У Красилові впіймали шахрайку, яка вкрала мобільний

-
Із потерпілим познайомилася на вулиці.
-
За скоєне зловмисниці світить до трьох років в’язниці.
-
Що робити, якщо у вас вкрали телефон.
У Красилові 35-літня шахрайка обікрала місцевого жителя.
Із 38-літнім потерпілим правопорушниця познайомилась на одній з вулиць міста. Спільно відпочивали неподалік одного з місцевих кафе, що на Центральній.
У нового знайомого жінка попросила мобільний, аби зателефонувати. Відійшла поговорити і – зникла разом із телефон й підключеною до нього портативною колонкою.
Зрозумівши, що його ошукали, чоловік звернувся до поліції.
Правоохоронці оперативно встановили особу шахрайки. Зловмисницею виявилась 35-річна місцева мешканка. Шахраює вона, як з’ясувалося, не вперше.
Слідчі за процесуального керівництва прокуратури вже оголосили зловмисниці про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ознаками ч. 2 ст. 190 (шахрайство, вчинене повторно) ККУ.
Санкція статті, зазначають у Хмельницькому районному управлінні поліції, передбачає альтернативні покарання, найсуворіше з яких – позбавлення волі на строк до трьох років.
Суд підозрюваній обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Викрадений телефон поліцейські виявили в одному з ломбардів, куди його здала правопорушниця. Мобільний вилучили та згодом повернуть власнику.
Нагадаємо, у Держслужбі спецзв'язку та захисту інформації підготували корисні поради на випадок, якщо у вас вкрали телефон або ж ви його загубили.
Перш за все потрібно не панікувати та звернутись до свого оператора, щоб повідомити про втрату та заблокувати SIM-картку.
-
Київстар: можна надати інформацію оператору за номерами 466 (всередині мережі Київстар) або 0800 300 466 з інших номерів.
-
Vodafone: потрібно подати заявку, зателефонувавши на номер 222 (безплатно з номера Vodafone Україна) чи 0 800 400 222 (безплатно з усіх мереж в Україні).
-
Lifecell: можна зателефонувати до інформаційно-консультаційного центру за номером 5433 (безплатно з будь-якого номера lifecell) або 0 800 20 5433 (безплатно зі стаціонарних номерів). Або ж скористатися системою самообслуговування «Мій lifecell» чи звернутися в центр обслуговування абонентів.
Важливо: оператори також можуть попросити додаткові дані, приміром, перелік номерів, на які ви нещодавно телефонували чи PUK-код.
Що робити, якщо втратили телефон:
-
Зв'язатись з оператором, щоб заблокувати номер;
-
Змінити паролі до всіх своїх облікових засобів через інший пристрій;
-
Зв'язатися зі своїм банком чи скористатися інтернет-банкінгом, щоб заблокувати банківські картки. Таким чином зловмисники не зможуть викрасти ваші кошти;
-
Звернутися до поліції та написати заяву, якщо гаджет вкрали;
-
Попередити знайомих і друзів про втрату на випадок, якщо злодії спробують від вашого імені просити у них кошти.
Що варто зробити кожному власнику смартфонів:
-
Знайти свій PUK-код від SIM-картки;
-
Записати надійно IMEI телефону;
-
У всіх можливих облікових записах додати резервний номер для відновлення;
-
Не забувати про резервні копії важливої інформації;
-
Зберігати важливі контакти не лише у телефонній книзі.
Читайте також:
- У Кам’янець-Подільському затримали грабіжницю
- Невдала крадіжка у Старокостянтинові: чоловіку світить до 10 років
- У Старокостянтинові в юнака серед білого дня вкрали понад 8 тисяч
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.