«Емоцій не передати, я кричала на всю хату»: мама звільненого з полону 22-річного Дмитра Джуса

- Дмитро Джус – морський піхотинець родом із Старокостянтинова.
- Військовий потрапив у полон, коли йому було всього 19.
- Три роки очікувань, надії, а зараз рідні діляться першими емоціями після щасливого обміну.
Субота, 19 квітня. Україна та рф провели масштабний обмін полоненими. Ще 277 воїнів повертаються додому з російського полону. Серед звільнених – п’ятеро жителів Хмельниччини. Дмитро Джус із Старокостянтинова – один із них. Морський піхотинець пробув у неволі три роки.
«Ти наш Герой», «Головне, що живий повернувся додому, там, де тебе дуже чекали», «Обіймаю і плачу. Обійміть його від всіх нас…», – такі слова у соцмережах читає Людмила Гуменюк. Матір три роки чекала на повернення сина. Пригадує хвилюванням перед кожним обміном, а потім серце навпіл, коли не бачила у списках рідного прізвища. Розповідає: цього разу не було жодних передчуттів:
– Якщо в попередні обміни було це відчуття, то в цей день ні. Взагалі нічого – не снилось і не тьохнуло. Потім побачила його у списку на обмін, який викинули росіяни. Емоцій не передати…Я кричала на всю хату, мене заспокоювали. Потім побачила вже наші списки і його фото в автобусі, – розповідає матір.
Пізніше Людмила Гуменюк отримала дзвінок від Координаційного штабу. Їй повідомили, що Дмитро вже в Україні і привітали з поверненням.
«Нас помили і переодягнули. Я зрозумів, що їдемо на обмін…»
Ввечері Людмила отримала довгоочікуваний дзвінок.
«Це ти, син? Мамо, це я…В мене все добре», – а далі сльози. Цей дзвінок розлетівся соцмережами. В ньому – перші щирі емоції рідних.
Людмила вже не стримувала сліз.
«Мій ріднесенький синочок. Ми чекала тебе так. Завжди за тебе молилися...», – говорить Дмитру мама, а поруч плаче його старший брат.
Дмитро розповів рідним про день обміну. Думав про те, якби хотілось додому на Великдень.
– Він казав: Лежу і думаю. Великдень йде. Так би з’їв паски. Так хотілося, щоб мене обміняли. Потім відкриваються двері: «Джус, виходь!». Нас помили, переодягнули. І я вже зрозумів, що йдемо на обмін, – ділився з рідними військовий.
Наразі на Дмитра, як й на інших воїнів, чекає реабілітація.
Обороняв Маріуполь, коли йому було 18
Дмитро служив у складі 36-ої окремої бригади морської піхоти. Його історію ми вже розповідали на нашому сайті.
Майже одразу після школи хлопець вирішив пов’язати життя з військовою службою. Підписавши контракт, юнак став на захист країни.
У Маріуполь Дмитро потрапив зовсім юним - у 18 років. Його мама розповідала, що син довгий час навіть не зізнавався, що він там. Не хотів, аби хвилювалась. На той момент морпіхи перебували на заводі Ілліча. Тоді матір навіть подала у розшук. Так вдалось дізнатись, звідки були зафіксовані останні дзвінки сина.
Відомо, що у квітні 2022 частину українських захисників взяли у полон. Серед них і Дмитра Джуса, якому на той момент було 19 років.
– На заводі Ілліча йому виповнилось 19, а 20 - у полоні. Надіюсь, що в 21 він вже буде вдома, - розповідала журналістці vsim.ua Людмила у 2023 році.
Нагадаємо, з полону цього разу повернулися воїни Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Вони захищали Маріуполь та інші напрямки на Донеччині, Херсонщину, Запоріжжя, Луганщину. Про це повідомив президент
Як уточнює Координаційний штаб, 246 військових звільнили в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном.
«Більшість з тих, кого вдалося повернути – це молодь після 2000 року народження. До рядового та сержантського складу належать 268 звільнених, повернуто також дев’ятьох офіцерів», – додає штаб.
Як повідомив на своїй сторінці у Facebook начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, серед звільнених полонених – п'ятеро мешканців Хмельниччини. Троє з них — з Хмельницького району, один — з Кам’янець-Подільського району, один — зі Шепетівського району.
Читайте також:
«Я ношу обручку і чекаю, що він повернеться»: історія зниклого Богдана Ужвюка з Хмельниччини
Пільги для військових: де і як отримати в Хмельницькому
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Батькам щира подяка за синів і дочок