У Хмельницькому художньому музеї відкрилася виставка розпису на склі з назвою “Образ життя” вінницького майстра Олександра Ковальчука. Його живопис по склу має яскравий колорит, різномаїття декору та площинності. Загалом виставка цього художника охоплює понад 40 ескізів українських народних ікон.
„Олександр Ковальчук належить до числа митців з великої літери. Власне в цьому й полягає його своєрідність та унікальність, адже неперевершено пише по склу. Таке зображення біблійних мотиві трапляється досить рідко”, - розповів мистецтвознавець Микола Кульбовський. Зображальні засоби Ковальчука – мінімальні: графічна лінія, обмежена палітра кольорів. Білі обличчя та руки персонажів підкреслені різними відтінками червоної фарби, яка є домінантою у художній композиції. Значну перевагу майстер розпису на склі надав квітковому орнаменту, що заповнює більшу частину полотна.
Малювання на склі – традиційний жанр українського народного мистецтва, який поширився й набув популярності у ХІХ столітті на Закарпатті, подекуди – на Поділлі. Слід зазначити, що тематика розпису на склі була релігійною. Понад століття ікони на склі були пріоритетним видом народної образотворчості. Зазвичай такі роботи зустрічалися у селянських хатах, оскільки церква не визнавала подібного роду малювання ікон.
В експонованих полотнах художник Олександр Ковальчук пропонує своє бачення національної традиції, використовуючи усталені сюжети біблійної тематики. Зі своїми витворами митець об’їздив майже всю Україну. „Нещодавно повернувся з Москви, де проходила виставка моїх робіт. Понад 20 років картини експонуються на різноманітних виставках у Росії”, - зазначив вінницький художник.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.