Відвідувачі та учасники “Старкон фесту” поділилися своїми враженнями, очікуваннями та міркуваннями щодо першого фестивалю середньовічної культури у Старокостянтинові.
Вперше у Старокостянтинові проводили триденний фестиваль середньовічної культури “Старкон фест”. З 25 по 27 серпня на території замку князів Острозьких можна було побачити, як оживає історія.
Триденний фестиваль “Старкон фест” завершився. Емоціями від першого, малолюдного і поки що маловідомого, але такого цікавого заходу діляться учасники, які творили протягом усіх цих днів атмосферу середньовічного міста. Це - клуби історичної реконструкції, танцювальні та музичні колективи. Саме вони і розповіли про організацію, програму і місце.
Нагадаємо, що організатори обрали замок князів Острозьких для проведення фестивалю не просто так. До нашого часу збереглися лише частина палацового комплексу з баштою та Троїцькою церквою, дзвіниця та ворота. Замок потребує багатомільйонних вкладів. Масовими заходами намагаються привернути до об’єкту увагу як влади, так і туристів.
Відео дня
- Сам фестиваль є дуже файним, організація нормальна, а судді - справедливі. Єдине, що не сподобалось - вчорашня злива, але то таке. Ми давно їздимо по фестивалях та спортивних змаганнях історичного бою, тому маємо з чим порівняти, - розповідає учасник змагань та учасник клубу «Золота шпора» (місто Київ) Олег Цимбалюк.
- Фестиваль був дуже цікавий, організатори - молодці. Це чудова територія для проведення таких заходів. Дуже гарна річка, особливо зранку, коли туман стелиться над нею. Ця картина така пейзажна. Коні, лицарські турніри, середньовічні дами, костюми різних епох, - все дуже захоплююче. На мою думку, організатори - молодці. Вони вже не перший рік влаштовують подібні фестивалі, тому більшість учасників - їхні друзі. Ми приїхали на їхнє прохання, щоб місцеві жителі, хмельничани, гості міста мали можливість подивитися на шоу, я б сказала такого міжнародного рівня, - розповідає учасниця Вікторія Стрілковська.
- Ми вже третій рік їздимо по фестивалях з гуртом. Думаю, організаторам все вдалося, є наповнення програми, немає перерв, все дуже динамічно проходило. Фестиваль - гарний, атмосфера підтримується. Я просто в захваті. Ми дуже тісно співпрацюємо з організаторами, нас добре знають, тому завжди раді приїхати на такого роду фестивалі. Думаю, наступного року ще раз відвідаємо «Старкон фест», - каже учасник гурту «Бурдони Черна» Богдан Козловський.
- У Старконі я вперше. А фестиваль мені подобається тим, що тут багато реконструкторів, різних колективів з різних міст. Є один мінус. На мою думку, тут мало годують, але в принципі смачно. Я б радила відвідати усім такі фестивалі і сама із задоволенням приїду наступного року. Тут своя атмосфера і дуже класні люди. Хоча він перший, але мені дуже сподобалось, перезнайомились ще зі всіма у перший день, - ділиться враженнями учасниця колективу “Тартан” із Ужгорода Діана Мокрянин.
- Я б радив всім приїхати хоча б раз та отримати те задоволення. Просто я не вперше на фестивалі. В принципі кожного разу, коли їду на фестиваль отримаю заряд позитивної енергії. Знаєте, ці лицарські бої, поринаєш у ту атмосферу середньовіччя, в цей антураж. Вчора я думав, що гроза зіпсує мій настрій, адже відмінили виступ “Братів Гадюкіних”. Але ми зібралися усі гуртом в замку, хлопці принесли гітари, ми співали. Це теж було досить атмосферно і душевно, - ділиться враженнями Остап Стефаник.
- Емоції позитивні, нам було дуже цікаво, хоча ми приїхали тільки на третій день. Все, як кажуть, на рівні. Всі ці лицарі, турніри, атмосфера середньовіччя, старовині храми, споруди, - нам було дуже цікаво. Сам фестиваль ще досить молодий, він ще далі буде розвиватись. І хотілося, щоб було більше інформації, більше учасників. Було дуже приємно зустріти тут наших земляків, наших однодумців. Це місце дуже хороше для такого роду заходів, - каже Радимир Міляр.
- Ми їздимо по фестивалях по усій країні. Під час фестивалю поринаєш у ту атмосферу середньовіччя. Велика група людей допомагає ожити тому місту, тобто згадати ті традиції та часи розквіту. Ми під час фестивалів поринаємо у час урбанізації: на землі спимо, і з землі їмо. З кожним роком все менше залишається людей, які пам’ятають свою історію. Люди не розуміють, що ці будівлі чудом вціліли та пережили цілі епохи, а це все є наша історія, - розповідає власниця “Каретного двору” зі Львову Валентина Банус.