На Хмельниччині фермер відмовився брати повістку. Його судили за ухилення від служби

На Хмельниччині фермер відмовився брати повістку. Його судили за ухилення від служби
 • Чоловік відмовився брати повістку.
 • Яке покарання йому обрав суд?

Фермера з Хмельниччини судили за ухилення від призову. Фігурант справи - житель села Рудківці, що на території колишнього Новоушицького району. Чоловік є керівником фермерського господарства “Житниця” і не має підстав для відстрочки від призову на військову службу. Про це йдеться у вироку Новоушицького районного суду від 21 вересня.

Перебуваючи на обліку військовозобов’язаних фермеру 23 січня цього року вручили повістку. Наступного дня він повинен був з’явитись у частину для проходження служби. Однак повістку приймати порушник відмовився, не поставивши свій підпис. А на сам збір у визначену дату просто не прийшов. 

Також у вироку йдеться, що чоловік раніше вже проходив військово-лікарські комісії в 2022 році. Його визнали обмежено придатним і сам фігурант був офіцером запасу. 

Відео дня

Такі дії кваліфікували як ухилення від призову за мобілізацією. Однак у суді обвинувачений свою вину заперечив. Надав показання, що дій щодо ухилення від мобілізації не вчиняв і на усі виклики з`являвся.

Як йдеться у тексті вироку, медичні комісії чоловік проходив 6 червня, 7 липня, 13 вересня та 28 грудня минулого року. А на початку 2023 чоловікові зателефонували і повідомили про необхідність прибути 23 січня до відділу для проходження повторного ВЛК.

Мовляв, у вказаний день він прибув до відділу, зареєструвався та з іншими військовозобов`язаними їх відвезли до Хмельницького. Однак згодом повідомили, що комісії не буде, оскільки “відсутні особові справи”. Ввечері вони повернулися, усіх інших відпустили, а його покликали до начальника відділу.

З його слів, начальник відділу повідомив, що на нього є плани по мобілізації. Захист на суді вказав, що обвинувачений так і не пройшов фінальну військово-лікарську комісію. Однак цей аргумент не взяли до уваги, адже попередні ВЛК фермер проходив, де його визнали обмежено придатним.

Вже за два тижні до нього зателефонував слідчий і повідомив про відкрите кримінальне провадження за ухилення від призову.

Загалом суд вважає, що посилання обвинуваченого на те, що 23 січня 2023 року йому не вручали повістку, є намаганням ухилитися від відповідальності. Оскільки, досліджені у судовому засіданні докази спростовують таке твердження обвинуваченого. Також суд відхилив інші доводи сторони захисту.

- Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженим, так і іншими особами, а тому суд, враховуючи позицію прокурора, прийшов до висновку призначити обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі на мінімальний строк, передбачений санкцією статті, - йдеться у судовому реєстрі.

Вирок наразі не набрав законної сили. Обвинувачений ще може подати апеляцію.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (91)
 • Читач85

  Справа шита прокурором по замовленню злочинців (тцк)

  R Demir reply Читач85

  Мабуть фермер мав чимало грошенят от і рішили хлібороба побрити.
 • Читач84

  Справа шита прокурором по замовленню злочинців (тцк)
 • Валентина Регула

  Тих хто тут працює на покладаючи рук беруть на війну, а маминих і татових синків які ніде не працюють не беруть. Все вирішують гроші. Коли це закінчиться?
 • Віталій Українець

  Зрадник Баканов не служить!

  Яценюк не служить!

  Син Авакова не служить!

  Добровільців не хотіли брати до лав спочатку.

  З сел простаків загребають вулицями!

  В боенкоматах тихенько працюють здорові бугаї а в поліції тма таких -але треба в тилу сидіти!

keyboard_arrow_up