Алкозалежний та «подвійний» ухилянт. Двоє чоловіків отримали вироки на Хмельниччині

-
У першому випадку вирок отримав алкозалежний.
-
У другому вже судимого за ухилення чоловіка судили знову.
-
Розповідаємо деталі про обидві справи.
Днями на Хмельниччині суди винесли вироки двом чоловікам, обвинуваченим в ухиленні від мобілізації. Обом призначили реальні терміни ув’язнення. Розповідаємо вам деталі про ці справи та особливості кожної з них.
Славута
37-річний місцевий мешканець отримав вирок Славутського міськрайонного суду 17 лютого цього року. На той момент чоловік був одружений, мав на утриманні 10-річну дитину, працював неофіційно, до того судимий не був. Згідно з вироком суду, наприкінці жовтня-початку листопада він пройшов медкомісію, яка визнала його придатним до служби. 2 листопада йому запропонували отримати повістку на відправку до військової частини 7 листопада, але чоловік від неї відмовився і за викликом не прийшов.
8 листопада біля підприємства, де чоловік працював, йому знову пропонували отримати повістку з викликом на 10 листопада. Він знову відмовився її взяти та не прийшов на вказану дату. Тоді на чоловіка відкрили кримінальне провадження за статтею 336 («ухилення від призову на військову службу»). Правоохоронці провели розслідування та передали справу до суду.
На суді обвинувачений свою провину визнав та розповів, що раніше не служив та не має бойового досвіду, а крім того морально та фізично не готовий воювати. Додав, що ніякої користі на фронті від нього не буде і вважає, що може тільки нашкодити. В результат суд призначив обвинуваченому три роки ув’язнення, при цьому звільнивши його від відбуття покарання з випробування в 1,5 року. Тобто чоловік повинен був не вчиняти нових злочинів, повідомляти орган пробації про зміну місця проживання та роботи й періодично з’являтися для реєстрації. Інакше ж закон зобов’язує відбути ув’язнення.
Проте на цьому все не закінчилося. Після вироку, 30 березня, чоловік прийшов за викликом в орган пробації для того, щоб стати на облік. Засудженого зустрів начальник органу пробації та запросив до себе у кабінет. Через деякий час у кабінет зайшли двоє поліцейських у цивільному та запитали у начальника, чи надовго він затримає засудженого. Той відповів, що орієнтовно на годину, та спитав у чоловіка, які у нього проблеми з поліцією та військкоматом. Засуджений відповів, що ніяких, окрім вироку.
Завершивши зустріч, чоловік пішов звідти. Однак на вулиці до нього під’їхали поліцейські та спитали, чому він тікає, й запропонували поїхати з ним у військкомат, адже їм доручили його туди доставити. Засуджений погодився та поїхав з ними.
У ТЦК працівник запросив чоловіка в актову залу, спитав, чи не надумав він служити й почав давати повістку на відправку у військову частину. Засуджений знову відмовився. Згодом йому подзвонив дільничний та сказав, що він має прийти до ТЦК. Чоловік пішов туди знову 13 квітня. Там йому знову почали вручати повістку, а поліцейський знімав це на відеокамеру. Чоловік знову відмовився та сказав, що вже засуджений і не хоче воювати.
Відтак на засудженого знову відкрили кримінальне провадження, після розслідування якого правоохоронці передали справу до суду. Орган пробації повідомив, що виправлення чоловіка можливе без позбавлення чи обмеження волі. Обґрунтовував це тим, що той позитивно характеризується, має середню ймовірність повторного скоєння злочину та не становить високої небезпеки для суспільства. В результаті суд призначив чоловіку чотири роки ув’язнення. Вирок ухвалений 30 листопада та ще не набув чинності й може бути оскаржений в апеляції.
Ізяслав
Днями вирок Ізяславського районного суду отримав ще один мешканець Хмельниччини. Відомо, що 45-річний чоловік не працює, не одружений, раніше судимий, але судимість вже була погашена. Також він має алкогольну залежність — знайомі кажуть, що він зловживає спиртним, до того ж чоловік перебуває на обліку в нарколога.
7 лютого цього року чоловік отримав повістку на відправку у військову частину 13 лютого. Але в результаті за викликом не з’явився, на дзвінки не відповідав та за місцем реєстрації був відсутній. Відтак правоохоронці відкрили кримінальне провадження, провели розслідування та передали справу до суду.
Під час судового розгляду підсудний подав клопотання про його зупинення, бо збирався звернутися до ТЦК та мобілізуватися, однак цього так і не зробив. У суді пояснив, що злякався, та сказав, що служити не збирається через незадовільний стан здоров’я. Загалом свою провину він визнав.
— Ухиляючись від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, [підсудний] як громадянин України, маючи такий обов’язок, при цьому «пояснюючи» своє небажання цінністю для нього свого життя та здоров’я, нівелює важливість виконаного обов’язку іншими співгромадянами. Виправдовуючи свою позицію, обвинувачений тим самим перекладає обов’язок із захисту Вітчизни на інших співгромадян, порушуючи тим самим принцип рівності прав та обов’язків, — зазначив у своєму рішенні суддя.
Перед ухваленням вироку підсудного оголошували в розшук, однак він добровільно з’явився до суду в день оголошення рішення, 1 грудня. Зрештою його визнали винним в ухиленні від служби та призначили три роки ув’язнення. Вирок все ще може бути оскаржений в апеляції.
Читайте також:
-
Жительку Хмельниччини судитимуть, бо допомогла виїхати за кордон ухилянту
-
У Кам'янці чоловіку дали три роки в'язниці за ухилення від мобілізації
-
Ізяславчанину дали 3,5 року в'язниці за ухилення від мобілізації
-
На Хмельниччині фермер відмовився брати повістку. Його судили за ухилення від служби
-
Ухилянту з Ізяславщини дали три роки в’язниці та заборонили виїздити з села
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Сергій Кузьміч
Maiia Artiukhova
Читач02
Андрей Гришнюк
Перший повістку не брав,то як ухилився?
А другий взагалі на обліку в нарколога,знайшли вояку.
Справжні ухилянти це поліцейські,які доставляли в тцк, тцкашники які за будь що намагалися всунути повістки і нарешті судді які виносили вироки оце і є справжнісінькі ухилянти.
На всіх них держава свого часу витрачала кошти на їх навчання,у всіх є досвід поводження із зброєю і дозвіл на неї,і усі прийшли медичну комісію і являються придатні до військової служби!....