У мистецькому дворику хмельничанам розказали та показали, як писати натюрморти

У мистецькому дворику хмельничанам розказали та показали, як писати натюрморти
  • У Хмельницькому обласному художньому музеї провели виставку та майстер-клас з написання натюрмортів.
  • Про особливості написання полотен у літню пору журналістам vsim.ua розповіла хмельницька художниця.

Майстер-класом зацікавилася лише одна юна хмельничанка, однак це не завадило Надії Храмовій розповісти про ключові моменти техніки написання полотна.

Художниця продемонструвала процес побудови композиції, створення начерку, змішування фарб та обрання тонів для картини, особливості сприйняття світла, тіні та кольору, а також завершальні моменти роботи над полотном.

До створення картини долучалися й інші присутні на заході: представниця музею, викладач Факультету технологій та дизайну Хмельницького національного університету та журналісти vsim.ua.

Надія Храмова розповідає про те, як організовували захід, свою творчу діяльність та особливості написання полотен влітку:

— Мені подзвонили з музею, мене давно просили, я вже робила одного разу майстер-клас тут у музеї, щоправда з акварелі, ми квіти писали. Здається, це було до свята міста. А зараз мені подзвонили з музею і попросили організувати невелику виставку та майстер-клас з живопису. Я подумала, що зараз якраз літо, така літня обстановка і мені захотілось написати натюрморт. Я саме зараз цим займаюсь. Натюрморт з фруктами, з квітами, на відкритому повітрі. І невелика виставка — тут роботи, зроблені всі на відкритому повітрі. Тут нещодавно була виставка, у квітні, я виставлялась у салоні на Проскурівській. Частина робіт з тієї виставки, а частина вже нових, нещодавно написаних, літніх. От зараз я саме працюю над натюрмортами. я пишу етюди, такі невеликі, з персиком, з виноградом. І на основі цих етюдів пишу вже велику роботу. Швидко, тому що влітку усе мінливе: сонце рухається, освітлення змінюється. Навіть ті ж листочки, вони там постоять дві години і вже в’януть. Квіти то взагалі, якщо троянди поставиш, то там така спека, дві години і одразу їх заносиш знову у холодне місце, наступного дня знову виставляєш у цей же час, якщо ти не встиг дописати. Тобто потрібно дуже швидко працювати. Це особливості. Хотілося б, щоб люди теж подивилися, як я роблю, може, якийсь досвід передати, може, комусь стане у нагоді.

У хмельничан ще буде нагода отримати цікавий мистецький досвід. Хмельницький обласний художній музей планує провести аналогічний захід за тиждень, 12 серпня. Слідкуйте за оновленнями на vsim.ua.

Підготував ​​Дмитро Кардаш

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up