В апеляційному суді продовжиться розгляд справи по ДТП біля Шепетівки, в якій загинули двоє молодих людей.
Підозрюваний, водій «Volkswagen Jetta», Валентин Цимбалюк заявив, що його міг вдарити по голові хтось із пасажирів, від чого він втратив свідомість ще до зіткнення.
Суд вирішив провести додаткові експертизи, які мали б зробити під час досудового розслідування. Вони мають визначити швидкість руху учасників аварії.
«Люблю поїздки за кермом», особливо за поганих погодних умов. Працюю викладачем університету», - таке повідомлення залишив на «BlaBlaCar» Валентин Цимбалюк. Чергова поїздка уже колишнього викладача Хмельницького національного університету завершилася фатально. 4 лютого 2017-ого неподалік Шепетівки його «Volkswagen Jetta» виїхав на зустрічну і зітнувся із фурою «DAF».В результаті загинуло двоє пасажирів, які їхали на задньому сидінні – 32-річний чоловік і 30-річна жінка. 21-річний хлопець, який сидів спереду, отримав важкі травми і досі проходить лікування. Сам Валентин Цимбалюк відбувся легкими травмами. У загиблого чоловіка залишилася хвора мати і двоє братів. Без мами ростиме 4-річна дівчинка. Шепетівський міськрайонний суд визнав водія винним і призначив покарання у виді 8 років позбавлення волі і 730 тисяч гривень компенсації потерпілим.
Сьогодні, 15 березня, в Апеляційному суді Хмельницької області продовжився розгляд справи по смертельні ДТП, обвинуваченим у якій є колишній викладач ХНУ Валентин Цимбалюк. На попередньому засіданні, яке пройшло 25 січня, оголосили перерву, щоб розібратися із документами.
Суддя Володимир Барчук тоді заявляв, що не вистачає усіх сторінок в одному із висновків експертів. Сьогодні ж він на початку засідання оголосив, що усі матеріали є і розпочав дебати. Заслухали виступи адвоката і обвинуваченого, позицію потерпілих і прокурора.
Першою слово на дебатах надали адвокату обвинуваченого у смертельні ДТП Валентина Цимбалюка Оксані Барилюк. Вона хоче, щоб справу закрили через необґрунтованість рішення першої інстанції, яке прийняв Шепетівський міськрайонний суд 8 серпня 2017 року. Крім того, адвокат вважає, що суд не повинен зважати на покази потерпілого Миколи Терещука, який розповів суді деталі аварії.
Також Оксана Барилюк вважає, що 8 років ув’язнення для її підзахисного і 730 тисяч матеріальної і моральної компенсації є надто суворим вироком. Каже, що суд, вирішуючи питання про призначення покарання, абсолютно не врахував вимоги норм нотаріального права та процесуального права і не звернув увагу на особу обвинуваченого, не врахував пом’якшувальні обставини і призначив йому занадто суворе покарання із врахуванням його особи.
Наступним надали слово Валентину Цимбалюку. Він нагадав усім, що не пам’ятає самої ДТП і подій до неї. Також розповів про свої версії того, як все відбулося. Подаємо кілька тез із виступу обвинуваченого.
Три варіанти нанесення травми голови водію від Валентина Цимбалюка:
1. Різке маневрування, гальмування чи поворот і задній пасажир, тримаючи в руках мобілку, наприклад, ненароком наніс удар.
2. Можливо, у потерпілої Кобзєвої (загибла у аварії 31-річна Ірина Корбзєва, - прим. авт.) був епілептичний приступ.
3. У тої ж Кобзєвої було нервове захворювання.
Після дебатів колегія суддів відправилася до нарадчої кімнати. Коли повернулися, оголосили про перерву в розгляді справи. Пояснили це необхідністю проведення додаткових експертиз. Спеціалісти мають дослідити бортовий комп’ютер автомобіля Валентина Цимбалюка «Volkswagen Jetta» і тахометра вантажівки “DAF”.
Буде встановлено швидкість автомобілів експертним шляхом, а не зі слів, і буде поставлено крапку в даній справі, - промовив суддя Володимир Барчук.
Коли продовжиться розгляд справи, невідомо. Слідкуйте за розвитком подій на vsim.ua.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Владимир Паенк
Гарф Тобіш
Анатолий Савчук reply Гарф Тобіш
Люба Аршенюк
Лилия Хоменко