТОВ “Хмельницькхліб”
- Ми реалізуємо продукцію по області. На початку війни був чималий попит. Тоді у нас значно збільшилися заявки. Зараз ситуація нормалізувалася. Працюємо в штатному режимі. Щодня виготовляємо орієнтовно 40 тонн. У разі чого в нас є запас на 10 днів. Ми тримаємо ціни на наш кінцевий продукт на тому рівні, що був до війни. Проте чекаємо того, що буде підняття вартості на основні види сировини. Це дріжджі та борошно. Також побоюємося, що буде підвищення ціни на газ. Поки точно сказати, чи буде підвищення ціни на продукцію не можемо. Однак я думаю, що влітку однозначно буде підняття. Адже це напряму залежить від зростання цін на газ та сировину. Якщо до нас поступатиме дороге борошно - відповідно ціна зросте. Адже нам потрібно платити людям зарплату й утримувати підприємство.
Ірина Шевчук, заступник директора з розвитку ТОВ “Поділляхліб”
- Ми реалізуємо продукцію по Хмельницькому та районі, Житомирщині та Вінницькій області. Оскільки велика частина наших споживачів - це школярі, то в період війни у нас зменшився обсяг виготовленої продукції. Школи зачинили і туди ми не постачаємо вироби. На початку війни був дуже великий попит. Тоді ми виготовляли в рази більше продукції. Оскільки намагалися задовольнити всі потреби наших споживачів. Особливий попит мав саме хліб, а не інші вироби. Зараз ситуація стабілізувалася. Щодня ми отримуємо орієнтовно одну й ту саму кількість заявок. Та все ж очікуємо, що школи знову відчинять і ми повернемося до тих об’ємів, які були раніше. Запасів сировини у нас вистачає і перебою немає. Тому нашим споживачам не потрібно хвилюватися. Знаємо, що деякі виробники вже підняли ціни на хлібобулочні вироби. Звісно, що все залежить від сировини та енергоносіїв. Проте ми не плануємо підіймати ціни, тому, що цей період і так є дуже важким для людей. Доставка сировини нам стабільно надходить і збоїв у нашому виробництві немає.
Агропідприємства Хмельниччини просять розширювати посівні площі
Ще в березні на Хмельниччині розпочали засівати поля. Загальна посівна площа сільськогосподарських культур 2022 року очікується в межах 1,2 мільйона гектарів, що на 2 тисячі більше минулорічного показника. Також суттєво збільшені обсяги посіву продовольчих зернових та круп’яних культур - гречки, ячменю, гороху. Про це повідомляє начальник Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА Олег Омелянюк.
Станом на 4 квітня агроформуваннями всіх форм власності посіяно понад 80 тисяч гектарів ранніх ярих культур. Зокрема, ярого ячменю посіяно на площі 46 тисяч гектарів, яра пшениця - 9,3 тисячі гектарів, горох - на площі 3,2 тисячі гектарів, а цукровий буряк вже займає 3,6 тисячі гектарів.
У Хмельницькій ОВА повідомляють: у тергромадах проводиться роз’яснювальна робота з агропідприємствами щодо необхідності розширювати посівні площі основних продовольчих культур, Наразі для проведення комплексу весняно-польових робіт засипана необхідна кількість кондиційного насіння, закуплено мінеральні добрива та засоби захисту рослин.
Читайте також: Авто тепер розмитнюють безкоштовно. Розповідаємо деталі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Новини Хмельницького на vsim.ua
‼️Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vsimnews
Галина Свищова
Іванна Борецька
Ольга Мацідон reply Іванна Борецька
Іванна Борецька reply Іванна Борецька
Олександр Титко reply Іванна Борецька
Ольга Мацідон reply Іванна Борецька
Олександр Титко reply Іванна Борецька
Ольга Мацідон reply Іванна Борецька
Олександр Титко reply Іванна Борецька
Юлия Анисимова