У банках та обмінниках прийматимуть старі банкноти на обмін: які саме

Розповідаємо які саме іноземні купюри мають обмінювати та куди звернутися якщо в установі відмовляють в обміні.
У Національному банку України заборонили банкам і небанківським обмінникам не приймати у клієнтів старі або зношені банкноти іноземної валюти. про це повідомляє пресслужба регулятора.
Відтепер з усіма без винятку банкнотами іноземної валюти, справжність яких підтверджує спеціальне лічильне обладнання, крім значно зношених чи пошкоджених, мають здійснювати валютно-обмінні операції.
Крім того, банкам та обмінникам під час операцій заборонили встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії іноземних банкнот.

Додамо, що приймати на інкасо мають виключно такі банкноти:
-
розірвані (розрізані) на частини
-
із пошкодженими елементами дизайну та захисту (видалені цифрові чи текстові позначення номіналу, зображення портрета, оптично-змінні елементи захисту, захисні стрічки)
-
зі зміненим первісним кольором паперу та/або зображень
-
із локальними забрудненнями (плямами), уключаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких перевищує половину площі банкноти
-
із загальними забрудненнями, уключаючи ті, що спричиняють люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях
-
обпалені, пропалені, трухлі (пошкоджені внаслідок тривалої дії вологи, різних рідин, хімікатів або з ознаками гниття)
-
мають явні друкарські недоліки
-
банкноти, які вилучені іноземною державою з обігу після дати, оголошеної банком-емітентом відповідної валюти (за наявності згоди банку-кореспондента відповідної держави на обмін цих банкнот).
Банки та обмінники, які проводять такі операції, повинні обов’язково розмістити в касі у доступному для клієнтів місці чіткий перелік ознак значного зносу банкнот й тарифи інкасо.
В НБУ наголошують, що у разі порушення зазначених вище норм банком чи обмінником це вважатиметься шахрайством. А клієнт може звернутися зі скаргою до керівництва такого банку чи небанківської фінустанови. Якщо належної реакції з боку керівництва таких установ немає, споживач може подати скаргу до Нацбанку.
За недотримання цих правил, банки та обмінники штрафуватимуть.
Читайте також:
-
Депутат зі “Свободи” приховав 1,5 мільйона в декларації. Його судили
-
Що найбільше здорожчало на Хмельниччині від початку російського вторгнення (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Галина КострубськаА ви помните старше поколіня,Як розпався союз ,міняли гроші ОБЯВИЛИ ПО РАДІО УВАГА, УВАГА ЗА 5 ДНІВ БУДЕ НЕ ДІЙСНА КОПЮРА (( 50)))усі несіть на пошту ставте на книшку ,і всі хто мав понесли поставили ,,і вони стоять там чи де до нині .То це так роблять і зараз почистити народ ......
-
Иван СоколовА як хочеця чим подешевше.незнают що видумати.
-
Леонид ГерберЦе як що при обміні старих купюр наставляти на них зброю. Тоді таке реально.
-
ЧитачЧитачівПочали чиновники з-під матраців доставати накрадену валюту - а тут облом. От і через впливових людей наїхали на Нацбанк.