На Дністрі спіймали браконьєрів, які нарибалили на 350 тисяч

-
Чоловіки ловили рибу на сітку біля села Куражин.
-
Розповідаємо чому не можна так рибалити і яку та скільки риби можна ловити.
У Кам’янець-Подільському районі правоохоронці спіймали двох браконьєрів, які завдали шкоди навколишньому середовищу на понад 350 тисяч гривень. Про це повідомляють у поліції.
У середу близько 04:30 години ранку в селі Куражин під час обстеження території Дністровського водосховища водні поліцейські разом з рибоохоронним патрулем помітили двох чоловіків, які ловили рибу сітками.
Вони рибалили за допомогою гумового човна та розставляли сітки. У браконьєрів вилучили надувний човен, понад пів кілометра сіток та виловлену ними рибу. Серед наловленого були такі види, як окунь, судак, щука, лящ, плітка тощо. Завдану рибоохоронному господарству шкоду оцінили в понад 350 тисяч гривень.
На порушників склали адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (Грубе порушення правил рибальства). Їм загрожує накладення штрафу та конфіскація знарядь та засобів вчинення правопорушення.
Яку рибу і скільки можна виловлювати
У Держагентстві рибного господарства України нагадали про Правила любительської риболовлі, а також заборони воєнного часу. Для любительської риболовлі дозволені вудки всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на особу та спінінгом. Заборонено ловити на сітки, електровудки, ості, драчі, павуки, ятіри (вентери).
Добова норма вилову становить 3 кг риби або трофей. Рибалкам-любителям у внутрішніх водоймах можна виловлювати рибу, не меншу за:
-
сом – 70 см
-
судак – 42 см
-
сазан чи щука – 35 см
-
лящ – 32 см
-
короп – 25 см
-
лин – 20 см
-
плітка – 18 см та інші.
Заборонено виловлювати ту рибу, яка занесена до Червоної книги України. Це, наприклад, білуга, осетер, севрюга, стерлядь, карась золотий, дунайський та чорноморський лососі, берш, вирезуб причорноморський, марена дніпровська тощо.
Покаранням за порушення правил рибальства може бути як адміністративний штраф, так і кримінальна відповідальність. Крім того, рибалка повинен буде відшкодувати збитки, нанесені рибному господарству, за кожну незаконно виловлену рибу (незалежно від ваги):
-
за сома – 5117 грн
-
сазана (коропа) – 3706 грн
-
судака – 3587 грн
-
щуку – 3468 грн
-
окуня – 3162 грн
-
ляща – 1649 грн
-
лина – 1598 грн
-
карася сріблястого – 1581 грн
-
плітки, краснопірки та плоскирки – по 1564 грн
-
камбалу-калкан – 4183 грн
-
скумбрію – 2077 грн.
Читайте також:
-
"Продавали" авто та дрони. Група осіб ошукала волонтерів та військових на 20 мільйонів гривень
-
Корупція на Хмельницькій митниці: за імпорт автівки вимагали по 150 доларів хабаря (ФОТО)
-
Підтримувала путіна та кадирова. У Нетішині судили уродженку росії
-
Горілка, коньяк та цигарки. Чоловік продавав фальсифікат у власному магазині
-
У Хмельницькому СІЗО в’язні влаштували онлайн-"сходку", щоб призначити нового "смотрящого"
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Степан ТомашевськийЛовці рибалок..ви чого не ловить підар....в шо роблять скиди гадості в річку що дохне риба не такими масштабами.. Ви тільки і можете пенсіонерами піймати бо на окремих кішка тонка..Закрийтесь і не позортесь..ЧитачЧитачів reply Степан ТомашевськийТи хоч сам розумієш що ти тут нагородив?