Екс-викладач ХНУ Цимбалюк каже, що нічого не пам’ятає, а свідомість втратив до смертельного зіткнення

 • В апеляційному суді продовжиться розгляд справи по ДТП біля Шепетівки, в якій загинули двоє молодих людей.

 • Підозрюваний, водій «Volkswagen Jetta», Валентин Цимбалюк заявив, що його міг вдарити по голові хтось із пасажирів, від чого він втратив свідомість ще до зіткнення.

 • Суд вирішив провести додаткові експертизи, які мали б зробити під час досудового розслідування. Вони мають визначити швидкість руху учасників аварії.

Екс-викладач ХНУ Цимбалюк каже, що нічого не пам’ятає, а свідомість втратив до смертельного зіткнення

«Люблю поїздки за кермом», особливо за поганих погодних умов. Працюю викладачем університету», - таке повідомлення залишив на «BlaBlaCar» Валентин Цимбалюк. Чергова поїздка уже колишнього викладача Хмельницького національного університету завершилася фатально. 4 лютого 2017-ого неподалік Шепетівки його «Volkswagen Jetta» виїхав на зустрічну і зітнувся із фурою «DAF».В результаті загинуло двоє пасажирів, які їхали на задньому сидінні – 32-річний чоловік і 30-річна жінка. 21-річний хлопець, який сидів спереду, отримав важкі травми і досі проходить лікування. Сам Валентин Цимбалюк відбувся легкими травмами. У загиблого чоловіка залишилася хвора мати і двоє братів. Без мами ростиме 4-річна дівчинка. Шепетівський міськрайонний суд визнав водія винним і призначив покарання у виді 8 років позбавлення волі і 730 тисяч гривень компенсації потерпілим.

Сьогодні, 15 березня, в Апеляційному суді Хмельницької області продовжився розгляд справи по смертельні ДТП, обвинуваченим у якій є колишній викладач ХНУ Валентин Цимбалюк. На попередньому засіданні, яке пройшло 25 січня, оголосили перерву, щоб розібратися із документами.

Суддя Володимир Барчук тоді заявляв, що не вистачає усіх сторінок в одному із висновків експертів. Сьогодні ж він на початку засідання оголосив, що усі матеріали є і розпочав дебати. Заслухали виступи адвоката і обвинуваченого, позицію потерпілих і прокурора.

“Суд не врахував, що він є суспільно корисною особою”

Першою слово на дебатах надали адвокату обвинуваченого у смертельні ДТП Валентина Цимбалюка Оксані Барилюк. Вона хоче, щоб справу закрили через необґрунтованість рішення першої інстанції, яке прийняв Шепетівський міськрайонний суд 8 серпня 2017 року. Крім того, адвокат вважає, що суд не повинен зважати на покази потерпілого Миколи Терещука, який розповів суді деталі аварії.

Адвокат обвенуваченого оксана Барилюк
 • Рішення суду є незаконним і необґрунтованим. Під час судового розгляду в суді першої інстанції не було належним чином поза будь-яким розумним доведено те обвинувачення, яке було висунуто моєму підзахисному. В суді не було доведено, що він рухався зі швидкістю 110 кілометрів на годину, що він перед початком зміни руху розпочав маневр обгону. Також, під час перевірки доказів в апеляційній інстанції з’ясувалося, що не було проведено ряд досліджень, – заявила під час дебатів адвокат обвинуваченого Оксана Барилюк. – Звертаю увагу суду на те, що потерпілий стверджує про ті обставини, які відбувалися. А в судовому засіданні на сьогоднішній день потерпілий каже, що в силу свого захворювання він навіть не пам’ятає, що він робив в суді після закінчення розгляду справи під час ознайомлення з матеріалами. Тому говорити, що будь-які обвинувачення можуть ґрунтуватися на показах потерпілого, який не є технічним спеціалістом, який не володіє певними знаннями, і сприйняття ним обставин того ДТП є чисто суб’єктивним сприйняттям. На його показах обвинувачення ґрунтуватися не може. Вважаємо, що справа підлягає закриттю через відсутність і через недоведеність належними та допустимими доказами вини мого підзахисного.

Також Оксана Барилюк вважає, що 8 років ув’язнення для її підзахисного і 730 тисяч матеріальної і моральної компенсації є надто суворим вироком. Каже, що суд, вирішуючи питання про призначення покарання, абсолютно не врахував вимоги норм нотаріального права та процесуального права і не звернув увагу на особу обвинуваченого, не врахував пом’якшувальні обставини і призначив йому занадто суворе покарання із врахуванням його особи.

 • Суд не врахував, що він є суспільно корисною особою. Тому вважаємо призначене покарання є занадто суворим та підтримуємо клопотання, подане працівниками Хмельницького університету про те, що дане покарання підлягає пом’якшенню і є занадто суворим, - каже Оксана Барилюк.

Пасажир розбив голову водію?

Наступним надали слово Валентину Цимбалюку. Він нагадав усім, що не пам’ятає самої ДТП і подій до неї. Також розповів про свої версії того, як все відбулося. Подаємо кілька тез із виступу обвинуваченого.

Обвинувачений по справі Валентин Цимбалюк каже, що не пам'ятає, як трапилась аварія
 • Подій того часу я не пам’ятаю. Але завдяки тому, що я мав доступ до матеріалів справи, я саме на підставі цих матеріалів склав своє бачення ситуації, яка могла проходити за двома сценаріями.
 • Сценарій перший. Його підтримує сторона обвинувачення. Виїзд на зустрічну смугу для обгону, зіткнення, розкриття подушки безпеки і падіння водія до пасажирського сидіння, поранення голови водія якимось предметом невстановленим. Ну і далі вже рятувальні операції. Акцентую увагу на ті елементи, які мають значення.
 • Другий варіант розвитку подій. Почалося все з травмування водія. Нанесення водієві рубаної рани в ось це місце (показує місце на правій частині голови, - прим. авт.). Від такої рани водій втратив свідомість. Волосся набиралось кров’ю і через кілька секунд автомобіль виїхав на зустрічну смугу. В цей момент відбулося зіткнення. Під час зіткнення розкривається подушка безпеки. В цей же момент водій падає вправо на сидіння, а кров, накопичено у волосі водія, бризкає на подушку. Голова падає між сидіннями. Тому подушка розмазана кров’ю. І вже в такому стані водій перебував півгодини до того моменту, як рятувальники витягли його з автомобіля. Тобто послідовність подій відрізняється що в першій, що в другій ситуації.
 • Хочу звернути увагу, що все це відбувалося з тілом водія, який був без свідомості кілька секунд до зіткнення і кілька секунд після. Наведу факти, які присутні в кримінальній справі і підтверджують саме другий варіант розвитку подій, і заперечують перший. По-перше, кров на подушці безпеки могла бути тільки в другому випадку. Якщо водій звалився головою між сидіннями під час зіткнення і в момент розкриття подушки безпеки ніяк кров з голови водія приблизно на півметра на подушку безпеки попасти не могла.

Три варіанти нанесення травми голови водію від Валентина Цимбалюка:

1. Різке маневрування, гальмування чи поворот і задній пасажир, тримаючи в руках мобілку, наприклад, ненароком наніс удар.

2. Можливо, у потерпілої Кобзєвої (загибла у аварії 31-річна Ірина Корбзєва, - прим. авт.) був епілептичний приступ.

3. У тої ж Кобзєвої було нервове захворювання.

Призначили додаткові експертизи

Після дебатів колегія суддів відправилася до нарадчої кімнати. Коли повернулися, оголосили про перерву в розгляді справи. Пояснили це необхідністю проведення додаткових експертиз. Спеціалісти мають дослідити бортовий комп’ютер автомобіля Валентина Цимбалюка «Volkswagen Jetta» і тахометра вантажівки “DAF”.

Суддя Володимир Барчук каже, що додаткові експертизи поставлять крапку в справі. ДТП трапилося 4 лютого 2017 року.
 • Буде встановлено швидкість автомобілів експертним шляхом, а не зі слів, і буде поставлено крапку в даній справі, - промовив суддя Володимир Барчук.

Коли продовжиться розгляд справи, невідомо. Слідкуйте за розвитком подій на vsim.ua.

Коментарі (8)
 • Владимир Паенк

  Цей вбивця і словоблуд, який вбив двох молодих і здорових людей, третьйого зробив інвалідом, маленьку дівчинку сиротою, і цілий рік думав як оклевитати вбитих ним людей і не розкаятись,  ще назватись корисним для суспільства. То чим ця людина корисна для  суспільства?
 • Гарф Тобіш

  А в ж...пу  його випадково ніхто  не вдув в дорозі? і тому він виїхав на смугу зустрічного руху. Така теорія також має місце. Її потрібно також перевірити

  Анатолий Савчук reply Гарф Тобіш

  не плохо подметили=) Адвокат по фото стерва еще та..... еще и косоглазая ведьма.  Просто цырк реально какой то. Какую нахрен експертизу проводить. Она вообще не имеет никакого значения здесь. Вообще ноль. Бортовой комп максимум что может показать  это среднюю скорость .  Но скорость не в момент ДТП а  за  периуд експлуатацыи. Тойсть можно  ехать 150км в час в даный момент но через 10 минут ехать 50км в час и тогда комп скорость покажет  среднюю 100км в час.  А периуд может быть несколько лет езды и режимов скорости с какой двигается авто  милион. Сегодня ты едеш  с одной скоростю а завтра с другой так как выехал на трасу или наборот по городу. Тут и коню понятно что все делается для того что бы  заморозить дело
 • Люба Аршенюк

  В Україні мабуть ходить якась інфекція,бо тільки доходить до тюрми,різко починають хворіти,або амнезія або серцевий напад
 • Лилия Хоменко

  "Суд не врахував що він є суспільно корисний" всі решта були не корисними?
19:00 Спека та загрозливі хмари: якою буде погода у Хмельницькому у середу, 20 червня 18:00 "Алло, це банк": за добу аферисти розвели трьох хмельничан на понад 25 тисяч 17:14 Схожі чи ні? Хмельницькі поліцейські перетворилися на персонажів дитячих малюнків photo_camera 16:37 20 червня мешканці 7 вулиць Хмельницького залишаться без світла 16:37 Хмельницький без маршруток: коли можуть реалізувати ідею з народу 15:42 В Ярмолинцях судитимуть підрядника, який "зекономив" на ремонті школи 14:38 Хмельницьке “Поділля” стало віце-чемпіоном України 14:25 Хліб в Україні знову подорожчає: коли та на скільки play_circle_filled 13:52 Мільйони під подушкою і заміські будинки: чим багаті головні лікарі Хмельниччини 13:33 Дорожники ремонтують трасу поблизу Хмельницького. Водіїв просять бути уважними photo_camera 13:24 Точка зору: "Закон про національну безпеку й оборону допоможе країні стати міцніше", - нардеп Сергій Лабазюк 13:01 Хмельницький “Сокіл” зіграє з іспанською “Барселоною” 12:38 У Полонному автомобіль злетів з дороги у річку play_circle_filled
play_circle_filled

Водій не впорався з керуванням. Автомобіль занесло й він злетів з дороги в річку. На берег його діставали рятівники. Ніхто...

21 червня студенти влаштують відкритий кінотеатр. Переглядатимуть фільм "Пригоди Паддінгтона 2". Усіх хмельничан запрошують...

Сьогодні іменини відзначають чоловіки, які мають ім'я Георгій. Володар цього імені цілеспрямований та чесний. Інколи...

21 червня на ДАХУ влаштують романтичний вечір. На відвідувачів чекає релакс під звуки саксофона та улюблені напої.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up