У Хмельницькому здорожчала курятина. Причина та ціни

У Хмельницькому здорожчала курятина. Причина та ціни
 • Деякі позиції курятини продають дорожче, ніж кілограм телятини чи свинини.
 • Дізналися, скільки в Хмельницькому коштує куряче м’ясо і чому воно здорожчало.
 • Порівняли ціни на ринку, в супермаркетах і м’ясному магазині.

З початком року підскочили ціни на курятину. Деякі позиції наздоганяють вартість інших видів м’яса, яке раніше було дорожчим. Наприклад, ціна за кілограм курячого філе майже зрівнялося з вартістю індичого. Нижчими є і цінники за свинину та телятину. Журналістка vsim.ua перевірила по чому продають курятину в центрі міста. Для цього оглянула ринок, два супермаркети та м’ясний магазин. 

22 грудня ми розповідали вам про ціни на м’ясо. Тоді вартість курячого філе була нижчою, ніж сьогодні, 13 січня. Про тодішню ситуацію читайте в матеріалі - Дізналися ціни на м’ясо в Хмельницькому (ІНФОГРАФІКА).

Деякі покупці стали відмовлятися від курятини через високу ціну

Щоб перевірити, за скільки зараз продають курятину, зробили огляд на наступні позиції: тушка, гомілка, стегно, філе, крильця, четвертина, печінка, шлунок та серце. Першим місцем, куди завітали, був центральний ринок. Там  продають м’ясо таких виробників - “Наша ряба”, “Волочиська кура” та “Чебатурочка. Селянська курочка”. 

Найвищі ціни встановлені на куряче м’ясо фірми “Наша ряба”. Загалом за кілограм гомілок треба заплатити від 66,90 до 79,90. За курячі крильця - від 64,90 до 74 гривень. А за філе - від 126,99 до 132,90 гривень. 

Нет описания.

Біля одного з прилавків жінка купувала 300 грамів печінки. Поки продавчиня зважувала товар, запитую: “Чому здорожчала курка?” Відповідає - “Я не знаю. Моя справа продати”. Поточити ляси вдалося з іншою працівницею. Та пояснила: вартість підвищили виробники. За словами жінки, курятина стала дорожчою ще наприкінці грудня. А з початку цього року продавці стали купувати товар менше. Також вона додала, що свинину тепер можна придбати дешевше, за курку. 

Біля прилавків із телятиною та свининою кажуть: “Не рівняйте ціни, а купуйте краще наше м’ясо. Курка вся хімією напічкана, а це - чистий продукт”. Так, кіло свинини продають від 100 гривень, а телятину - від 120.

У супермаркеті “Таврія В”, що в “Кварталі”, вартість курятини теж зросла, в порівнянні з кінцем грудня. У сусідньому “АТБ” продають курку від тієї фірми, що й на ринку - “Чебатурочка. Селянська курочка”. Проте ціни є вищими.

У магазині “М’ясна лавка” біля колишнього магазину “Мисливство Рибальство” ціни за курятину виявилися найвищими. Продавчиня говорить - за вартістю вона наздоганяє індичку. Через це деякі покупці стали відмовлятися від курячого м’яса.

Ознайомитися з цінами детальніше можете в інфографіці, що нижче. Зеленим шрифтом виділена найнижча вартість товару, червоним - найвища. 

Нет описания.

Виробникам м’яса птиці підвищили ціну на газ

Видання “Ліга. Бізнес” наприкінці грудня повідомляло: сім компаній з асоціації Союз птахівників України звернулися з листом до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра агрополітики Романа Лещенка. Вони просили втрутитися у ситуацію з високими цінами на газ, через які компанії змушені найближчим часом зупиняти виробництво. 

У листі йшлося, що постачальники газу пропонують птахівникам ціни на січень у розмірі 59-60 грн за кубометр. Що виявилося непід’ємною сумою для більшості господарств. 

“Ліга. Бізнес” пише, що ціни на газ у вересні в середньому становили 22,86 гривні за кубометр, а в грудні - 34,5 гривні. Саме це й позначилося на собівартості продукції. 

Також в асоціації додали: за таких показників у підприємств просто не буде іншого вибору, окрім скоротити або повністю зупинити виробництво. А це призведе до масової загибелі птиці від замерзання та звільнення працівників. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (12)
 • Ольга Вансович

  Жесть
 • Александр Петровский

  Гірше не буде! Всіж пам'ятають.То, що, зараз сталось?Все тільки каще!
 • Руслана Величко

  якби ж то тільки на курку...(
 • Лилия Сагадин

  Та хіба тільки на курятину здорожчало? А здорожчає ще бо газ для ФОП та Юр.осіб від 60грн за куб до 76 грн по Україні.

  Лилия Сагадин reply Лилия Сагадин

  @сергій мороз дуже смішно?

keyboard_arrow_up