Двох братів підозрюють в організації схем кібершахрайства: виманили 4 мільйони, — прокуратура

Двох братів підозрюють в організації схем кібершахрайства: виманили 4 мільйони, — прокуратура
Фото depositphotos.com
  • Правоохоронці повідомляють, що зафіксували 30 випадків шахрайства.

На сайті vsim.ua періодично з'являються новини про інтернет-шахрайство за типовою схемою — невідомі «продавці» розміщують оголошення про товар, таким чином знаходячи «покупців», а насправді жертв. Коли хтось захоче купити «товар», у нього просять передоплату, а потім зникають. Обмануті ж лишаються і без грошей, і без бажаної покупки, та звертаються до поліції.

У Хмельницькій обласній прокуратурі повідомили про затримання двох братів, які організували схеми за описаним вище зразком. За даними слідства, чоловіки організували два злочинних угруповання. Загалом було дев'ять учасників з Хмельниччини, Івано-Франківщини та Києва. Оголошення про товар розміщували на популярному сайті безкоштовних оголошень, назва якого не розкривається.

Учасники одного злочинного угрупування створило фіктивні фірми, аби все виглядало правдоподібно. З потенційними покупцями укладали договори та брали передоплату на рахунки фірм. А після отримання грошей обмануті люди лишалися без товару. Учасники іншого угруповання діяли простіше — розміщували оголошення, знаходили потенційних покупців, брали передоплату та неіснуючий товар та зникали.

Відео дня

Загалом правоохоронці зафіксували 30 випадків шахрайства, загальна сума грошей, які виманили у жертв, складає понад чотири мільйони гривень. В ході слідчих дій вилучили автомобілі, мобільні телефони, гроші, банківські картки, сім-картки різних мобільних операторів, печатки фіктивних підприємств, блокноти та документи.

Дев'ятьом фігурантам справи повідомили про підозру за частинами 4 та 5 статті 190 Кримінального кодексу («Шахрайство»). Крім того, брати-організатори схем отримали підозри і за іншими статтями. Одному — у розбої та хуліганстві (частина 4 статті 187 та частина 4 статті 296), іншому — у викраденні людини та вчиненні злочинів у сфері обігу наркотиків і психотропів (частина 2 статті 146, частина 2 статті 308 та частина 1 статті 309). Нині прокурори звернулися до суду, аби братам замінили запобіжні заходи (які саме, не повідомляється) на тримання під вартою без права внесення застави.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up