Як хмельницьким студентам-контрактникам повернути кошти за навчання

Як хмельницьким студентам-контрактникам повернути кошти за навчання
 • Студенти, що навчаються у вишах на контракті, можуть частково повернути кошти за навчання. 
 • За кожен рік навчання віддають 18% від вартості.
 • У минулому році хмельницьким студентам-контрактникам повернули більше двох мільйонів гривень.
 • Які документи потрібно зібрати та куди звертатись, дізнавались журналісти vsim.ua.   

За навчання у вишах батьки студентів змушені платити чималі гроші. А вартість щороку зростає щонайменше на 10%. Проте не всі знають, що за рік навчання у ВНЗ можна повернути 18% від ціни. Називається така можливість податковою знижкою, та скористатись нею можуть лише ті батьки контрактників, які офіційно працевлаштовані і не є підприємцями. 

Журналісти vsim.ua дізналися, чи знають студенти про часткове відшкодування вартості навчання та як отримати податкову знижку.

Що кажуть студенти-контрактники

Відео дня

Віктор, 2 курс

Так, я знаю, що студентам-контрактникам повертають певний відсоток за навчання. Проте, на жаль, ще досконало не вивчив усіх нюансів щодо цієї процедури. Та однозначно планую скористатись цією можливістю.

Наталія, 4 курс

- Звісно, я чула, що держава повертає кошти за навчання. Але, чесно кажучи, досі цим не цікавилась. Ніхто з моїх знайомих теж цією можливістю ще не користувався.

Сергій, 2 курс

- Я чув від знайомих, що повертають 1000 гривень. Також знаю, що робити це слід через податкову. Мої батьки вже збирають відповідні документи, і ми надіємось, що отримаємо відшкодування.

Має бути договір з ВНЗ і чеки про оплату

Оформити податкову знижку може як сам студент, якщо він має офіційний заробіток, так і його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік). Водночас, необхідно звернути увагу на те, що у квитанції про сплату за навчання мають бути вказані дані саме того члена родини, який уклав договір із навчальним закладом.

- Податкова знижка надається платникам податків, які отримали дохід у вигляді заробітної плати для компенсації їх витрат. Студентам-контрактникам або їх батьками повертають 18% від суми, сплаченої за рік. Протягом 60-ти днів від моменту подання усіх документів, гроші надходять вам на картку. Лише за минулий рік до нас звернулись півтори тисячі хмельничан. Їм повернули більше двох мільйонів гривень. Відмовити у поверненні можуть у випадку, якщо у громадянина борг по особистій картці або були вказані невірні реквізити, - розповідає головний державний ревізор-інспектор головного управління ДФС у Хмельницькій області Ганна Якубова. 

Перелік документів для отримання податкової знижки на навчання:

 1. Паспорт;
 2. ІПН (ідентифікаційний код);
 3. Декларацію про майновий стан і доходи;
 4. Довідку про заробітну плату (за формою № 3);
 5. Копію договору з навчальним закладом;
 6. Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання;
 7. Документи, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб);
 8. Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Зібравши потрібні документи, необхідно піти до податкової за місцем проживання та написати заяву, в якій зазначити реквізити для перерахунку відшкодування. Заяву та пакет документів краще подавати особисто і вимагати, щоб на другому примірнику заяви поставили дату і штамп.

ПІДГОТУВАЛА Олександра Клименко

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
 • Марі

  Тільки в самій податковій сидять люди ,які не на своєму місці ! ( Раніше самою адекватною була жіночка з темно-каштановим волоссям та худорлявої статури); всі інші -це хамло!яке тебе зрівняє з асфальтом( навіть,якщо по документах в тебе буде все ідеально)
 • Аліна Касапа

  А коли подаються документи? Протягом року? Чи може в грудні?

  алина коломиец reply Аліна Касапа

  До 1 квітня
 • Лена Кузьмук

  Чеки і квітанції мають бути іменні ! На призвище людини , яка заключала договір з навчальним закладом.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up