На Хмельниччині в пожежі на підприємстві загинув працівник. Засудили керівницю

- У Шепетівці в швийному цеху кочегар загинув у пожежі.
- Начальницю цеху визнали винною.
У Шепетівці, що на Хмельниччині, в грудні 2022 року сталася трагедія — у пожежі в котельні швейного цеху загинув 67-річний кочегар. Через це до суду потрапила начальниця цеху. Її визнали винною в порушенні правил охорони праці. Вироком та деталями події поділились у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.
За матеріалами справи, пожежа сталася увечері 24 грудня 2022 року. У той момент у котельні знаходився кочегар, який і загинув на місці — він отримав майже 90% опіків тіла.
Причиною пожежі, за версією експертів, стало займання газоповітряної суміші. Вона виникла через витік сильно розігрітого мастила з компресора. Це сталося тому, що обладнання працювало з порушенням умов експлуатації — з’єднання в компресорі втратили герметичність, і мастило почало просочуватись назовні.
Суд також з’ясував, що начальниця цеху допустила до роботи в котельні цього чоловіка, хоча з ним навіть не було підписано офіційного трудового договору. Він не проходив медичний огляд, не отримував інструктажів з охорони праці чи пожежної безпеки, не навчався за відповідною програмою й не мав посвідчення на право обслуговування котлів. Тобто, працював там фактично незаконно й без підготовки.
Суд першої інстанції визнав винною у тому, що сталось, начальницю швейного цеху. Їй дали 4 роки позбавлення волі, але звільнили від ув’язнення з випробувальним терміном на 2 роки. Також з підприємства, на якому вона працювала — це Грицівська філія СП ТОВ «РІФ-1» — суд постановив стягнути 500 тисяч гривень моральної шкоди на користь дружини та сина загиблого.
Після вироку підприємство подав апеляцію: просило скасувати частину рішення, яка стосується виплати моральної шкоди. Захист стверджував, що підприємство не винне у трагедії, жодних порушень з боку ТОВ не було, і що родичі загиблого не довели розміру завданої їм моральної шкоди.
Однак апеляційний суд цю скаргу відхилив. Судді зазначили, що приміщення котельні орендувало саме це підприємство, а обладнання в ній було його власністю. І саме в цій котельні сталась пожежа, внаслідок якої загинув працівник. Причиною трагедії стало порушення правил охорони праці, яке допустила начальниця цеху, що офіційно працювала на підприємстві.
Також суд підтвердив, що компенсацію призначили враховуючи усі обставини. Адже родина має право на моральну шкоду. Також було враховано, що сам загиблий діяв необачно, і саме тому суд стягнув не всю суму, яку просила сім'я, а лише половину.Таким чином, вирок залишився без змін.
Читайте також: На Хмельниччині хлопчик викликав поліцію через сварку батьків, а отримав штраф: деталі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.