Хмельницький військовий обікрав склад на 300 тисяч

- Чоловік завідував сховищем авіаційно-технічного складу.
- Звідти він виніс 120 виробів.
- Як він це робив і що йому загрожує?
Чоловік працював завідувачем авіаційно-технічного складу у військовій частині на Хмельниччині. Там він у період із лютого 2018 по березень 2020 року налагодив механізм викрадення майна. Маскував його в особистих речах і на власному авто вивозив його до місця свого проживання. Там зберігав для подальшого продажу. Про це повідомляє Спеціалізованій прокуратурі у військовій та оборонній сфері Західного регіону.
В управлінні СБУ у Хмельницькій області повідомили, що в ході проведення обшуків у домоволодінні зловмисника правоохоронці виявили і вилучили майже 120 виробів, серед яких:
• блоки до радіолокатора переднього огляду «Оріон-А» (входить до складу прицільно-навігаційного комплексу ПНС-24 «Пума», що встановлюється на літаки Су-24);
• блоки до цифрового радіолокаційного комплексу «Орбіта» (входить до ПНС-24 «Пума», що встановлюється на літак Су-24);
• блоки до станції попередження випромінювання літака ракетами Л-006 «Липа»;
• комплект випромінювача «ДІСС-7»;
• насоси і компоненти до них паливної системи двигунів типу АЛ-21Ф літаків Су-24М (МР) та МіГ-23Б.
"Такими діями обвинувачений завдав державі — Міністерству оборони України — понад 307 тис грн збитків, які в ході слідства відшкодовано повністю", - додають в прокуратурі.
Військовослужбовець обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Про це інформують в СБУ. Додають, що досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчими територіального управління ДБР,. Справу вже передали до суду.
Читайте також: Під час будівництва казарм на Хмельниччині привласнили 5,9 мільйона
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Maria Hontar
Сергій Костюк
Валентина Шевчук
Василь Сопільняк
• блоки до цифрового радіолокаційного комплексу «Орбіта» (входить до ПНС-24 «Пума», що встановлюється на літак Су-24);
• блоки до станції попередження випромінювання літака ракетами Л-006 «Липа»;
• комплект випромінювача «ДІСС-7»;
• насоси і компоненти до них паливної системи двигунів типу АЛ-21Ф літаків Су-24М (МР) та МіГ-23Б. А може це була звичайна диверсія для того, аби не можливо було у разі необхідності укомплектувати цим обладнанням літаки і таким чином вивести їх з ладу ? І потім, як завскладом мав пояснювати недостачу, адже для того, аби списати це обладнання, необхідно, щоб його хтось із технічних керівників витребував зі складу? Як на мене, то існує дві версії: Перша, полягає в тому, що завскладом був упевнений у тому, що той, хто мав право розпоряджатися цим обладнанням, оформить виписку на нього. Друга - у тому, що склад хтось мав підпалити, щоб замести сліди. Іншого не бачу.