У Хмельницькому встановлять 3D-проєкції дев’яти зруйнованих будівель

У Хмельницькому встановлять 3D-проєкції дев’яти зруйнованих будівель
Світлини зі сторінки МТРК МІСТО
  • Як виглядатимуть 3D-проєкції?

  • Які зруйновані будівлі планують «відродити» за допомогою 3D-візуалізації?

У Хмельницькому втілюють в життя історико-туристичний проєкт із 3D-візуалізації втрачених історичних пам’яток.

У місті з’являться дев’ять 3D-проєкцій зруйнованих будівель. Створять їх за кошти інвесторів. Встановлять там, де колись височіли ці величні споруди.

Про це «Суспільному Хмельницький» розповів головний архітектор обласного центру Максим Дружинін.

Зазначив, три 3D-проєкції – в процесі виготовлення, шість – на стадії розробки.

Як виглядатимуть ці 3D-проєкції

Це будуть таблички з прозорого акрилу розміром десь А1-А2 формату, встановлені на двоніжкових конструкціях. На них у векторному форматі, з поліліній, буде нанесено тонкими лініями силуети втрачених будівель, а також українською та англійською мовами подано історію будівлі.

«Тобто, ви підходите до таблички і стаєте так, щоб табличка проектувала на ту місцевість, де колись стояла старовинна будівля», – пояснив Максим Дружинін.

Які зруйновані будівлі Хмельницького відтворять у 3D-проєкції

Перша 3D-проекція візуально «відродить» будівлю костелу Святої Анни. Встановлять її на вул. Староміська.

Костел там був зведений у 1905-1908-их на місці маленького мурованого храму. Барокова споруда з великими вежами, на жаль, до наших часів не збереглася. За часів радянської влади, як зазначив вчений секретар обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін, частину костелу розібрали, а в 1937-1938-их святиню взагалі підірвали. Помилуватися нею зараз можна тільки на світлинах. Зараз місці костелу – спеціалізована школа №1.

 Друга 3D-проекція показуватиме будинок Берлянта. Він був збудований у 1912 році на замовлення місцевого міщанина Бейріша Берлянта й стояв там, де зараз Ангел скорботи. У свій час слугував «офісом» Управління Подільської залізниці, тут перебували уряд УНР та Директорія, а також штаб кавалерійського корпусу Червоного козацтва і управління 105-ї особливої ділянки «Військбуду».

У 1930-их роках у цьому будинку розташовувалося НКВС. Коли в 1941-му до Хмельницького, тоді Проскурова, наближалися німецькі війська, а енкаведисти не встигали вивезти свої архіви, то спершу підпалили будинок Берлянка, а відтак – підірвали.

Третю 3D-проекцію прилаштують на привокзальній площі. Вона проєктуватиме колишню будівлю залізничного вокзалу. Зведений у 1872-му в неготичному стилі архітектором Іваном Вишневським, вокзал став центром не тільки транспортного сполучення, а й культурного життя міста. В 1941-му радянські війська, відступаючи, знищили його.

Про ще шість зруйнованих будівель, які «відродять» 3D-проєкції, архітектор Максим Дружинін наразі мовчить. Розповісти більше пообіцяв після їх презентації на виконкомі міської ради.

Наголосив тільки, що встановити 3D-таблички планують вже до кінця року.

Читайте також:

 

Коментарі (4)
  • Alla Kerina

    Немає куди гроші подіти.
  • Es fero

    ми з маркосом були б при владі і при баблі. то б віддали наші будиники новострої шо стоять пусті. але всі чекають коли хт ось купить там квартиру. а я б віддала переселенцям. хто не ночував на вулиці без води їжі і тепла - не зрозуміє. я ночувала і знаю. так я ніч так ночувала. а це в людей нічого нема. держава нічим не допомагає переселенцям хто сюди приїхав шукати роботу бо там нема як жити під обстрілами. реально відмовили людям. не соромно
  • ЧитачЧитачів

    Руйнувати - не будувати. Краще проекції поставити.

20:24 На Хмельниччині продають спиртзавод. Що там є та скільки коштує (ФОТО) photo_camera 19:06 У Бахмуті загинув воїн з Хмельниччини Богдан Пазник 17:31 На війні загинули двоє захисників з Хмельниччини 17:23 Через Хмельницький курсуватиме потяг до Краматорська: розклад Від читача 09:33 Хмельницькі нацгвардійці відзначили 30-ту річницю з дня створення військової частини 16:34 Віддав військовим власне авто: працівник ХАЕС отримав відзнаку 16:14 Пляшкою побив поліцейського: судитимуть 19-річного жителя Хмельниччини 15:30 У Хмельницькому районі ще одна громада покинула «моспатріархат» 14:56 Поширював наклепи на ЗСУ: колаборанта з Нетішина позбавили волі на 5 років 14:22 Жителям Хмельниччини пропонують за 28 днів безкоштовно вивчити українську 13:58 Вікарчук пропонує міськраді забрати частину «СВ-клубу» photo_camera 13:25 На маму склали протокол, бо не догледіла 3-річну доньку. Подробиці інциденту в Кам’янці photo_camera 12:54 У Хмельницькому виявили штам «Кракен». Що про нього відомо 12:28 «Випалював» землю: на Кам’янеччині впіймали палія 11:37 Заступник мера Новачок обізвав комунальника "дібілом". Розповідаємо детальніше play_circle_filled 11:17 Пішов рибалити та зник: на Шепетівщині шукали 12-річного рибалку 10:47 У Хмельницькому 27 березня перекриють рух вулицею Будівельників 10:13 Ув’язненому в Хмельницькому СІЗО намагалися передати ковбасу зі «сюрпризом» 09:43 Де в Хмельницькому 24 березня не буде води: адреси 09:08 На Хмельниччині лісівники планують висадити понад півтора мільйона дерев
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up