Жителька Чемерівців віддала шахраям 250 тисяч гривень
-
Жінка оформляла бронь у готелях.
-
Їй пообіцяли, що за це гроші згодом повернуть з відсотками.
За минулу добу поліцейські Кам’янеччини зареєстрували три факти шахрайства. Сумарно в жителів району онлайн-шахраї виманили понад 255 тисяч гривень. Та найбільше — в мешканки Чемерівців. Про всі випадки та шахрайські схеми розповіли в поліції.
Легкий заробіток
41-річна жителька селища Чемерівці побачила на одному із інтернет-сайтів оголошення про додатковий заробіток. В месенджері вона завела переписку з роботодавцем. Робота полягала у тому, щоб оформляти бронювання у готелях. Посилання для цього їй відправляв роботодавець.
Оплачувати бронь жінка мала власним коштом. Натомість аферист запевняв, що гроші повернуться ще й з додатковими відсотками у якості заробітку. Коли ж потерпіла внесла останній платіж, то звернулась до роботодавця, що більше не може перерахувати кошти. Адже сума вкладення сягнула 250 тисяч гривень.
Але шахрай почав переконувати жінку надіслати ще хоча б чверть мільйона. Казав, що після цього вона вже зможе повернути свої гроші. Аж тоді жінка зрозуміла, що її дурять та звернулась до поліції.
Продаж по передоплаті
66-річний кам’янчанин знайшов в інтернеті оголошення про продаж дров. Чоловік зателефонував до продавця для узгодження покупки. Йому повідомили, що для доставки палива необхідно внести передоплату, той погодився.
Він перерахував на вказаний шахраєм рахунок 3 тисячі гривень. Отримавши гроші, аферист на зв'язок більше не виходив. Тоді чоловік зрозумів, що його ошукали.
“Позичте гроші”
18-річний мешканець Чемеровецької громади став ще однією жертвою онлайн-шахраїв. Зловмисник зламав акаунт його знайомої. Він написав від її імені повідомлення з проханням позичити гроші.
Хлопець, нічого не підозрюючи, надіслав на вказаний шахраєм рахунок понад 2 тисячі гривень. Потім знайома розповіла, що її сторінку зламали. Тоді юнак звернувся до поліції.
За даними фактами правоохоронці проводять розслідування та вкотре закликають: будьте обачними з незнайомцями в інтернеті. Шахраї використовують різні схеми для наживи за рахунок довірливих громадян. Не перераховуйте власні кошти на невідомі рахунки, адже це може бути пастка онлайн-аферистів, будьте пильними, бережіть свій гаманець.
Читайте також:
-
Хмельничанка втратила 22 тисячі. Як працює нова шахрайська схема
-
Підліток із Красилова продавав в інтернеті неіснуючий мотоцикл
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Валентина Шахлевич
ЧитачЧитачів