Як створити фінансову подушку безпеки? (новини компаній)

Як створити фінансову подушку безпеки? (новини компаній)

Фінансова подушка або фінансовий резерв — це заощадження грошей. Їх зберігають як майбутнє капіталовкладення або відкладають на непередбачені ситуації. Наприклад, вам доводиться змінити роботу, тому тимчасово ви не отримуєте дохід, тож берете гроші з резерву. Або з’явилась надгаряча путівка, або зламалась автівка — запасні гроші завжди мають бути.

Іноді їх можна замінити, якщо відкрити кредитну картку онлайн — ви можете брати звідти кошти й повертати їх протягом грейс-періоду без відсоткових нарахувань. Наприклад, у Sportbank пільговий період триває 62 дні.

Розрахуйте розмір подушки

Розмір резерву залежить від ваших щомісячних витрат. Треба декілька місяців поспіль планувати свій бюджет і вести статистику витрат. Як це робити:

  • після кожної покупки записуйте її, розділяючи на категорії, як-от одяг і взуття, розваги, житло, продукти, медикаменти тощо;
  • відмічайте великі витрати, що не будуть присутні кожен місяць (покупка техніки, нового ноутбуку тощо);
  • робіть нотатки щодо спонтанних покупок.

Фінансові експерти радять заощаджувати близько 10% від ваших щомісячних витрат. Наприклад, бажано відучати себе від імпульсивних покупок, які робляться під впливом реклами чи інших сторонніх чинників. Сама ж подушка має складатися з щонайменше трьох місячних бюджетів, в ідеалі — шести.

Починайте накопичувати

Коли у вас визначено цілі й намічено конкретну суму заощаджень, треба переходити саме до накопичення. Для цього можна скористатися депозитними рахунками чи поміняти валюту. Щоб запобігти знеціненню ваших вкладень, можете зробити декілька різних депозитів з гривнями, доларами і євро, наприклад. Тоді відсотки будуть більші, а ваша фінансова безпека отримає додаткові гарантії.

У Sportbank також є ощадний рахунок. Можете почати з тарифу «Рюкзак» робити свої перші відкладення. Накопичувати так гроші можна з кожної покупки: наприклад, з картки будуть автоматично на ощадний рахунок йти гроші від округлення суми, або ж одразу буде перераховуватися від 1 до 5% з кожного надходження.

keyboard_arrow_up