Куди поїхати на вихідні в Хмельницькому районі: підбірка локацій

Куди поїхати на вихідні в Хмельницькому районі: підбірка локацій
  • Зібрали перелік місць у Хмельницькому районі, які можна відвідати на вихідні.
  • Дізнавайтеся про них у цьому матеріалі.

Хмельницька область багата на різноманітні туристичні локації. Тут організовують одноденні тури, запрошуючи до різних місцин, аби насолодитися природою. Познайомитися з культурою та поринути в історичне минуле.

Для багатьох деякі місця Хмельниччини є досі незвіданими. Тож у цьому матеріалі журналістка vsim.ua зібрала 5 локацій Хмельницького району, де є на що подивитися. Дібратися до них з Хмельницького можна на власному автомобілі або на автобусі. 

Гвардійське, костел

Файл:Гвардійське, костел Святого Войцеха, фото 2.jpg — Вікіпедія

Відео дня
  • На автомобілі з Хмельницького – близько 30 хвилин в дорозі.
  • Автобусом можна доїхати з автостанції №1.

У селі Гвардійське розташований храм Святого Войцеха або Провидіння Божого. Кам’яна будівля з’явилася там наприкінці XVIII століття та названа на честь празького єпископа, аскета та помічника знедоленим. Це костел у бароковому стилі. Його фасад прикрашений пілястрами та фігурами святих. На початку XX століття католицька парафія тут налічувала понад 8 тисяч вірян. Тому храм вирішили розбудувати.

На початку 30-х років радянська влада храм закрила, а приміщення використовувала то як склад, то як клуб. Храм діяв до 1950 року. Туди приїжджав священник з Городка відправляти службу, хрестити та вінчати. 

Згодом будівлю віддали одному з заводів під склад. В одній зі стін вибили великі двері, якими до приміщення заїжджали трактори та вантажівки. Десятиліттями віряни боролися за відновлення костелу.

Наразі у храмі організували музей з експонатами, що розповідають про його історію – з часів побудови й дотепер. Тож туристи можуть сповна зануритися в минуле.

Дзеленці, палац графині Залевської

  • Автомобілем до села Дзеленці з Хмельницького – близько 40 хвилин.
  • Автобуси вирушають з автостанції №3.

Головною пам’яткою Дзеленців є палац графині Залевської. Хоча Залевська була одним із чергових власників, а почав будувати палац у 1832 році її дід – Давид Білінський.

В історичних матеріалах збереглися дані, що село належало Яну Романовському. У 1832 році – від його синів Теодора і Андрія маєток купив Давид Білинський. Потім він передав село Дзеленці своєму сину Броніславу. У кінці ХІХ ст. Дзеленці були поділені на кілька частин: 884 десятини у Білинських, 150 десятин у Крижановських, 103 – в Залуськіх. Останньою управительницею маєтку у Дзеленцях була саме графиня Залевська.

Палац – гарна пам’ятка, існування про яку знають не всі місцеві мешканці. Проте її варто відвідати, – кажуть всі, хто побував там.

Зіньків, церква і замковий пагорб

Незнана Хмельниччина": руїни Зіньківської фортеці і храм, якому понад 500  років : 27:08:2017 - vsim.ua

  • До Зінькова з Хмельницького автомобілем – близько години часу.
  • Автобус відправляється з автостанції №1 та №2.

Перші згадки про поселення Зіньків, яке розкинулося на берегах річки Ушиця, датуються 1404 роком. У селі збереглися руїни замку, старовинний костел та панський маєток. Але, в першу чергу, Зіньків відомий завдяки дерев’яній козацькій церкві, збудованій у 1769 році. Це яскрава пам’ятка подільської дерев’яної сакральної архітектури. Знаходиться вона на пагорбі в урочищі Кривуля і є справжньою окрасою не лише Зінькова, а й всього Поділля.

Михайлівська дерев’яна церква у Зінькові – рублена з дуба вручну, зруб виконаний без єдиного цвяха, на чопах. Храм має три куполи, які вкриті ґонтом – покрівельним матеріалом у вигляді клинчастих дощечок, драниць фігурної форми, які мають поздовжнє з’єднання. 

Особливо гарними краєвидами Зінькова можна насолоджуватися із замкового пагорба. 

Самчики, музей-садиба

Палацово-парковий ансамбль «Самчики» — Вікіпедія

  • Автомобілем із Хмельницького до села Самчики – близько години.
  • Автобус відправляється з автостанції №1.

Палацово-парковий ансамбль «Самчики» – видатна пам’ятка архітектури. Садиба чудово збереглась до наших часів, що дало змогу облаштувати на її території музею. 

Її розбудову почав Ян Хоєцький у XVIII ст., а зведений за його ініціативою старий палац датується 1725 р. Будівля на вигляд була невиразною, що спонукало наступного власника, гайсинського старосту Петра Чечеля, використовувати її в якості службового приміщення. Саме тоді маєток набув сучасного вигляду – до його створення приклали зусиль видатний архітектор Ян Кубицький, скульптор Жан Батісто Цагпяно, а Діонісій Міклер створив мальовничий парк на 16 га землі.

Увагу туристів привертає цікава ліпнина, скульптури левів і горельєфи богинь на парадному вході. Дана локація нікого не змушує піти без гарних фото на її тлі.

Сатанів, штучний водоспад та замок

Знайомство з Хмельниччиною: Сатанівський водоспад на Збручі – Хмельницька  обласна рада

  • Від Хмельницького до Сатанова на автомобілі близько годину.
  • Автобуси відправляються з автостанції №1 та №2.

Сатанівський замок розташований у північній частині селища, біля річки Збруч. Він є визначною архітектурною пам'яткою.

Його п'ятикутна форма та вражаючі руїни привертають увагу численних туристів та істориків. Перша згадка про замок датується 1403 роком, що робить його однією з найстаріших фортифікаційних споруд цієї місцевості.

Це місце також оповите легендами. Одна з них розповідає про підземний хід, що веде від Сатанівської фортеці до села Калагарівка. За переказами, цей хід використовувався для таємних переміщень під час нападів ворогів.

Сатанівський водоспад на Збручі – ще одне місце, яке варто відвідати. Це штучний водоспад, розташований біля Сатанова. Він має вигляд природного аквапарку з чіткими геометричними формами, та є улюбленим місцем для багатьох відпочивальників.

Унікальність цього місця – цілющі води. Лікувальний ефект цієї води полягає у її складі. Це єдина вода, яка має цінні мікроелементи, що входять до складу мозку і кісткової тканини. 

Нагадаємо: раніше ми вам розповідали про локації лавандових полів на Хмельниччині. Більше про це дізнавайтеся в окремому матеріалі.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up