Як винайшли телевізор? Цікаві факти з історії пристрою (новини компаній)

Як винайшли телевізор? Цікаві факти з історії пристрою (новини компаній)

У деяких народних казках зустрічаються згадки про чарівні дзеркала, кулі, тарілочки з яблучками, які показували, що відбувалось на відстані. Це говорить про те, що люди здавна роздумували над тим, як можна передавати на відстань звук і зображення.

На сьогодні ця мрія людства не просто втілилась у життя. Зараз телевізор є майже в кожному домі, інколи – декілька. Пристрій дозволяє переглядати улюблені фільми та телешоу. А ті, хто купив собі Смарт ТВ, мають через нього ще й доступ до соціальних мереж, улюблених онлайн ігор на великому екрані, навчальних програм.

Ви колись цікавились, як саме й коли з’явився перший телевізор, як інженери і дизайнери удосконалювали пристрої? Якщо так, то наступна інформація для вас. 

Еволюція телевізорів 

Розробка механізму, який би передавав рухомі зображення, довгий час хвилювала уми науковців з різних країн. Десятки вчених працювали над його появою до того, як в далеких 30-х роках минулого століття почалось масове виробництво телевізорів. Але успіху досяг не кожен. Серед тих, хто зробив найбільший внесок в історію розробки пристроїв є наступні науковці. 

Пауль Готліб Ніпков 

Німецький винахідник під час навчання в Берлінському університеті в 1885 році зробив важливе відкриття. Він дуже сумував за своєю матір’ю та дуже хотів її бачити в різдвяний вечір. Для реалізації свого бажання він використав принцип телефона та телеграфа, які на той час вже існували. 

Винахід науковця назвали «диск Ніпкова». На поверхні він мав отвори, що розташовувались в певному порядку. Диск обертався й транслював 12 чорно-білих кадрів. 

Джон Лоджі Берд 

У 1922 році інженер із Шотландії удосконалив технологію передачі рухомих зображень. Три роки йому знадобилось на те, щоб винаходи не просто відображали, а й деталізували картинку. Йому вдалось добитись зображення у відтінках сірого. Кадр складався з 30 вертикальних ліній та змінювався з частотою 5 раз на секунду. 

Перший механічний телевізор був офіційно представлений Бердом широкій публіці в 1926 році. Але приймач все ще мав низьку якість зображення й працював без звуку. 

Поява електронних телевізорів 

Механічні телевізори масово вироблялись і використовувались з 1928 по 1934 рік. Далі механічну систему змінила електронна. Одним з перших безперспективність механіки зрозумів Борис Львович Розінг. Саме він у 1907 році запатентував спосіб передачі зображення на відстані.

У способі, запропонованому Розінгом, потреба в складних механічних системах була відсутня, оскільки він застосував безінерційний електронний промінь. Саме цього вченого вважають батьком електронного телеприймача. 

Сучасні ТВ 

Сьогодні ви можете купити телевізор у Хмельницькому з екраном будь-якої діагоналі. Сучасні моделі гармонійно вписуються в різні інтер’єри. Це повноцінні мультимедійні центри, здатні відтворювати високоякісне відео з різних фізичних та мережевих носіїв. До їх переваг відносять можливість передавати понад мільйон кольорів, об’ємні картинки, чистий звук, можливість використовувати як монітор та керувати, не встаючи з дивану.

14:22 Жителям Хмельниччини пропонують за 28 днів безкоштовно вивчити українську 13:58 Вікарчук пропонує міськраді забрати частину «СВ-клубу» photo_camera 13:25 На маму склали протокол, бо не догледіла 3-річну доньку. Подробиці інциденту в Кам’янці photo_camera 12:54 У Хмельницькому виявили штам «Кракен». Що про нього відомо Від читача 09:33 Хмельницькі нацгвардійці відзначили 30-ту річницю з дня створення військової частини 12:28 «Випалював» землю: на Кам’янеччині впіймали палія 11:37 Заступник мера Новачок обізвав комунальника "дібілом". Розповідаємо детальніше play_circle_filled 11:17 Пішов рибалити та зник: на Шепетівщині шукали 12-річного рибалку 10:47 У Хмельницькому 27 березня перекриють рух вулицею Будівельників 10:13 Ув’язненому в Хмельницькому СІЗО намагалися передати ковбасу зі «сюрпризом» 09:43 Де в Хмельницькому 24 березня не буде води: адреси 09:08 На Хмельниччині лісівники планують висадити понад півтора мільйона дерев 21:30 Рецидивіст зі Шепетівки попався на крадіжці в Бердичеві 20:23 «Помстою ворогу стане наша перемога»: загинув воїн з Хмельницького району 19:45 Виготовляли й продавали фальсифікований алкоголь: на Хмельниччині викрили злочинну групу 19:03 Рідкісна хвороба в 10-річної Ані з Хмельницького: як допомогти дитині 18:31 Принесла батькам пенсію: житель Красилова погрожував листоноші пістолетом 17:47 Стало відомо куди виконком Хмельницького спрямує бюджетні мільйони 17:44 Надійний захист: охоронні фірми, системи відеонагляду та сигналізації у Хмельницькому 17:18 60 проти 120 днів: чи створює це загрозу повного зриву «зернової угоди»? (пресслужба С.Лабазюка)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up